Jump to content

hollly

Members
 • Posts

  98
 • Joined

 • Last visited

hollly's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Byłem w ostatni weekend w lipcu. Od rana otwarta niebieska (czerwona zamknięta do godz. 11-treningi GS). Dwa fajnie spędzone narciarsko dni. Wybieram się jeszcze raz w sierpniu na 2-3 dni.
 2. Cześć, pytanie do "letnich" bywalców Molltka. Wybieram się właśnie na urlop nad Adriatyk i w drodze powrotnej mamy w planie 2-3 dniowe nartowanie. Jako, że poza butami i akcesoriami nie chce targać ze sobą 3 par nart, pytanie czy wypożyczalnie we Flattach (lub intersport przy wyjściu z kreta) są czynne i jaka jest cena za dzień wypożyczenia samych nart?
 3. Wielka prośba, dziś młody na swoich pierwszych zawodach wyrwał drugą klamrę razem z dwoma nitami (biało żółte spine). Macie pomysł gdzie tego szukać na szybko? Model raptor 80rs
 4. Jeśli mówisz o bucie z sezonu 2019/2020 to mogę coś więcej napisać. Posiadam od kilku dni, pierwsza jazda bez termo formowania. Było dobrze. Niemniej jednak w pt podjechałem i zrobiłem formowanie zarówno linera jak i skorupy. Różnica kolosalna (a zdecydowaliśmy u sprzedawcy, że nie grzejemy długo i tylko pod ciśnieniem 80-max chyba 300. Umówiliśmy się, że w razie potrzeby zrobimy jeszcze raz pod większym ciśnieniem). Co ciekawe, podczas formowania i po czuć jak objętość skorupy maleje. But dlatego leży dobrze na całej długości i szerokości (można się jeszcze ponoć pobawić z różnym ciśnieniem na stopie i osobno powyżej kostki). Co mogę napisać więcej? Kilka lat Lange rs 110 i 130, ostatni sezon też na fischer rc4 pro 130 vacuum full fit (but z sezonu 2016). Przymierzałem się do raptor 140. Natomiast po kilku mierzeniach, na moją stopę, zdecydowanie fischer. Liner wiązany (natomiast da się włożyć normalnie stopę bez wyciągania go ze skorupy, to różnica pomiędzy poprzednim modelem, tam nie było takiej opcji). W kwestii twardości, odczucia identyczne jak z użytkowanyni wcześniej Lange 130 i Fischer rc4 pro 130. Fajny, twardy a jednocześnie komfortowy but. Co dla mnie ważne, wymienne, dolne zużywające się plastiki (wcześniej tego nie było). Wg fischera nie reaguje na zmiany temperatury i faktycznie jest w tym coś.
 5. Cześć, Szukam chętnych na wspólne wyjazdy (pewnie najczęściej weekendowe chociaż nie tylko) na austriacki Molltaler Gletscher/Ankogel. Propozycja kierowana głównie do tych, którzy skorzystali z oferty 50 EUR TMR. Jestem z okolic Bielska-Białej. Współdzielenie kosztów podróży (auto mam służbowe ale niestety na takie wyjazdy tankować muszę za swoje:)). Przy 3-4 osobach w aucie plus jeden nocleg 20-30 EUR za osobę, koszty takiego wyjazdu będą niskie. Mogę wyjeżdżać w pt w nocy, sobota i niedziela szusowanie i powrót po nartach w niedzielę do domu.
 6. G-link Szybka, fajna kolejka. Przetestowana pare dni temu
 7. Mitek, może masz rację, nie wiem. Choć z drugiej strony, kombinowałem z klamrami - raz tak raz siak. Niestety, to nie to, bo problem pojawia się też np. podczas gry w siatkówkę uprzedzę, nie gram w nią butach narciarskich
 8. Nie zawsze tak jest, przynajmniej nie w moim przypadku. Mam podobny problem jak autor tematu. Z tym, że jeżdżę już ponad 20 lat. Jeździłem na różnych race'owych butach : dachstein koflach RC, Atomic 11 i 13, teraz na Lange RS 110. Ból od zawsze, tylko i wyłącznie środkowa część stopy. Próbowałem nawet zakładać buty z flexem 80,90, szerokie, wąskie itd. I nic. Niesamowity ból. Dlaczego się nie zgadzam? Przy intensywnej jeździe ból zanika - po 3-4 godzinach katowania stóp ale także ostrej jeździe ból ustępuje całkowicie. Do końca dnia jeżdżę już z uśmiechem na twarzy. Następny dzień - dokładnie to samo. Dziwne, co ? Przy tej ilości przetestowanych butów, niemożliwe się wydaje, złe dobranie buta. Trafiłem w końcu do znanego ortopedy ze Śląska. Wysokie podbicie. Zbyt mocne dopinanie klamer, co powoduje ucisk na naczynia. Taką diagnozę otrzymałem. Zalecono mi wkładkę, jak będzie, zobaczymy, jeszcze nie kupiłem i nie testowałem. Podobnie, jak u kolegi, ból nie występuje podczas jazdy. Pojawia się tylko i wyłącznie podczas postoju i wjazdu orczykiem. Co ciekawe, daje nawet znać na krześle. Opuszczanie luzem nóg daje tylko chwilową ulgę. W każdym bądź razie, uważam, że warto udać się do specjalisty, bo ból może oznaczać jakąś dysfunkcję a niekoniecznie źle dobrany but. Bo moż ona być na tyle istotna, że takowego buta uniwersalnego dla Ciebie i dla mnie nie wyprodukowali
 9. dzięki Lawina, odpuszę chyba te langi zc - poszukam modelu z niższym flexem
 10. miał ktoś do czynienia z lange worldcup ZC ? flex 150, buty z sezonu 09/10 http://www.skionline...&id_modelu=2581
 11. czytałem właśnie pochlebne opinie o dragon 110. O 120 nie znalazłem wiele a właściwie to nic.....Różnica we flexie 10 - pytanie czy zauważalna. Ten sam problem porównując nordica speedmachine 14 z dragon 120. Różnica we flexie jest - pytanie jak te dwie firmy oznaczają twardość, czy wartości są porównywalne ? Zdaję sobie sprawę, że nikt nie wybierze za mnie:Dliczę natomiast na subiektywne opinie. Dodam tylko, że oba buty tzn dragon 120 i speedmachine leżą na mnie dobrze:)
 12. Cześć Czas zmienić moje Atomic T11 na coś nowego. Ze wstępnej analizy wybrałem Nordica Speedmachine 14 i Tecnica Dragon 120 Hiperfit. Cenowo podobnie z sezonu 09/10 czyli około 1000 zł. Poproszę użytkowników o opinie Szukam buta twardego ale bez przesady, narty w chwili obecnej to dynastar 64 comp.
 13. ja trochę z innej beczki, znajoma pracuje w jednym ze sklepów znanej firmy obuwniczej. Buty wystawione tam za 550 zł (skóra itd.) w zakupie kosztują ich........................................70 zł............................................ Użytkownik hollly edytował ten post 10 listopad 2009 - 00:54
×
×
 • Create New...