Skocz do zawartości

Jakie macie choinki?


Omen07

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy byłem dzieckiem, ojciec (śp) przynosił z pobliskiego lasu choinkę, która pachniała lasem i tworzyła swoista atmosferę, potem przyszedł czas sztucznych choinek, które dla mnie nie miały już takiego uroku. Od trzech lat kupuję żywe ( z korzeniami) świerki, wsadzam je w donicę, przystrajamy je na święta, potem wiosną sadzę je na działce, dzisiaj byłem na nie popatrzeć i :eek: zaczęły wypuszczać młode przyrosty. Wokół nich zaczęły kwitnąć stokrotki, bez i wierzba puszczaja zielone pąki... :confused: :eek: Pozdrawiam - Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam choinki... Na Swieta wpraszam sie do rodzicow... Kiedys tata tez chcial aby chinka (sztuczna) pachniala lasem... Kupil spray o zapachu sosny i obficie spryskal ubrana choinke... Gdy mgielka opadla okazalo sie, ze z babek farba sie rozpuscila i splynela... Ale tylko z tej strony wystawionej na dzialanie sprayu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z choinkami jest różnie. Niby sprzedawcy polecają, aby kupić choinkę z " korzeniami " jednak po wsadzeniu do ziemi choinka przyjmuje dziwny kolor i zamiast igieł ma brązowe, suche badyle. I tyle jest z wspaniałej ŻYWEJ choinki. Na zewnątrz mam dośc świerków żeby się nimi nacieszyć przez 365 dni w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z choinkami jest różnie. Niby sprzedawcy polecają, aby kupić choinkę z " korzeniami " jednak po wsadzeniu do ziemi choinka przyjmuje dziwny kolor i zamiast igieł ma brązowe, suche badyle. I tyle jest z wspaniałej ŻYWEJ choinki.

Tak sie dzieje, jesli zaraz po wyciagnięciu żywego świerka z mieszkania, gdzie panują cieplarniane warunki a temperatura wynosi ok. 18-22 st.C, sadzisz go wczesną wiosną na działce, gdy pojawiaja się jeszcze nocne przymrozki. Aby tego uniknąć, trzeba ją "przyzwyczajać" do szoków termicznych. Pozdrawiam - Adam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie wyroznie z tlumu :) bo mam sztuczna choinke, kiedys mialam zywa ale denerwowalo mnie to, ze po jakims czasie igly opadaly i nie byla wtedy juz ladna wiec teraz mam sztuczna choinke i dobrze mi z nia nie musze codziennie zbierac tych igiel i pozniej patrzyc na suche badyle z bombkami :P choc oczywiscie do zywych choinek nic nie mam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje, jesli zaraz po wyciagnięciu żywego świerka z mieszkania, gdzie panują cieplarniane warunki a temperatura wynosi ok. 18-22 st.C, sadzisz go wczesną wiosną na działce, gdy pojawiaja się jeszcze nocne przymrozki. Aby tego uniknąć, trzeba ją "przyzwyczajać" do szoków termicznych. Pozdrawiam - Adam.

Adam spoko ;) Cała moja rodzina ma doświadczenie w ogrodnictwie;) Ale i tak będziemy mieli żywe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie wyróżnie. Zawsze na świeta jezdziłem do DW do Wisły, tam zawsze była prawdziwa choinka, było fajnie, ale od 3-4 lat święta spedzam w domu a wiecie jak to w bloku nie pasuje zywa, wiec mam sztuczną. Ale w przyszłosci mam nadzieje że bd mieszkał gdzieś w domku i bd prawdziwa i znó bd ten miły zapach.

U mnie w domu zawsze była żywa choinka nawet jak mieszkaliśmy w bloku, przecież w bloku żywa pasuja tak samo jak w domu, no i zgodze się z przedmówcami nic neizastąpi zapachu żywego drzewka, fajny klimat. Do tej pory pamietam gdy byłem mały, jak pojechałem z ojcem i z jego kolegą do lasu po choinke i sami ja tam ścinali, Snieg po kolana a pózniej takie drzewko stoi w domu i opachnie-super sprawa(oczywiście drzewko było opłacone u leśniczego żeby nie było)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w domu mamy sztuczna choinkę odkąd pamiętam a dla aromatu jak to mówicie to mam gałęzie od sąsiada... on ma drzewka ozdobne, ich spora ilość i zawsze je obcina(modeluje) na święta robi z tych gałęzi stroiki i takie tam dla mnie wybiera specjalnie z żywicą żeby ładnie pachniało... mi to wystarcza... i nie mogę patrzeć jak dla "tradycji" usychają tony drzewek... popieram ludzi którzy kupują żywe drzewka w doniczkach i potem profesjonalnie z głową wysadzają na działkę. Dla mnie choinka żywa czy sztuczna jest symbolem, a oto chyba w świętach chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...