Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w sprawie kolana ( ACL ,MM ) bo terminy do lekarzy mnie dobijaja


tomciopaluch22

Rekomendowane odpowiedzi

t a co do rezonansu to lekarz stwierdzil ze jeszcze nie ma potrzeby

Na MRI refundowane trzeba czekać w kolejce: im później dostaniesz skierowanie na MRI tym dłużej będziesz czekać. Wystawienie skierowania nic lekarza nie kosztuje poza koniecznością wypisania ( mówię o lekarzu ubezpieczenia) Poszukaj na stronie Twojego Oddziału NFZ ile czeka się na MRI. Jeśli MRI nie będzie potrzebne, to nie pójdziesz i tyle. Badanie MRI jest kosztowne ( 600 zł????) a skierowanie na badanie bezpłatne może wystawić lekarz ubezpieczenia, chodzisz prywatnie to nie dostaniesz w czasie takiej wizyty skierowania na MRI refundowane....... Wnioski wyciągnij sam. Tak z ciekawości: ile dotychczas zapłaciłeś za leczenie??? Zdrowych i Wesołych Świąt.

Użytkownik Maciej S edytował ten post 22 grudzień 2012 - 19:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może Ci pomóc (nie czytałem dokładnie wątku), ale Buhner w jednej ze swoich w swojej książek (nie podam tytułu bo wpis zostanie skasowany) podaje preparaty odbudowujące kolagen. Stosowałem - baaardzo mi pomogły na zniszczone przez Lyme kolana. Ale preparaty kupowałem w USA w sprawdzonym sklepie a nie w Polsce. Z tym ze nie wiem czy akurat Ty potrzebujesz takiego suplementowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
tomciopaluch22 - napisałeś, że skręcenia kolana doznałeś w pracy, czyli to wypadek przy pracy - skręcenie kolana to uszczerbek na zdrowiu rzędu 10-20% jest za to kasa z ZUS, jeśli miałeś jakieś ubezpieczenia NNW to z każdego z nich za uszczerbek + zwrot kosztów leczenia (w tym badań w tym RM ). W przypadku wypadków w pracy można tez ruszyć OC jeśli są podstawy. Odnośnie tematu wątku - znajdź jakiegoś rehabilitanta sportowego np. przy klubie sportowym - urazy ACL i tym podobne mają tam na co dzień, dużo się dowiesz, zapytasz o co będziesz chciał i zazwyczaj dostaniesz wyczerpująca odpowiedź, dostaniesz zestaw ćwiczeń i tp.

Użytkownik barby edytował ten post 14 styczeń 2013 - 10:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barby co do ubezpieczenia to w zusie mi powiedzieli ze za to co mam to jak dostane 2-5 % ( w pzu ludziom za takie cos wyplacali po 300-500 zl ;/)to max bo nie mam stwierdzonego nic na 100% poza uszkodzeniem MCL 2go stopnia . jeszcze mam prywatne ubezpieczenie zdrowotne i na zycie w UNIQA za 45zl miesiecznie ( ale tam tez nie licze na kokosy) obecnie jestem juz 3 miesiac na L4 i od wczoraj druga tura rehabilitacji ( laser, ultradzwieki i cwiczenia w odciazeniu) jutro ide do fizjoterapeuty bo wreszce mi sie udalo prywatnie zapisac na konsultacje ( bo tez maja terminy) ogolnie sprawa wyglada tak ze nic a nic nie czuje bolu , moge biegac normlanie + po schodach w gore i w dol, robic przysiady, chodzic na kolanach , jedynie raz na czas przy siadzie na pietach czuje takie lekkie rozpieranie na gorze rzepki i jak np myje gary i stoje na spietej nodze z 10 min w bezruchu to przez pare sekund takie zastane miesnie nad kolanem mam ..czasem lekkie swedzenie i uklucie w okolicach mcl i to wszystko. Zadnego bolu nie odczowam tylko jak juz cos to maly dyskomfort ze cos tam jest ( ale kazdy mowi ze to raczej miesnie daja znac i tyle) jutro bede u fizjo to mnie bedzie macal i ogladal

