Skocz do zawartości

kask Rossignol vs klej Pattex Butapren Plus


sese

Rekomendowane odpowiedzi

Małe ostrzeżenie ku przestrodze: Chciałem podkleić wyściółkę w kasku rossignola. Po spędzeniu 15 minut na odpowiednim stoisku w supermarkecie wybrałem do tego celu klej Pattex Butapren Plus. Zgodnie z instrukcją użycia posmarowałem klejem obie powierzchnie i pozostawiłem je na 20 minut do wyschnięcia. Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy po owych 20 minutach chciałem docisnąć wyściółkę do skorupy kasku i wówczas moje palce zagłębiły się w stopionej i niemal wrzącej skorupie. Po chwili wszystko stało się jasne - na etykiecie kleju było wyraźne ostrzeżenie, które nieopatrznie przeoczyłem: "nie nadaje się do klejenia styropianu, PP, PE i miękkiego PCV"... Czytajcie więc zawsze całą etykietę, chyba że chcecie mieć gustowną dziurę w kasku :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sese, to straszne, co piszesz... :eek: Tym bardziej straszne, że zamiast spędzać 15 min przy regale z klejami wystarczyło w drugiej minucie tego dybania posłuchać rady Hesski i NIE brać butaprenu bo to chemia z serii hardcore :rolleyes::rolleyes: Moja druga rada - czytać ulotki PRZED, a nie PO użyciu... :cool: P.S. Dziura rzeczywiście była top class. Dodatkowy wywietrznik w kasku zawsze mile widziany... :D

Użytkownik HesSki edytował ten post 18 listopad 2009 - 21:43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ostrzeżenie ku przestrodze: Chciałem podkleić wyściółkę w kasku rossignola. Po spędzeniu 15 minut na odpowiednim stoisku w supermarkecie wybrałem do tego celu klej Pattex Butapren Plus. Zgodnie z instrukcją użycia posmarowałem klejem obie powierzchnie i pozostawiłem je na 20 minut do wyschnięcia. Jakże wielkie było moje zdziwienie gdy po owych 20 minutach chciałem docisnąć wyściółkę do skorupy kasku i wówczas moje palce zagłębiły się w stopionej i niemal wrzącej skorupie. Po chwili wszystko stało się jasne - na etykiecie kleju było wyraźne ostrzeżenie, które nieopatrznie przeoczyłem: "nie nadaje się do klejenia styropianu, PP, PE i miękkiego PCV"... Czytajcie więc zawsze całą etykietę, chyba że chcecie mieć gustowną dziurę w kasku :) Pozdrawiam

Jak dziurka niewielka to da się naprawić. Kup piankę poliuretanową, zabezpiecz czymś tłustym (może być krem) miejsca na zewnątrz dziurki i wypełnij otwór pianką. Pianka w trakcie schnięcia trochę spuchnie i wyjdzie z otworu ale się tym nie przejmuj. Na drugi dzień nożykiem obetnij wystający nadmiar i masz dziurę załataną (pozostanie jedynie znowu przyklejenie tej wyściółki). WAŻNE: 1. Pianka strasznie brudzi jak jest miękka więc jej nie dotykaj. 2. Jeśli nieopatrznie przyklei się do miejsc gdzie jej być nie powinno TO MIMO TO - NIE DOTYKAJ JEJ, jak wyschnie bez problemu ja usuniesz. 3. Jest silnie toksyczna więc się nie zaciągaj :) Mniemam tylko że mówimy tu o małej dziurce która nie ma wpływu na bezpieczeństwo i funkcjonalność kasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A resztę niewykorzystanego kleju wyciskamy do słoika, idziemy gdzieś w kat, zbliżamy słoik do.........

Przywołujesz wspomnienia z dzieciństwa.... ;) A tak na serio, to podklejenie wyściółki nie byłoby wcale taką przygodą, gdyby nabrać zwyczaju czytania ulotek i etykiet przed zakupem/użyciem itp... RysiekVR, dzięki Tobie będę miała kolejną scenkę rodzajową tym razem odcinek będzie nosił tytuł " Sese reperuje kask". Mam nadzieję, że obejdzie się bez karetki, straży pożarnej i pogotowia chemicznego :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RysiekVR, dzięki Tobie będę miała kolejną scenkę rodzajową tym razem odcinek będzie nosił tytuł " Sese reperuje kask". Mam nadzieję, że obejdzie się bez karetki, straży pożarnej i pogotowia chemicznego :rolleyes:

Wrażenia gwarantowane, zwłaszcza, że sese musi jeszcze naprawić uszkodzone na stubaiu dynastarki i jeszcze otoczyć opieką buciki z urwaną klamrą... Jednym słowem wyjazd na minusie (kask, narty i buty uszkodzone, a kupione tuż przed sezonem :( )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia gwarantowane, zwłaszcza, że sese musi jeszcze naprawić uszkodzone na stubaiu dynastarki i jeszcze otoczyć opieką buciki z urwaną klamrą... Jednym słowem wyjazd na minusie (kask, narty i buty uszkodzone, a kupione tuż przed sezonem :( )

A może byś tak otoczył opieką Hesski z poobijanymi...no... różnymi fragmentami ciała, krwiakami, licznymi rozcięciami na palcach i łydkami zesztywniałymi jak u umarlaka?!?! P.S. Jak się kupuje podróbki, to potem nie ma się co dziwić, że po pierwszym użyciu się psują :D ;) P.S. 2. Nie to co ATOWICi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzone na stubaiu dynastarki i jeszcze otoczyć opieką buciki z urwaną klamrą... ..... (kask, narty i buty uszkodzone, a kupione tuż przed sezonem

z poobijanymi...no... różnymi fragmentami ciała, krwiakami, licznymi rozcięciami na palcach i łydkami zesztywniałymi jak u umarlaka?!?!

to ten sprzęt na Tobie zniszczył :confused::D:D:D soli zapomniałaś zabrać czy jak ??? kurcze .... ludzie to potrafią się bawić :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia gwarantowane, zwłaszcza, że sese musi jeszcze naprawić uszkodzone na stubaiu dynastarki i jeszcze otoczyć opieką buciki z urwaną klamrą... Jednym słowem wyjazd na minusie (kask, narty i buty uszkodzone, a kupione tuż przed sezonem :( )

Troszkę nie znam tematu ale... to mi wygląda jak liczenie strat po jakiejś bitwie ;)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie to przecież ciągła walka :D Grunt, że ofiar w ludziach nie ma - siniaki, krwiaki itd. do wesela się zagoją :P

Znowu kraczesz?!?!?!:eek: ;) ;) ;) ;) ;) A na serio mi to raczej nie grozi... zatem... raczej się nie zagoi.. Czeka mnie więc zgorzel, martwica i skrzepy z krwiaka powolnie płynące do serca... No Jaro, świetna wizja mojej przyszłości... :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...