Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2011 ...2015/2016


yorric

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz o tym zjawisku które ma nastapic za dwa lata ?? Zmiana biegunów ?

Nie no mówię o rzeczywistym zjawisku, które dzieje się obecnie :) http://www.gfspl.roo...file.php?id=357 Pewnie dlatego w czasie ostatnich opadów śniegu zmusiła niemal wszystkich kierowników do pozostania w domu, co spowodowało zachwiania na naszym rynku pracy: http://www.gfspl.roo...file.php?id=315 Na, ale jak sami wiecie "Kto się śmieje, ten się śmieje ostatni" :) http://krolowa-super...2,ID396264438,n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba dość często nie dosypia :)

Wybacz, ale myślałem, że jesteś bardziej dorosłą osobą. Zresztą po co czytasz te wypociny skoro Cię nie interesują? Żeby się śmiać? To zachowaj to dla siebie, myślałem, że to "Królowa" prowokuje, ale to chyba jedna wielka piaskownica :S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale myślałem, że jesteś bardziej dorosłą osobą. Zresztą po co czytasz te wypociny skoro Cię nie interesują? Żeby się śmiać? To zachowaj to dla siebie, myślałem, że to "Królowa" prowokuje, ale to chyba jedna wielka piaskownica :S

Człowieku, wrzuć na luz. Te jej stwierdzenia sa po prostu zabawne. I tyle. Jej prognoz nie czytam, bo: - to co się stanie w ciągu tygodnia sam wiem - jej sezonówki są do kitu, równie dobrze można rzucać kostką. Vide: http://www.gfspl.roo.../file.php?id=71 A jej wypociny czytam właśnie po to, żeby się pośmiać. Bo "królowa" to przede wszystkim ciekawe zjawisko socjologiczne. I nic więcej. A teraz zmykam, bo zaraz ani chybi wybuchnie Ślęża. Wszak profesor Kamień nie może się mylić. Nawet, jeśli nie istnieje. Trochę więcej dystansu panie Jakubie. Edit Kamień, nie Żaba - Żaba był chyba od tysiąckrotnego wzrostu CO2 na ulicach Warszawy. Notabene - Leon Kamień - dobre nazwisko dla wymyślonego geologa. Humbug.pl to naprawdę dość zabawna strona.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 17 styczeń 2010 - 12:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ... mamy polowe stycznia zima powoli dobiega końca co mnie bardzo martwi .Ale tak czy siak ta zima w Opolu nie jest wcale taka super ponieważ -po ataku zimy w październiku śnieg znikł na kilka tygodni Ja nie wiem ... mamy polowe stycznia zima powoli dobiega końca co mnie bardzo martw:eek::eek::eek:i .Ale tak czy siak ta zima w Opolu nie jest wcale taka super ponieważ -po ataku zimy w październiku śnieg znikł na kilka tygodni -w listopadzie śnieg woglę się nie pojawił -zima nadeszła dopiero w połowię grudnia. I to że teraz mamy zimę to swego rodzaju natura nadrabia a poza tym dziwię się dlaczego każdy jest tak zdziwiony o tym że ta zima teraz jest taka jaka jest o tym były już konkretne sygnały w połowie października . I ja nie jestem zdziwiony Ps : zapowiadali u mnie dziś śnieg posypał trochę ale spadło go zaledwie 2cm aktualnie 26cm .Nie wiem czy coś w nocy popada ale chyba tak bo ciężkie chmury wiszą.A tym ociepleniem tak bardzo bym się nie przejmował raczej się nie pojawi a ze strony królowej musimy oczekiwac takich postów typu : -KONIEC ZIMY JEST BLISKI -NADCHODZI OGROMNE OCIEPLENIE musimy się tego spodziewać:D po tym jak ją skrytykowaliśmy naszą DAMĘ :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz u mnie w ciągu zaledwie 17h spadło okolicach 26cm z 5cm pokrywa śnieżna wskoczyła na 31cm z dnia na dzień to sobie wyobraź co się działo w moim mieście ... paraliż do tego doszedł bardzo silny wiatr i powodował zawieje i zamiecie i zaspy dochodzące do tej pory do 1,20cm a na bokach chodników są 1m warstwy śniegu więc moja miejscowość może mówić o potężnej śnieżyce

Użytkownik Kamil K edytował ten post 22 styczeń 2010 - 14:13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z ret. i również pamiętam jedną taką śnieżyce co wyglądała jak gęsta mgła. U mnie ostatnio z niżu z nad Rumunii spadło 11-12cm w ciągu trochę ponad godzinę :) Nie była to śnieżyca tylko opad bardzo dużych płatków śniegu . Śnieżyca nad Śląskiem szalała bodajże wczoraj lub przed wczoraj o czym pisałem wyżej . Ale nie jakaś też znowu extremalna ... Mimo wszystko to co pokazują modele wygląda imponująco , śnieżyce i burze śnieżne .. ciekawe jak to będzie, ale na 30cm świeżego śniegu bym się nie pogniewał , poza tym niż z północy raczej nie ciągnie ciepłego powietrza - za to burze śnieżne dość często .:)

Użytkownik Daniels. edytował ten post 22 styczeń 2010 - 15:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co modele widzą dla Rzeszowa i okolic?

