Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Białka Tatrzańska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#21 wiwo

wiwo

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 02.2006
0
  • Poznań

Napisano 11 luty 2006 - 19:11

Ja w tym roku równierz jadę do białki, w tygodniu po feriach na zawody szkół niepublicznych :) i w tedy kolejki na kotelnicy są straszne, albo w ogóle nie zjeżdżasz na sam dół albo zjeżdżasz i wpakowujesz się do kolejki przez bramkę dla instruktorów :) Ja tam najczęściej jeżdżę na tej trasie z orczykiem koło kotelnicy, jest tam w miarę ostro i fajnie się jedzie :D
Poza tym mają tam świetny snowpark (mieli w zeszłym roku) ale nie polecam wjeżdżania tam bez kasku i robienia grindów - brzydkie pielęgniarki w szpitalu tam mają :D

Dwa lata temu byłem tam na sylwestra i wpadłem na świetny pomysł żeby jechać na narty 1 stycznia o 8 rano troche mi się spać chciało ale w kolejce nie było NIKOGO!!!

#22 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Umiejętności: 1
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 12 luty 2006 - 17:03

o 8 to było nieczynne,ruszali kiedyś przed 9,a w tym roku punktualnie o 9:)
moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek

#23 master ziom

master ziom

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
0

Napisano 18 luty 2006 - 08:14

nie bylem w bialce ale wiem jakie są tam wyciągi. Rozumiem 3 i 4 osobowe krzesła. ALE 6 ?!:eek: Po co budować takie wielkie krzesło przy 2 trasach i to niebieskich!!!:confused: Jeśli postawiliby takie krzesło w szczyrku z czyrnej na hale skrzyczeńską to wdedy by sie opłacało. Wjazd tym orczykiem trwa ok 10 min:mad: a takim krzesłem na tym dystansie ok 4-5 min. pozatym wtedy sie nie męczysz i masz 4 trzsy do czyrnej ( zielona, niebieska czerwona i czarna) i trasy na solisko oraz wjazd na samą górę. Jednak w białce jest oświetlenie i trasy dobrze przygotowane śniegowo. Wydaje mi sie że to są dobre stoki dla początkujących.
[FONT="Fixedsys"][FONT="Arial Black"][COLOR="RoyalBlue"]Marzenia zostawmy marzycielą a realie realistą [/COLOR][/FONT][/FONT]:D

#24 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 18 luty 2006 - 14:40

jak pojedziesz i zobaczysz to chyba zmienisz zdanie,jest tam też czerwona trasa FIS.:)
Darek

#25 turim

turim

Użytkownik

• PipPipPip
  • 530 postów
  • Na forum od: 12.2005
42
  • Umiejętności: 2
  • Będzin

Napisano 18 luty 2006 - 14:52

no która jest stroma na odcinku około 100m, a sama ma długość około 500m - żenada a nie Fis

#26 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 18 luty 2006 - 16:06

no która jest stroma na odcinku około 100m, a sama ma długość około 500m - żenada a nie Fis

nie 500 a prawie 700 a co do trasy to odbywają się tam zawody carvingowe i nie widze tam nic żenujacego.:confused:
Darek

#27 master ziom

master ziom

Użytkownik

• Pip
  • 33 postów
0

Napisano 18 luty 2006 - 20:03

no dobra jest czrwona ale do niej orczyk
[FONT="Fixedsys"][FONT="Arial Black"][COLOR="RoyalBlue"]Marzenia zostawmy marzycielą a realie realistą [/COLOR][/FONT][/FONT]:D

#28 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 19 luty 2006 - 11:14

a co,nie radzisz sobie z orczykiem?:)
Darek

#29 kodnam

kodnam

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 01.2006
43
  • Umiejętności: 6
  • Górny Śląsk

Napisano 19 luty 2006 - 17:25

Około 100m niżej jest końcówka niebieskiej i krzesełko, wiem bo jeździłem czerwoną i zawsze wyjeżdżałem krzesełkiem.
[COLOR="Navy"]Pozdrawiam, Przemek.[/COLOR]:)
www.galerianarciarska.net

#30 zetes

zetes

Użytkownik

• PipPipPip
  • 431 postów
  • Na forum od: 03.2006
103

Napisano 13 marzec 2006 - 14:19

Jak dla mnie Kotelnica jest OK - stok jest szeroki, niezby mocno nachylony (w srodkowej czesci wrecz płaski), idealny do carvingu (gdyby nie ilośc ludzi). Bardzo dobry do nauki.

Duże minusy to
1. ilośc ludzi - stanie w kolejkach i co gorsze tłok na stoku. Trzeba na prawdę dobrze sie rozglądać próbując wykonywac skrety cięte.
2. kiepskie przygotowanie stoku - po godzinie 11 ilosc muld jest po prostu koszmarna, nie ratrakują w ciagu dnia.

Dla wybierających sie polecem jazdę w godzinach od 9 do 11, a potem po 16-17. Przy czym to nie działa w weekendy - tłok bywa nawet po 18 ...
Najlepiej było w poniedziałek.

Uwaga na paskudne jedzenie w knajpie - szczególnie szaszłyki. Jedyne co mógłbym polecić to zupę pomidorową.

