Skocz do zawartości

Stivoting - no i namieszali.


narciarz70

Rekomendowane odpowiedzi

masz odpowiedź pod filmikiem:

Niccolo 1 rok temu

True! They changed discipline! Now isn't real GS! Now is fucking old shool skiing!!

Who want to watch this shit!

 

Oni - zawodnicy tak muszą (przepisy sprzętowe); inni - na stoku, bo inaczej nie umieją :P 

Zresztą to już było, ktoś gdzieś zobaczyl, że czasem jedzie tak Ligety i napisali, że celowo. Jak się go spytali o co kaman, wyśmiał ich, ze nie celowo tylko tak wyszło. 

Spotkałem się jeszcze z określeniem "skivot" u Boba Barnesa autora "The complete encyclopedia of skiing" ale to o co innego zupełnie szło.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza część .... łatwe i niepodkręcone bramki - jazda czysta i intuicyjna

druga ....  jazda sytuacyjna i wszystko po błedach

przykład 1.40 zawodnik po przejściu niebieskiej bramki wylądował prawie na równi z bramką czerwoną 

coś trzeba było zrobić ... i zrobił

tam nie było miejsca na czyste krawędzie

itd ...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, Jak już gdzie indziej napisałem, moja wiedza o narciarstwie zawodniczym tylko tyle, że różna od zera. Ale wygląda na to, że od 2 muszkieterów i tak większa. :D

Ron LeMaster, ten sposób jazdy opisał pewnie z 10 lat temu. Obfotografował setki razy...

Tak się składało, że ten "wymuszony zakręt po błędach" dawał i daje wygrane zawody... :D Okazało się, że przy pewnym układzie bramek lepiej jest pojechać na wprost, a potem wrzucić narty w ześlizg i ponownie przejść do czystej krawędzi. Gdzieś nawet słyszałem, czy czytałem polski termin "wrzuta" na tak przejechany zakręt.

A to, że robiony jest przy ciasnych bramkach, to oczywiste. Jak i to, że ten sposób jazdy wymuszają przepisy o promieniu skrętu. Teraz go więcej, bo promień 35 metrów.

A tutaj ćwiczenie wprowadzające, od 1min 24 sek przez 4 sekundy.Gdzieś był dłuższy przejazd, ale nie mogę znaleźć:

Pozdrawiam.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo czytasz i za madre sa te ksiazki.

Tadeuszu  wyjdz z piaskownicy i sie nie boj,

Zapisz sie na jakies zawody i sprobuj przejechac normalny GS.

Zaklada sie, ze startujacy umia jezdzic na krawedziach i przekonasz sie, ze nie ma czegos takiego jak ciasne bramki.

Mozesz je sobie nazwac ciasnymi ale to wyniknie tylko z braku umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo czytasz i za madre sa te ksiazki.

Tadeuszu  wyjdz z piaskownicy i sie nie boj,

Zapisz sie na jakies zawody i sprobuj przejechac normalny GS.

Zaklada sie, ze startujacy umia jezdzic na krawedziach i przekonasz sie, ze nie ma czegos takiego jak ciasne bramki.

Mozesz je sobie nazwac ciasnymi ale to wyniknie tylko z braku umiejetnosci.

 

W odniesieniu do starych gigantek (R27m) są takie bramki ale głównie na amatorskich zawodach, zwanych przez Ciebie "piaskownicami". Często zdarza się że bramki są postawione za gęsto a stok jest za płaski by pojechać je normalnie. Nawet dobry zawodnik nie zawsze by się zmieścił bo prędkość jest za mała by się odpowiednio wychylić i/lub dogiąć nartę.

W odniesieniu do nowych gigatnek (R35m) problem ten przenosi się już na normalne, ciaśniejsze trasy. Można to często zaobserwować na na zawodach, nawet u tych najlepszych, może nie w takim stopniu jak na powyższym filmiku ale jednak różnica w technice jest zauważalna. Moim zdaniem, taka technika jazdy jest nie tylko brzydsza i mniej naturalna ale również bardzo niebezpieczna z uwagi na większe szarpnięcia i możliwośc zawadzenia nartami o tyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...