Skocz do zawartości

Nowe narty dla Kacperiona


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Jako, że tematy doradcze w modzie ostatnio proponuje coś takiego. Kacperion ta ten sezon potrzebuje nowe narty. sporo osób go zna i wie co i jak. On sobie juz cos tam wybrał a Wy kochani co proponujecie? 1. mężczyzna 2. Wiek 11 3. Waga 40 4. Wzrost 150 5. Jak długo jeździsz na nartach ? 8 sezonów 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 8/9 7. Jakie masz buty ? sportowe 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol RSX 140cm w wersji z płytą na dorosłym wiązaniu. 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? zdecydowanie długi skręt, spora szybkość. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) bez znaczenia 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) bez znaczenia 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? kondycja w skali od 1-10: 10 13. Możliwości finansowe: raczej narta nowa do 1500. Uzywka tylko w naprawdę znakomitym stanie i po dobrym narciarzu!. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gdy rozmaiwalismy wczoraj na ten temat to pierwszy tekst jaki padł: "narty zjazdowe" - i nie miał na mysli ogółu nart.:) Tak naprawdę jednak to napięty jest na dwie pary nart. Pierwsze do jazdy a drugie do trików. Te drugie z pewnością używki bo bedzie je sam finansował ale konkretów jeszcze nie mamy. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skiforum....ll=1#post462121 jw. ale dł. 150 cm.... ;) ;) Tylko te 40 kg.... hmmmm choć moze to nie problem- Ania w tej wadze radziła sobie nieźle z Rc4 RC dł 150- ("druga gigantka" fischera- o dość ezotycznej jak na gigantkę długości), choc kudy jej z umiejętnościami do Kaspra

Użytkownik mig12345 edytował ten post 25 lipiec 2012 - 11:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

http://www.skiforum....ll=1#post462121 jw. ale dł. 150 cm.... ;) ;) Tylko te 40 kg.... hmmmm choć moze to nie problem- Ania w tej wadze racdziła sobie niexle z Rc4 RC dł 150- ("druga gigantka" fischera)

Fischer raczej odpada ze względów, że tak powiem pozanarciarskich - nie znosi tej firmy. Myslałem np o: http://www.skionline...&id_modelu=5522 długośc 155 minimum. Przy ostatniej zmianie dostał wzrost +8 cm i nie było widac żadnych kłopotów. On sam chce 160 cm. Kupiłbym kolejnego RSX ale po pierwsze kończą sie na 150 cm a po drugie - i to jeszcze większy problem - nie ma juz w ofercie modelu z płytą. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć No właśnie. Na mój gust powinna byc to narta mniej więcej do wzrostu lub +5 i jednak taliowana - oczywiście w rozumieniu taliowania nart TT. Pozdro

Jak do trickow to najlepiej symetryczne taliowanie,typowa parkowke a dlugosc tak jak mowisz -/+ 5 do wzrostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć, http://www.ebay.pl/i...#ht_4334wt_1044 Spełnia wszystkie kryteria (156cm)! Cena też nie powala. M

Dzieki Maćku ale odpada. Model ma chyba 6 czy 7 lat. Z tego co pamiętam to ta płyta to raczej taka podstawka pod wiązanie. Poza tym jest za lekka. Pozdro Cześć

http://www.sporten.c...ior/product:334

Aleś wymyslił. :) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sporten.c...ior/product:334

Trzymał bym się jednak wspomnianego przez Mitka Dynastara. W ogóle to okazuje się, że jest na rynku luka w nartach dla świetnie jeżdżących juniorów którzy nie są ustawieni na SL lub GS Jak dla mnie gdby Dynastary (zachowując konstrukcję) miały ok.14m promień były by idealną juniorską nartą uniwersalną. Tymczasem juniorzy mają do wyboru specjalizowane SL, GS lub słabsze konstrukcje. p.s Mitek jak się dobrze zakręcisz to powinieneś dostać model 2013 za 1440 z wiązaniem. Jeździłem na dorosłym Sportenie SL FIS. Naprawdę świetna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymał bym się jednak wspomnianego przez Mitka Dynastara.

Chciał Mitek propozycje to mu znalazłem :) Myślisz że Sporten ma inne drzewo na rdzeń, inny titanal, inne włókno szklane, inną stal na krawędzie i inny materiał na ślizg? Może od innego koła profil wycinają? A może inny klej? :) Pozdr Marcin PS: Na nartach Sporten nie miałem okazji jeździć. Ale czy na pewno można ją pominąć w rozważaniach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Może doświadczenie? Może mają klej od uznanej firmy na A? Odnośnie drewna w Sporten to jest tu użytkownik który mógłby opisać Ci co stosują ze szczegółami ale nie jestem pewien czy akurat Tobie zechce:) Mnie się Dynastar po prostu podoba. Miałem kilka ich nart i zawsze były wybitne. Jak wspomniałem na Sporten jeździłem są fajne ale i tak kupił bym Omeglass'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cześć

Znając twoje zamiłowanie do tradycji i unikanie nowinek... Hmmm tylko gdzie idzie jeszcze dostać nowe polsporty ;o

A wiesz, ktos pisał, że ma na stanie nowe czy prawie nowe... Byłby to rzeczywiście rarytas! Pozdrowienia Tadziu, Michale - niestety nie ale strzały fajne. ;) Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć A wiesz, ktos pisał, że ma na stanie nowe czy prawie nowe... Byłby to rzeczywiście rarytas! Pozdrowienia Tadziu, Michale - niestety nie ale strzały fajne. ;) Pozdrowienia

A moje strzały to nie fajne? ;) :) W dodatku byłem najbliżej w 1. podejściu ...skoro Kacperion sam chciał Super G :) Hmmm, gdzieś widziałem że ktoś się pozbywał nowych (prawie) GS FIS Dynastara...? Nie, to chyba przesada :) 8SL? nieeee.... :/ GS Volkla 177? Coś od Kneissla? ...ale ten Harpia...? :) PS. Nie męcz, powiedz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może te Fischer progressor 10+ c line 170 cm,co tak szybko poszły za jedyne 700 PLN?

Na konkurencyjnym forum mod przyznawał się do takich desek u syna.

Cześć W perpspektywioe jednego z postów w tym temacie to prwie idealny strzał ale nie. :) Pozdrawiam serdecznie

Jak można strzelać to może półka niżej Fischer PROGRESSOR 9+ i mniej szalone 160/165cm?

A moje strzały to nie fajne? ;) :) W dodatku byłem najbliżej w 1. podejściu ...skoro Kacperion sam chciał Super G :)

Może Atomic GS

Użytkownik pieczara edytował ten post 09 styczeń 2013 - 12:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...