Skocz do zawartości

KURTKA SPYDER Orginal??


Barrtteekk

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbym powiedzieć że osobiście padłem ofiarą takich oszustów, choć tak na prawdę uważam że padłem ofiarą własnej naiwności, kupując okazyjnie (choć drożej niż standardowa cena za podróbki na allegro), natomiast gdybym nie trafił żadnej okazji na spydera, po prostu kupił bym porządną kurtkę mniej topowej firmy i jeszcze by mi pewnie trochę na piwo zostało, ale jak już pisałem mam pretensję tylko i wyłącznie do Siebie, natomiast co podkreślam po raz kolejny w przypadku gdy ktoś świadomie kupuje podróbkę spydera nie pozbawia tej firmy zysku, bo i tak nie kupił by orginału w danej chwili, (choć zakup podróbki może zadziałać wręcz jak reklama dla takiej topowej firmy, bo konsument zapragnie mieć prawdziwą jakość a nie tylko logo i nazbiera pieniążki na oryginał), natomiast taki nieświadomy (prawdziwa ofiara ) może stwierdzić że ciuchy tej marki to g..o, dlatego nigdy nie będę uważał że osoba która kupuje podróbkę świadomie czy nie przyczynia się do kradzieży, dla mnie taki konsument może być jedynie potencjalnym posiadaczem oryginału o ile będzie miał świadomość że pod logiem które kupił może kryć się jeszcze wyższa jakość produktu, a jak się z marką nie zetknie (nawet jako podróbką) kupi coś w przedziale cenowym dla swojego budżetu i nie da nawet cienia szans spyderowi że zostanie jego klientem w przyszłości

Choć piszesz logicznie, nie zawsze tak działa. Ja raczej nie będę posiadaczem spydera, właśnie dlatego, że jest tak licznie podrabiany. Chyba go najwięcej na stokach. Jak widzę te psudopająki to mnie ciarki przechodzą jak moją żonę na widok żywego. Wybieram firmy mniej uznane, dzięki czemu nikt nawet nie pomyśli, że to podróby (aktualnie reusch i blizzard).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(...) natomiast co podkreślam po raz kolejny w przypadku gdy ktoś świadomie kupuje podróbkę spydera nie pozbawia tej firmy zysku, bo i tak nie kupił by orginału w danej chwili, (choć zakup podróbki może zadziałać wręcz jak reklama dla takiej topowej firmy, bo konsument zapragnie mieć prawdziwą jakość a nie tylko logo i nazbiera pieniążki na oryginał), natomiast taki nieświadomy (prawdziwa ofiara ) może stwierdzić że ciuchy tej marki to g..o, dlatego nigdy nie będę uważał że osoba która kupuje podróbkę świadomie czy nie przyczynia się do kradzieży (...)

1. Jeśli ktoś kupuje świadomie podróbkę, to jego sprawa, ale oszustem jest producent takiego towaru - podszywa się pod znaną markę, naruszając znaki towarowe itd.; 2. Osoba świadomie kupująca lewiznę raczej oryginału nie kupi - "świadome" kupowanie podróbek bierze się zazwyczaj z braku środków...; 3. Prawdziwa ofiara, jak słusznie zauważyłeś, może zniechęcić się do oryginalnych produktów. 4. Jest w ekonomii pewna zależność między popytem a podażą - gdyby nie było chętnych na kradziony (czy jak tutaj - podrobiony) towar, nie byłoby złodziei...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli ktoś kupuje świadomie podróbkę, to jego sprawa, ale oszustem jest producent takiego towaru - podszywa się pod znaną markę, naruszając znaki towarowe itd.; 2. Osoba świadomie kupująca lewiznę raczej oryginału nie kupi - "świadome" kupowanie podróbek bierze się zazwyczaj z braku środków...; 3. Prawdziwa ofiara, jak słusznie zauważyłeś, może zniechęcić się do oryginalnych produktów. 4. Jest w ekonomii pewna zależność między popytem a podażą - gdyby nie było chętnych na kradziony (czy jak tutaj - podrobiony) towar, nie byłoby złodziei...