#31 Przemek_boc

Przemek_boc

Użytkownik

• PipPip
  • 117 postów
  • Na forum od: 11.2006
24
  • Umiejętności: 8
  • Bełchatów

Napisano 23 listopad 2006 - 20:54

hmm Kotelnica jest plaska? chyba sie nie zgodze. Zetes wypróbuj sobie lewa strone patrzac z gory... tam napewno nie jest plasko. a krzeselko 6 - wypas. tym srodkowym chyba 3 sie jedzie 15 minut:eek: tak 15 min bo mierzylem a 6 na gorze jestes w 5 wiec to ma sens naprawde rozladowuje kolejke. Przygotowanie tras jest super. Kolejki da sie zaakceptowac. w ferie byly calkiem normalne :) cen karnetow nie znam bo byla to wycieczka ze szkoly znaczy biala szkola i karnety mielismy calodniowe, ale chyba nie byly az tak drogie bo placilismy 700 zl na tydzien i w tym byly karnety i spanie u Chramca... najlepszym osrodku w bialce. Pozatym w bialce jest duuzy wybor wyciagow ale zostaja same orczyki, niestety i przydaje sie auto bo sa dosc daleko od siebie a na Litwinke najlepiej dojechac... w saniach ;)

#32 Buncol555

Buncol555

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 11.2006
13
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 23 listopad 2006 - 21:49

Litwinka nie chodzi, górale się pokłócili o ziemię.

#33 lukas2332

lukas2332

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 10.2006
1
  • Torun

Napisano 29 listopad 2006 - 10:26

Białka ze swa Kotelnica nie jest zla jesli sie jezdzi po okresie ferii.raniutko przed otwarciem i do tej 11 pelen luzik a pozniej jakies piwko mozna sobie strzelic i patrzec na tlumy.a tak ogolnie to wielki plus dla tych gorali z Bialki bo inwestuja a nie sprzeczaja sie o tereny narciarskie jak w Szczyrku.ichwala im za to a gdyby w Szczyrku cos takiego powstalo z taka infrastruktura(duzy parking i to darmowy,toalety tez nie platne to sa szczegoly ale wazne itd)to na pewno bylby on STOLICA POLKIEGO NARCIARSTWA.no moze przesadzilem i niektozy sie nie zgodza to sie poprawie i jedynym z GLOWNYCH OSRODKOW NARCIARSTWA W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!

ps.moja uwaga przestac sie klocic i inwestowac.a nie niemale pieniadze zdzierac od nerciarzy za lichutko przygotowane trasy!!!!!!!!!!:) pozdrawiam
Gdy byłem na dnie, usłyszałam pukanie od spodu!:)

#34 wojtek.sw

wojtek.sw

Nowy użytkownik

• 24 postów
  • Na forum od: 12.2005
0

Napisano 07 grudzień 2006 - 21:34

mam małe pytanie, czy po feriach w 2007 r. (po 25 lutego 2007) tez są jakieś 'zawody szkół niepublicznych' które spowodują tłok na stoku i kolejki. Pytam bo wybieram sie do Białki w tym terminie właśnie po to by uniknąć tłoków i trochę się zaniepokoiłem? dziekuję za odpowiedź:)

#35 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3156 postów
  • Na forum od: 05.2006
360
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 07 grudzień 2006 - 22:00

Po feriach w BT jest różnie. Zależy od pogody. W weekendy zawsze jest pełno ludzi, a tak napewno jest luźniej i to o wiele, ale troszkę ludzi przedłuża sobie ferię;) PzD

#36 wieczor

wieczor

Użytkownik

• PipPip
  • 202 postów
  • Na forum od: 09.2006
24
  • Umiejętności: 9
  • RADOM/WAWA

Napisano 08 grudzień 2006 - 18:12

Nie ma sie co oszukiwać: większość tras w Białce (i naszych górach też) jest o charkaterystyce zielonej/niebieskiej podchodzącej pod trasy czerwone. Prawdziwych tras zasługujących na certyfikat FiS na zawody jest kilkanaście, czego dowodem jest całkowity brak zawodów PŚ w Polsce (odbywają się nawet na Słowacji). Po części wynika to z topografii terenu, ale też w dużej mierze z oporu ludzi do budowy nowej infrastruktury, zarowno tubylców, jak i rządzacych...

Miejmy nadzieję, że coś sie w tej sprawie w ciągu najbliższych lat zmieni ;)
Zapraszam na CNG FORUM
http://cng.auto.pl/

#37 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3156 postów
  • Na forum od: 05.2006
360
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 20 grudzień 2006 - 14:16

Tak jak przypuszczałem. W Białce zostanie otwarta tylko kolej na Bani + Kaniówka. Kolej numer 7 wogóle nie jest naśnieżana ( tylko góra ). Czekają na normalne opady bo inaczej będzie cięzko z 7.. Co do 11. Również narazie pozostaje naśnieżać tylko górę stoku. Dół tylko częściowo, ale to nie wystarczy. Pozostaje tylko kolej 6... :rolleyes:
  • kaja30 podziękował za tę wiadomość
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Żninie
-> ZAPRASZAM <- :)

#38 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3951 postów
714
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 28 grudzień 2006 - 08:54

Szopen,Twoje opisy odbiegają sporo od rzeczywistości,na przyszłość zastanów sie co piszesz:confused:
Darek

#39 genio

genio

Użytkownik

• Pip
  • 37 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Umiejętności: 6
  • Kraków

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:14

dokladnie tak jak mowisz qaz - brednie nie z tej ziemi

#40 Bartek

Bartek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 458 postów
  • Na forum od: 08.2006
44
  • Olkusz

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:30

najlepiej Szopenie będzie jak skasujesz tego posta, żeby nie wprowadzać w błąd tych którzy w BT jeszcze nie byli i mało o niej wiedzą :]