Skocz do zawartości

Białka Tatrzańska


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
wydaje mi się że wiele się nie zmieniło, bo co z tego że szóstkę otworzyli jak więcej ludzi zaczęło ciągnąć. w wielu opiniach o bialce natomiast spotkalem sie z przestrogami przed zlodziejami na parkingu. nawet slyszalem ze w tym roku juz sie pojawili. poznalem tam ludzi ktorzy na moment zostawili sprzęt na dachu samochodu i weszli tylko napić się herbaty do baru. oczywiście jak wrócili sprzętu nie było. policja jeździ tylko po parkingu i przez głośniki ostrzega. ja na wszelki wypadek to nawet kołpaki pościągałem jak tam pojechałem :D jest fajnie, może i po 2-3 dniach nudno się robi ale nie aż tak bardzo. tylko uważajcie na parkingach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kotelnica Białczańska jest super. Właśnie wróciliśmy z żoną z kilkudniowego pobytu i jesteśmy zachwyceni. Chociaż byliśmy w okresie ferii, to kolejki były bardzo krótkie, a to dlatego, że rano byliśmy już przed 9 (wielu wczasowiczów jeszcze spało) i jeździliśmy prawie do 11 po "sztruksie", a wieczorem przyjeżdzaliśmy ok. 18.00 - o tych porach nie ma wiele osób. Kotelnica ma 3 wyciągi krzesełkowe (3,4 i 6 osobowy), a ceny są są przystępne (4zł za 3 i 4os. krzesełko, dla porównania w Szczyrku orczyk w Czyrnej kosztuje w ferie 3,90zł i stanowi zagrożenie dla życia). Trasy są łatwe, ale bardzo szerokie, co więcej wszystkie są oświetlone do 22. Ogólnie bardzo polecam.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak dla mnie Kotelnica jest OK - stok jest szeroki, niezby mocno nachylony (w srodkowej czesci wrecz płaski), idealny do carvingu (gdyby nie ilośc ludzi). Bardzo dobry do nauki. Duże minusy to 1. ilośc ludzi - stanie w kolejkach i co gorsze tłok na stoku. Trzeba na prawdę dobrze sie rozglądać próbując wykonywac skrety cięte. 2. kiepskie przygotowanie stoku - po godzinie 11 ilosc muld jest po prostu koszmarna, nie ratrakują w ciagu dnia. Dla wybierających sie polecem jazdę w godzinach od 9 do 11, a potem po 16-17. Przy czym to nie działa w weekendy - tłok bywa nawet po 18 ... Najlepiej było w poniedziałek. Uwaga na paskudne jedzenie w knajpie - szczególnie szaszłyki. Jedyne co mógłbym polecić to zupę pomidorową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
hmm Kotelnica jest plaska? chyba sie nie zgodze. Zetes wypróbuj sobie lewa strone patrzac z gory... tam napewno nie jest plasko. a krzeselko 6 - wypas. tym srodkowym chyba 3 sie jedzie 15 minut:eek: tak 15 min bo mierzylem a 6 na gorze jestes w 5 wiec to ma sens naprawde rozladowuje kolejke. Przygotowanie tras jest super. Kolejki da sie zaakceptowac. w ferie byly calkiem normalne :) cen karnetow nie znam bo byla to wycieczka ze szkoly znaczy biala szkola i karnety mielismy calodniowe, ale chyba nie byly az tak drogie bo placilismy 700 zl na tydzien i w tym byly karnety i spanie u Chramca... najlepszym osrodku w bialce. Pozatym w bialce jest duuzy wybor wyciagow ale zostaja same orczyki, niestety i przydaje sie auto bo sa dosc daleko od siebie a na Litwinke najlepiej dojechac... w saniach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka ze swa Kotelnica nie jest zla jesli sie jezdzi po okresie ferii.raniutko przed otwarciem i do tej 11 pelen luzik a pozniej jakies piwko mozna sobie strzelic i patrzec na tlumy.a tak ogolnie to wielki plus dla tych gorali z Bialki bo inwestuja a nie sprzeczaja sie o tereny narciarskie jak w Szczyrku.ichwala im za to a gdyby w Szczyrku cos takiego powstalo z taka infrastruktura(duzy parking i to darmowy,toalety tez nie platne to sa szczegoly ale wazne itd)to na pewno bylby on STOLICA POLKIEGO NARCIARSTWA.no moze przesadzilem i niektozy sie nie zgodza to sie poprawie i jedynym z GLOWNYCH OSRODKOW NARCIARSTWA W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!! ps.moja uwaga przestac sie klocic i inwestowac.a nie niemale pieniadze zdzierac od nerciarzy za lichutko przygotowane trasy!!!!!!!!!!:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie ma sie co oszukiwać: większość tras w Białce (i naszych górach też) jest o charkaterystyce zielonej/niebieskiej podchodzącej pod trasy czerwone. Prawdziwych tras zasługujących na certyfikat FiS na zawody jest kilkanaście, czego dowodem jest całkowity brak zawodów PŚ w Polsce (odbywają się nawet na Słowacji). Po części wynika to z topografii terenu, ale też w dużej mierze z oporu ludzi do budowy nowej infrastruktury, zarowno tubylców, jak i rządzacych... Miejmy nadzieję, że coś sie w tej sprawie w ciągu najbliższych lat zmieni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak jak przypuszczałem. W Białce zostanie otwarta tylko kolej na Bani + Kaniówka. Kolej numer 7 wogóle nie jest naśnieżana ( tylko góra ). Czekają na normalne opady bo inaczej będzie cięzko z 7.. Co do 11. Również narazie pozostaje naśnieżać tylko górę stoku. Dół tylko częściowo, ale to nie wystarczy. Pozostaje tylko kolej 6... :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Kotelnica - najdłuższy stok w Białce: 1900m jazdy.

Na Kotelnicy za nic w świecie nie ma trasy o dł. 1900m - najwyżej 1400m bo tyle ma 'trójka'.

3. Bania - Jeden z najbardziej obleganych stoków po tej stronie masywu Litwinki w Białce. Wyciąg kanapowy: 4 osobowy. Stok w kształcie skoczni narciarskiej - jednolicie średnio-stromy, ok. 500m, ale często zatłoczony, dlatego najczęściej jeżdzę na Kaniówce albo na Litwince.

Bania wcale nie jest oblegana I NIE LEŻY W MASYWIE LITWINKI - przecież to są stoki obok Kotelnicy, nie wiem skąd Ty wytrzasnąłes takie onformacje :confused: Dł. kolei 4-os. na Banii to 320m więc skąd trasa ma 500m, nie wiem. Stok ma jednakową stromiznę na całej długości więc porównanie do skoczni też jest śmieszne :D Przyjmuję opcję, że Bania pomyliła Ci się z jakimś innym wyciągiem w Białce, ale skoro mówisz o krzesełku 4-os. na stoku to jest to niemożliwe. Myślę, ze są to wystarczające argumenty, aby uznać, że Twoje informacje są bredniami :] Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...