Dokładnie, gdyby nie było niszy w wolnorynkowej gospodarce w którą wklejają się podróbki, to by ich nie było, jedynie w gospodarce planowej, gdzie nie ma miejsca na "sprawczą rękę rynku" da się utrzymać taką niezagospodarowaną pustkę a i to w 90% będzie stan iluzoryczny, dlatego na prawdę dziwię się wielkiemu halo jakie u jednego Kolegi z forum wywołało sarkastyczne stwierdzenie że za 200 zł można śmiało takiego spydera brać, żart z odrobiną prawdy a jaką dyskusję wywołał, a tak na marginesie, bo to mi przyszło obecnie do głowy, gdyby takie podrabiane spydery zaczęły królować w kabinach kombajnów na polach... albo pod remizami, to również było by to zjawisko naganne, czy może odległość obydwu zajęć od narciarstwa zatarła by bariery moralne ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak za cenę np 1300-2000 zł można kupic kurtkę Spydera. Ta marka jest mocno przereklamowana w stosunku do tego co oferuje. Za cenę niektórych ich kurtek można miec Arcteryxa,North Face itp i nie na lipnej mebranie tylko Gore Pro Shell.Spyder to jedynie ubogi lans facetów ,których można określic mianem "middle age wannabe".

Ja bym polemizował. Otrzymałem w poniedziałek kurtkę Spyder'a (zresztą tą o którą się pytałem w tym temacie), powiem jednym słowem, kosmos. Miałem wcześniej Rossignol'a z Gore-Tex'em i nie ma porównania ze Spyderem. Jakoś wykonania i krój jest o niebo lepszy w porównaniu z Rossignol'em;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia wolnego wyboru. To kwestia etyki - gdybyś produkował jakiś towar, to inaczej pisałbyś o podróbkach

gdybym produkował jakiś towar starał bym się obrócić każdą zaistniałą sytuację tak aby była jak najbardziej dla mnie korzystna i nie przyjmował bym się podróbkami które "grają w innej lidze" niż mój produkt, a etyka jest sprawą tak umowną że niewiem czy jest sens do końca się nią podpierać, czy wiesz że na przykład zgodnie z kodeksem Hammurabiego jeżeli wybudował bym Ci dom który by się zawalił i w gruzowisku zginą by twój syn, ty w ramach zadość uczynienia powinieneś zabić mojego... takie etyczne rozwiązanie, albo inny przykład, zgodnie z prawem rzymskim jednym z czynów za które groziła żonie śmierć z ręki męża było samowolne podkradanie wina z ich domowego składziku, jeszcze inny przykład: czy etyczne jest poinformowanie policji że ktoś łamie prawo, wręcz nie etyczne jest niepoinformowanie, a czy etyczne było poinformowanie milicji że ktoś łamie prawo kolporterując "bibułę" czyli prowadządz działalność opozycyjną, zapewne odpowiesz że nieetyczne, choś była by to obrona obowiązującego systemu prawnego także widzisz to co etyczne czy nie jest kwestją zmieniającą się bardzo płynnie, dlatego ja wolę nie dzielić świata na czarne białe etyczne czy nieetychne i hołdować postawie liberalnej starając się widzieć szanse a nie utyskiwać że ktoś jest "be" bo kupuje coś co ma logo znnej marki a powinno zamiast tego mieć chińskie znaczki. Ja pracuję w branży budowlanej i bądź spokojny, jeżeli ktoś wykorzysta bez mojej wiedzy elementy czy wizualne elementy projektów przy których pracowałem (bo coś podpatrzy, zobaczy i mu się spodoba) nie będę miał mu tego na pewno za złe i nie uważam że zarobił bym coś więcej gdyby moje projekty nie były dla kogoś inspiracją. Uważam że powinno się dostawać pieniądze za wykonaną pracę a nie lczyć potencjalne domniemane niezrealizowane zyski, a temu hołduje zasada że taki spyder traci bo ktoś kupi na bazarze za 200zł kurtkę z pajączkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... Ja pracuję w branży budowlanej i bądź spokojny, jeżeli ktoś wykorzysta bez mojej wiedzy elementy czy wizualne elementy projektów przy których pracowałem (bo coś podpatrzy, zobaczy i mu się spodoba) nie będę miał mu tego na pewno za złe i nie uważam że zarobił bym coś więcej gdyby moje projekty nie były dla kogoś inspiracją. Uważam że powinno się dostawać pieniądze za wykonaną pracę a nie lczyć potencjalne domniemane niezrealizowane zyski, a temu hołduje zasada że taki spyder traci bo ktoś kupi na bazarze za 200zł kurtkę z pajączkiem

