Skocz do zawartości

POMOC - Zbyt szerokie buty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja kochana żona ma problem (czyli ja mam bardzo duży PROBLEM :D !!!) z butami narciarskimi. Okazało się w trakcie użytkowania że kupiła zbyt szerokie buty. Na długość są o.k. ale kobieta ma wąską stopę i noga jej "lata" na boki i góra/dół. I tu moje pytanie: - zrobić wkładkę termoformowalna do butów, czy to pomoże, czy też lepiej kupić nowe buciki? Ja optuję za wymianą butów ale "lepsza połowa" lubi swoje buty bo są wygodne ( mam problem z wytłumaczeniem że są za duże i dla tego są takie "wygodne"). Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja optuję za wymianą butów ale "lepsza połowa" lubi swoje buty bo są wygodne ( mam problem z wytłumaczeniem że są za duże i dla tego są takie "wygodne"). Pozdrawiam!

Witam Zgadzam sie zTobą Pawle w tej kwestii. Moja zona ma buty naprawdę twarde i bardzio wygodne więc warto popracowac nad dobraniem buta. oże małzonkę przekona fakt, że buty dobiera sie raczej dłużej niż krócej i wymaga to odwiedzenia paru sklepów, które czesto towarzysza innym sklepom itd. Generalnie współczuje (za duzych butów oczywiście). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoja Leśna połowa postanowi pozostać przy tych butach to jest możliwość wypełnienia kapcia wewnętrznego buta specjalnymi wkładkami.Szczegóły takiej operacji i koszt uzyskasz w Windsporcie w Krakowie.Być może któryś z serwisów w Twojej okolicy wykonuje taką usługę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja kochana żona ma problem (czyli ja mam bardzo duży PROBLEM :D !!!) z butami narciarskimi. Okazało się w trakcie użytkowania że kupiła zbyt szerokie buty. Na długość są o.k. ale kobieta ma wąską stopę i noga jej "lata" na boki i góra/dół. I tu moje pytanie: - zrobić wkładkę termoformowalna do butów, czy to pomoże, czy też lepiej kupić nowe buciki? Ja optuję za wymianą butów ale "lepsza połowa" lubi swoje buty bo są wygodne ( mam problem z wytłumaczeniem że są za duże i dla tego są takie "wygodne"). Pozdrawiam!

Witaj Pawle ! Wkładka termoformowalna (np. Sidasa) niewiele pomoże. Niestety . "Zmniejszenie" objętości ,poprzez wtrysk (o,którym pisze Interski) , może nieco "zaradzić" , jednak koszty są spore . Wymiana butów ,wydaje się najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak Ukochana Małżonka , czuje wyjątkową predylekcję do Swoich butów , wypróbuj metodę " wkładkę na wkładkę" . Można zastosować termoformowalną Sidasa ,jako podstawową , pod nią natomiast zostawić "aktualną" . Dla zaoszczędzenia kosztów , można ,zamiast termoformowalnej , zakupić wersję "Custom". (Jeżeli kształt stopy,nie wymaga indywidualnego dopasowywania.) Przy nienajwiększych "luzach" , powinno pomóc . Pozdrawiam Marcin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pawle ! Wkładka termoformowalna (np. Sidasa) niewiele pomoże. Niestety . "Zmniejszenie" objętości ,poprzez wtrysk (o,którym pisze Interski) , może nieco "zaradzić" , jednak koszty są spore . Wymiana butów ,wydaje się najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak Ukochana Małżonka , czuje wyjątkową predylekcję do Swoich butów , wypróbuj metodę " wkładkę na wkładkę" . Można zastosować termoformowalną Sidasa ,jako podstawową , pod nią natomiast zostawić "aktualną" . Dla zaoszczędzenia kosztów , można ,zamiast termoformowalnej , zakupić wersję "Custom". (Jeżeli kształt stopy,nie wymaga indywidualnego dopasowywania.) Przy nienajwiększych "luzach" , powinno pomóc . Pozdrawiam Marcin.