Użytkownik tomciopaluch22 edytował ten post 15 styczeń 2013 - 13:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zus za 1% daje ok 650zł, więc zawsze jakaś kasa będzie. Pozgłaszaj wszystkie roszczenia - po to masz ubezpieczenie żeby z niego korzystać, pisałam ci również o zwrocie za badania NNW (jeśli OWU) przewiduje, w tym za rezonans - więc nazbieraj kasę i zdiagnozuj ten uraz. Przeczytaj dokładnie OWU polis które masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, kazdy grosz sie przyda wiec bede walczyl o odszkodowania . dobre i pare stowek , zeby chociaz za wszystko co juz wydalem sie zwrocilo , za badania mi nikt nie zwroci bo prywatne ubezpieczenie nie obejmuje a zus tez nie zwraca. zreszta tak szczerze to powiem ze jeszcze chetnie bym zaplacil tysiac lub dwa jakbym wiedzial ze to co mi sie stalo nie uszkodzilo mi nic w kolanie i bede tak samo sprawny jak przed urazem. Pieniadze sa dobre ale zdrowie najwazniejsze , bo jak sie ma rece nogi i glowe sprawna to pieniadze tez sie znajda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis prywtnie u fizjoterapeuty( fajny gość :) ) poświęcił mi ponad godzine , na wstepie ogladal wyniki USG a później przez ponad pol godziny wyginal mi nogi a w szczególności ta po urazie , lezałem na brzuchu i wyginal, lezałem na plecach i wyginal , na boki , w przod w tyl, sciskal macał cały staw , rzepke. wykonał bardzo duzo testow i stwierdzil ze w obu nogach mam minimalne luzy ale jest dobrze , potem mi sprawdzal sile mięsni ze ja siedzialem na stole a on zaparl moja chora noge swoja reka ( najpierw lekko a potem na sile ) i za kazdym razem bylem wstanie zwalczyc jego sile i wyprostowac noge a pozniej trzymal noge a ja dalem rade ja zgiac , wiec stwierdzil ze jak na noge po urazie to mam maksymalna ocene w jakims tam tescie ( nei pamietam nazwy) . potem pokazal kilka cwiczen z pilka guma i ciezarkami itp. Na koniec stwierdzil ze on nic zlego nie widzi w mojej nodze ale miesnie zeby wzmacnial przez 3 tygodnie a pozniej smialo silownia z malym obciazeniem .Stwierdzil ze moge wrocic do pracy ( pracuje przy parkietach ) ale dla bezpieczenstwa zebym zakladal do pracy orteze bo nie bede wstanie psychicznie panowac nad noga przez 10h itp a przed i po pracy nadal cwiczyc miesnie.Juz sam nie wiem co mam o tym wszystkim myslec, , czy usg i lekarze mowia inaczej, czy juz sie zagoilo wszystko, czy fizjo mial racje , Stwierdzil tez ze robnil mi takie testy ze gdybym mial uszkodzone bardziej jakies wiezadla lub łąkotki to napewno czulbym jakikolwiek bol, a ja zadnego nawet minimalnego bolu czy uklucia nie poczulem jak mi robil testy.. Co o tym sadzic???? mam powody do radosci czy nie ma sie co podniecac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
2 tygodnie w pracy zaliczone, ( łącznie 102 h) z czego pewnie z 80 bite na kolanach a reszta noszenie materiałów itp po schodach ( parkiety i podłogi robie) Czy jesli po takim wysilku i tylu dniach ciezkiej pracy ( kucanie , kleczenie, wstawanie, chodzenie na kolanach , noszenie ciezarów itp) nie mialem wiekszych problemów z kolanem ( raz na zcas cos mnie pobolewalo kolano , ale tak samo jak i to zdrowe) oraz byly dni ze zadnego totalnie bolu nie czulem. Nigdy kolano nie bylo czerwone, cieple i opuchniete to znak ze raczej jestem juz zdrowy?? ze wszystko super?? czy gdyby bylo cos nie tak nadal to podczas takiej pracy napewno by wyszlo czy nie koniecznie?? Cieszyć się już czy jeszcze różnie może być /Pozdrawiam i dzięki za poprzednie wypowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie w pracy zaliczone, ( łącznie 102 h) z czego pewnie z 80 bite na kolanach a reszta noszenie materiałów itp po schodach ( parkiety i podłogi robie) Czy jesli po takim wysilku i tylu dniach ciezkiej pracy ( kucanie , kleczenie, wstawanie, chodzenie na kolanach , noszenie ciezarów itp) nie mialem wiekszych problemów z kolanem ( raz na zcas cos mnie pobolewalo kolano , ale tak samo jak i to zdrowe) oraz byly dni ze zadnego totalnie bolu nie czulem. Nigdy kolano nie bylo czerwone, cieple i opuchniete to znak ze raczej jestem juz zdrowy?? ze wszystko super?? czy gdyby bylo cos nie tak nadal to podczas takiej pracy napewno by wyszlo czy nie koniecznie?? Cieszyć się już czy jeszcze różnie może być /Pozdrawiam i dzięki za poprzednie wypowiedzi :)

mozna zaryzykowac, ze 1/ nie bylo tak strasznie jak Ci to przedstawiano 2/ pomimo hsutawki diagnoz, Twoje kolano okazalo sie lepsze niz myslano 3/ w zasadzie w/w czynnosci wykluczaja rzeczy jak; lakotka, OCD czego nie wykluczaja to ACL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...