To znaczy, że mogę Twoje projekty sobie skserować, nawet nie zmieniając znaku firmowego i sobie sprzedawać za ileś tam procent Twojej ceny? Super - chcę zostać reseleram Twych prac, przecież nic nie stracisz:confused: (a co tam -przesyłaj mi na priva pdf z projektami - nie będę musiał nawet kserować) BTW - dobrze, że sezon się zbliża, to i dyskusje pewnie będą bardziej "narciarskie" - widać "zespół odstawienia nart" który jawi się lekkim zniecierpliwieniem użytkowników forum:D. U mnie byle do grudnia i Val d'Isere

Użytkownik moris edytował ten post 05 listopad 2009 - 18:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że mogę Twoje projekty sobie skserować, nawet nie zmieniając znaku firmowego i sobie sprzedawać za ileś tam procent Twojej ceny? Super - chcę zostać reseleram Twych prac, przecież nic nie stracisz:confused: (a co tam -przesyłaj mi na priva pdf z projektami - nie będę musiał nawet kserować) BTW - dobrze, że sezon się zbliża, to i dyskusje pewnie będą bardziej "narciarskie" - widać "zespół odstawienia nart" który jawi się lekkim zniecierpliwieniem użytkowników forum:D. U mnie byle do grudnia i Val d'Isere

Skserować nie bo Ci nie dam ;) ale jeżeli podejdziesz pod obiekt zrobisz zdjęcia i na ich podstawie zrobisz swój, nie będę do Ciebie rościł żadnych pretensji o prawa do projektu. A tak na marginesie, faktycznie troszkę się chyba zagalopowaliśmy (Ja szczególnie :P z odchodzeniem od tematu forum) więc faktycznie lepiej skończyć temat i oczekiwać na śnieg :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skserować nie bo Ci nie dam ;) ale jeżeli podejdziesz pod obiekt zrobisz zdjęcia i na ich podstawie zrobisz swój, nie będę do Ciebie rościł żadnych pretensji o prawa do projektu. A tak na marginesie, faktycznie troszkę się chyba zagalopowaliśmy (Ja szczególnie :P z odchodzeniem od tematu forum) więc faktycznie lepiej skończyć temat i oczekiwać na śnieg :)

No widzisz - gdyby tylko kopiowali "Pająka" i robili kurteczki bez znaku firmowego - też nie miałbym nic przeciwko (to tak jak z tym projektem), ale jak już kopiują i dają jeszcze znaczek Oryginału, to już inna sprawa.' Do miłego i oczekiwanego śniegu;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizował. Otrzymałem w poniedziałek kurtkę Spyder'a (zresztą tą o którą się pytałem w tym temacie), powiem jednym słowem, kosmos. Miałem wcześniej Rossignol'a z Gore-Tex'em i nie ma porównania ze Spyderem. Jakoś wykonania i krój jest o niebo lepszy w porównaniu z Rossignol'em;).

i tu sie zgadzam inie sluchaj opini innych jaksiepodoba tobrac i koniec

to nie jest kwestia wolnego wyboru. To kwestia etyki - gdybyś produkował jakiś towar, to inaczej pisałbyś o podróbkach

piszecie o podrobkach z chin a kto calom produkcje przeniusl tam wlasnie wielkie konsorcja jak nike adidas czy spyder wiec o co chodzi znaczy ze caly towar jest podrobka z chin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o podrobkach z chin a kto calom produkcje przeniusl tam wlasnie wielkie konsorcja jak nike adidas czy spyder wiec o co chodzi znaczy ze caly towar jest podrobka z chin

Sądząc po Twojej wypowiedzi, prawdopodobnie nie potrafisz odróżnić oficjalnej fabryki znanej firmy, przeniesionej do Chin w celu obniżenia kosztów produkcji, od chińskiego "producenta" mającego swoją siedzibę w jakiejś "szopie", który produkuje podróbki tychże marek np. w obozach pracy (które notabene wciąż tam istnieją...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić do tematu (dawno już zapomnianego w tym wątku :) ) a mianowicie oryginalności co niektórych kurtek sprzedawanych m.in na allegro. Czy moglibyście stwierdzić czy to może być oryginał. Podaje link: http://www.allegro.p...narciarska.html Za tą cenę chętnie bym Spydera kupił, ale to chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe ;P