Witam Jak zwykle Twoja odpowiedź zabiła mnie kunsztem formy i treści a uzycie słowa " predylekcja" jest dowodem najwyzszej perfekcji. Jednakowoż myślę, że wszelkie substytuty butów w bucie nie spełnią oczekiwań Małzonki Szanownego Pawła. Podejrzewam, że luzy są jednak wieksze i nie obejdzie się bez wymiany obuwia. Pozdrawiam serdecznie, życząc sukcesu Pawłowi. PS. MirekN napewno da wskazówki, które uproszczą wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Pawełku jestem za wymianą,stare na allegro i sprawa rozwiązana a Twoja pani na pewno się ucieszy z nowych trzewików(tylko dobrze mierzcie) ;)

mozna tez wymienic...........zone i dopasowc do starych butow.....ale to na pewno drozsze rozwiazanie niz zmiana butow . no i przymiarki moga trwac dluzej just kidding:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że najlepszym rozwiązaniem ( jak w większości radzicie ) będzie zakup nowych butów. Jak zwykle wystąpi problem z ich wyborem - dopasowaniem, istotę zagadnienia Koledzy znają. Obecne buty Żony Pawła mimo Jej zapewnień że na długość są "ok" mogą być również za długie ( bo to kwestia indywidualna ). Nie odkrywam tu Ameryki - trzeba mierzyć kilka różnych butów,również o sąsiedniej numeracji, zwracać uwagę na rozmiar butów wewnętrznych ( jak przymierzamy buty których skorupa ma but wewn. 24-24,5 i zdecydyjemy się na buty o rozmiarze 24 - z grubą wkładką pod stopę, a nie będą one bardzo dobrze dopasowane to po kilku godzinach na stoku będą luźne i mamy problem, nie pomagają grube skarpety itp., czasem but z wkładką 23-23,5 o numerze 23,5 wydający się na początku za bardzo dopasowany okazuje się dobrym wyborem). Sami wiecie - czasem trzeba długo szukać. W przypadku kobiet o b. wąskich stopach nie zaszkodzi przymierzyć buty juniorskie z grupy spotrowej / zawodniczej. I nie dać się za bardzo czarowi kolorków, kwiatuszków i motylków ;) Pomyślnego rozwiązania problemu. Czasem dobrze przy mierzeniu wyjąć but wewnętrzny i tak go przymierzyć - sprawdzenie długości, lepiej "widać" duży palec ( stosuje się również przy przymiarkach butów dla dzieci :-) ). ... a np. damskie buty Atomica mają numerację skorupy do buta wew. od połówki do całego numeru np 23,5-24.

Użytkownik Raf edytował ten post 18 lipiec 2008 - 17:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuje za rady. Buty kupiliśmy dzisiaj Lange Venus 65 za 350 zł. Nawet kolorek jest akurat :D Sprawa załatwiona pozytywnie

Lange to specyficzne buty,mam nadzieje że odpowiednio mierzone ,a napewno bedą lepiej trzymały nogę a gdyby cisneły zawsze można odbarczyć skorupę...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kolorek jest akurat

Toż to Pawełku podstawowa rzecz.:D Dobrze zrobiliście wymieniając / kupując buty. Swego czasu borykałem się z podobnym problemem i wszystkie pomysły i patenty działały (czasami nie do końca) ale to nie było to. Zakup nowych butów załatwił definitywnie problem. Wszak, niezadowolona żona na stoku, w trakcie narciarskiego wyjazdu, to gorsze niż zamknięty ośrodek narciarski w szczycie sezonu. :D Powodzonka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te wiazania to byl "integral binding system" czy ktos twojej malzonce montowal?? wydaja sie ztrasznie przesuniete do przodu!! ale to moze moje wrazenie optyczne np zdjecia?????:)

Witam Rzeczywiście wrażenie takie, że mocowane jak w baletkach. Brawo za spostrzegawczośc Janku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy ze "specyficzne"???

Pisząc specyficzne miałem na myśli ich "szablon" wyjściowy-jeśli tak można napisać .Biorąc 10 śmiałków z ulicy do przymiarki butów np.z Tecnici-będzie 8 zadowolonych ,bo wygodne i pasują,np z Rossignol-a 7 zadowolonych a z Lange tylko 2.Zadko się zdarza by ktoś od razu powiedział że są idealne .Zazwyczaj pozniej trzeba je poprawiać ,dopasowywać skorupę na maszynie.Zadowoleni są tylko Ci co mają szczuplutkie ,wąskie stopy z niskim podbiciem i nie za grubą łydką...takie są moje spostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...