Dla Podkarpacia jak już wcześniej wspomniałem czeka cię dosyć dynamiczna aura wszystko zacznie się 28 stycznia śnieg będzie intensywny chwilami nawet bardzo przybędzie w okolicach 15-20cm i ostatecznie na początku lutego będzie w granicach 30cm więc nawet dużo... modele są zgodne opad się pojawi i będzie to opad umiarkowany chwilami intensywny wszystko będzie przechodzić falami tzn :ciągu 12h będzie sypać a później przez kilak godzin będzie spokój i taka sytuacja trwać będzie do 1 lutego ale wraz z rozpoczęciem opadu śniegu temp zacznie szybko wzrastać nawet bardzo szybko ale o odwilży niema sensu się obawiać... będzie w granicach -6... ale moja teoria oparta na kilku portalach pogodowych i innego typu źródeł nie uwzględniłem nie lubianego przez nas południowców wiatru "halnego" jeżeli on by się pojawił jest duża szansa że temp będzie balansować w granicach 0 ale samego zera nie przekroczy . i powtórzy się sytuacja z deszczem lodowym :(Ale to nie jest pewne ... szanse na taki opad oceniam w granicach 40% A i pol19 napisał następująco: -PS. NIECH KAŻDY W KOŃCU WPISZE NAZWĘ MIEJSCOWOŚCI W KTÓREJ MIESZKA Bardzo dobry pomysł ja mieszkam 20km od Opola woj Opolskie

Użytkownik Kamil K edytował ten post 22 styczeń 2010 - 16:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil trochę źle piszesz bo o opadach lodowych raczej nie ma mowy , dlaczego ? Ponieważ odwilż według GFS pojawi się to fakt, ale na wysokości 2m Wystarczy spojrzeć, że na 850hpa będzie mróz To oznacza ,że nie będzie opadu marznącego tylko na odwrót - mokry śnieg Co oznacza,że temperatury będą w granicach od +2 do -2 , więc będzie bardzo mocno wiać prawdopodobnie a śnieg będzie intensywny... Ale to na teraz , a GFS jest bardziej zmienny niż kobieta więc wolał bym poczekać do 25.1 bo np. GEM nie widzi nawet 1cm śniegu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury burzowe jeśli już się pojawią to przejdą przez całą Polske ... Zresztą nie wiem jak na podkarpaciu, ale ja mieszkam na Ślasku i na nie wyczekuje ;) A o mrozach to wszyscy już chyba wiedzą bo od 3 dni piszę,że GEM daje -35 Juz dziś na Północnym Wschodzie może być w okolicach -23,-25 Temperatura w okolicach Katowic z dzisiejszej nocy notowana w trzech różnych miejscach: -16,1 -19,3 -19,0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krośnie aktualnie: -13,2st.C Dzsiaj rano było: -16,5st.C Najzimniej powinno być jutro rano i pojutrze rano. Potem się ociepli, jest jednak szansa że do 5 lutego nie będzie powyżej 0st.C No ale może to i lepeij , jeździłem na nartach w piątek i było -13st.C w Puławach rano, jak jest jeszcze lekki wiatrek to nie komfortowo się jeździ, jeszcze jak się nie ma googli tylko okulary przeciw słoneczne :D Nie można się owinąć szalikiem, bo okulary zaparują zaraz ;) Pozatym cały czas nie moze być po -15t.C w dzień bo odwilż by była, a jak będzie -4/-7st.C w dzień to jest ok. Albo słonecznie, wówczas i bez wiatru wówczas i -20st.C nie jest złe :D Tylko że w nocy by mogło być -40st.C :eek: Jeszcze prądu braknie na wyciągach i co będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek na północnym wschodzie od miesiąca ponad jest mróz i czy to oznacza, że tam będzie odwilż? U Nas ma być przez prawie tydzień po -15 , -20 Miejscami do -30 a moze i wiecej... Na poludniu najwiekszy mroz wypada na 27.1 Pozniej GFS widzi potezne nize z polnocy i ciagle snieg i konwekcja ( Ale to wrozby ) NO i do 8.2 bez odwilzy ( rowniez wrozby ) Jednak mimo to prognozy i tak sa imponujace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REKORD, jest rekord temperatury w Krośnie: Dzisiaj o godzinie 6:00 temperatura w Krośnie spadła do: -20,7st.C II piętro Aktualnie jest: -17,5st.C Może tej nocy będzie jeszcze zimniej ? Ale raczej niekoniecznie, może być cieplej, albo podobnie :D Zależy w jakich regionach, wg. meteo.group w Suwałkach aktualnie -28st.C A styczeń ponoć miał być ciepły i wilgotny a jest dokłądnie odwrotnie jest suchy i super mroźny. Aby tak było, wystraczy że nie będzie odwilży do końca stycznia, i chyba nie będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...