Ta kurtka jak wynika z opisu posiada wszystkie patenty techniczne takie jak Dermizax,Spylon+,membranę 20k które maja kurtki Spyder'a kosztujące ponad 2 tysiące złotych i choćby dlatego przynajmniej dla mnie bardzo wątpliwe jest aby kurtka z pokazanej aukcji Allegro była oryginalną.Z samych zdjęć ciężko cokolwiek wywnioskować i napewno potwierdzić bądz wykluczyć autentyczność ale ja bardzo wątpię aby kurteczka ta (skądinąd bardzo ładna) była oryginalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trochę z innej beczki, znajoma pracuje w jednym ze sklepów znanej firmy obuwniczej. Buty wystawione tam za 550 zł (skóra itd.) w zakupie kosztują ich........................................70 zł............................................

Użytkownik hollly edytował ten post 10 listopad 2009 - 00:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
ja mam taka czerwonom i moja jest na 100% podruba bylem w niej raz iwiecej nie zaloze przepuszczalnosc niby membramy jest jak worek foliowy czyli caly pot scieka w dol kurtki po moim doswiatrzeniu moge tylko ci poradzic jak chcesz Spydera to nie patrz na cene i kupuj w sklepie a nie w Internecie w sklepie masz ochrone konsumenta pozdrawiam poczytaj na tym linku to chyba da ci do myslenia http://vacast-v.pl/shipping.php

Użytkownik henryk396 edytował ten post 01 sierpień 2010 - 15:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka czerwonom i moja jest na 100% podruba bylem w niej raz iwiecej nie zaloze przepuszczalnosc niby membramy jest jak worek foliowy czyli caly pot scieka w dol kurtki po moim doswiatrzeniu moge tylko ci poradzic jak chcesz Spydera to nie patrz na cene i kupuj w sklepie a nie w Internecie w sklepie masz ochrone konsumenta pozdrawiam poczytaj na tym linku to chyba da ci do myslenia http://vacast-v.pl/shipping.php

jezeli kupujesz w sklepie inetrnetowym, to obowiazuja te same zasady. takze jezeli od osoby prywatnej.. a poza tym najlepiej placic karta; w momencie gdy cos jest podrobione, dzwonisz do karty i oni musza pertraktowac z oszustem.... hmmmmmm t sie zapedzilem, moze europie jet inaczej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszysto jest jak piszesz tylko jak zswsze male ale ja kupilem ja w maj zeszlego roku a w listopadzie bylem w niej pierwszy raz normalnie gwarancja jest 12 miesecy ale po tym czasie niebylo juz u kogo reklamowac poza tym konto bylo na bank w innym kraju aby dojsc swoich praw duzo by to kosztowalo wiec adwokat powiedzial ze te 200 euro nie jest tego warte pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam czegoś nowego na sezon i znalazłem to http://allegro.pl/us...1225664606.html co myslicie o tej kurteczce po za ceną;)

Zmartwię Cię jest to podróbka (mam taką samą tylko czerwoną ;) ).... i po jednym wyjeździe zakupiłem coś innego, szmatka wygląda całkiem spoko ale mimo iż faktycznie membraną w niej nie jest celofan a jakaś warstwa naniesiona na materiał wewnętrzny, to .... i tak się w takiej szmatce zakisisz jakby była posmarowana butaprenem od wewnątrz na szczelnie, jak by była 10x tańsza to spoko, do lasu na Krupówkach w sam raz, ale za taką kasę to jest baaardzo gruby wałek. Pozdrawiam, ja już wyleczyłem się z tanich "Spyderów" szkoda pieniąźków. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię jest to podróbka (mam taką samą tylko czerwoną ;) ).... i po jednym wyjeździe zakupiłem coś innego, szmatka wygląda całkiem spoko ale mimo iż faktycznie membraną w niej nie jest celofan a jakaś warstwa naniesiona na materiał wewnętrzny, to .... i tak się w takiej szmatce zakisisz jakby była posmarowana butaprenem od wewnątrz na szczelnie, jak by była 10x tańsza to spoko, do lasu na Krupówkach w sam raz, ale za taką kasę to jest baaardzo gruby wałek. Pozdrawiam, ja już wyleczyłem się z tanich "Spyderów" szkoda pieniąźków. Pozdrawiam

widze ze kolege tez przewieziono ze t.z Spyderem ja mam teraz kurtke Iguana i ani mi w glowie inna pozatym Spyder ma ubogie wzornictwo w podrubkach jest wiele lepszych i za normalne pieniadze pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...