Jump to content

barby

Members
 • Posts

  185
 • Joined

 • Last visited

barby's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. I ja mam podobnie - tyle, że mnie sie już nie chce przekonywac i tlumaczyć dlaczego mam narty za krótkie i odpowiadam - bo lubię
 2. Zus za 1% daje ok 650zł, więc zawsze jakaś kasa będzie. Pozgłaszaj wszystkie roszczenia - po to masz ubezpieczenie żeby z niego korzystać, pisałam ci również o zwrocie za badania NNW (jeśli OWU) przewiduje, w tym za rezonans - więc nazbieraj kasę i zdiagnozuj ten uraz. Przeczytaj dokładnie OWU polis które masz.
 3. tomciopaluch22 - napisałeś, że skręcenia kolana doznałeś w pracy, czyli to wypadek przy pracy - skręcenie kolana to uszczerbek na zdrowiu rzędu 10-20% jest za to kasa z ZUS, jeśli miałeś jakieś ubezpieczenia NNW to z każdego z nich za uszczerbek + zwrot kosztów leczenia (w tym badań w tym RM ). W przypadku wypadków w pracy można tez ruszyć OC jeśli są podstawy. Odnośnie tematu wątku - znajdź jakiegoś rehabilitanta sportowego np. przy klubie sportowym - urazy ACL i tym podobne mają tam na co dzień, dużo się dowiesz, zapytasz o co będziesz chciał i zazwyczaj dostaniesz wyczerpująca odpowiedź, dostaniesz zestaw ćwiczeń i tp. Użytkownik barby edytował ten post 14 styczeń 2013 - 10:34
 4. tak na szybko - to żadna mi się nie podoba
 5. W opisie kurtki nie ma podanych parametrów oddychalności a moim zdaniem to ważniejszy czynnik niż wodoodporność - poszukaj na Google może najdziesz dokładniejszy opis materiału z któreo wykonana jest kurtka.
 6. Moim zdaniem takie CUDA mogą się zdarzać, dużo zależy od kondycji fizycznej przed urazem oraz wiedzy kontuzjowanego. Inaczej przecież poradzi sobie z rehabilitacją lekarz ortopeda czy fizjoterapeuta z racji na posiadana wiedzę, inaczej jakiś sportowiec otoczony fachowym doradztwem a inaczej zwykły narciarz czy osoba nieaktywna sportowo. Za każdym razem jednak pisząc o 3miesiącznym powrocie po rekonstrukcji ACL do pełnej aktywności powinno się podkreślać, że to wyjątkowy przypadek bo inaczej przeczyta to ktoś komu nie będzie się chciało zagłębiając więcej w temat i faktycznie tak jak pisze Jan- tragedia gotowa.
 7. super relacja, super foty ... i te warunki!!! ale Wam wszyscy zazdrościmy a po co alkohol na takim wyjeździe - potem człowiek tylko słaby jest alko można się napić " w domu" w mokry, szary piątkowy wieczór (taki jak dzisiaj pewnie będzie) oglądając foty z wyjazdu i wspominając białe szaleństwo
 8. hm, 5 stopniowa skala SS - janie jestem pod wrażeniem podaj proszę linka
 9. barby

  ACL vs Ortezy

  W polskich realiach janie sprawdzenie w praniu jak funkcjonuje nasze kolano bez ACL to właściwie standard bo na operacje refundowaną z NFZ się czeka od kilku miesięcy do 2 lat - w zależności od miasta i szpitala. Ja jestem obecnie 9 m-cy po kontuzji, moje kolano funkcjonuje normalnie - pełen wyprost i zgięcie , nie ucieka, mięśnie mam mocne - śmigam jak trzeba bez problemu na obcasach, Ale...biegać, tańczyć się boję. Jestem dość aktywną osobą i żeby nie mieć ograniczeń planuje rekonstrukcję. Każdy jednak przypadek jest inny i takie watki jak TEN są potrzebne - każdy wyczyta w nim coś dla siebie.
 10. barby

  ACL vs Ortezy

  w sumie po części już jestem trochę już tych śrubek w sobie mam niestety zerwane ACL to nie jedyna moja usterka (jak jak to nazywam), ale życie mam jedno i nie zamierzam go przesiedzieć w domu na fotelu i tutaj mam to samo podejście co Kite ale oczywiście rozważam wszystkie za i przeciw.
 11. barby

  ACL vs Ortezy

  ...czyli nie jestem jedynym cyborgiem na tym forum
 12. barby

  ACL vs Ortezy

  to mnie zmartwiłeś janie Szkoda mi kolejnego sezonu - tym bardziej, że dwóch moich lekarzy pozwoliło mi jeździć przed rekonstrukcją, tyle że w ortezie i z naciskiem na " nie szaleć". Obaj są narciarzami - dodam jako ciekawostkę.
 13. Niech ten śnieg już spadnie bo wszyscy jacyś tacy wrażliwi na tym forum ostatnio
×
×
 • Create New...