Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szklarska Poręba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 ronin

ronin

Użytkownik

• PipPipPip
  • 403 postów
  • Na forum od: 11.2006
155
  • Umiejętności: 7
  • Głogów

Napisano 13 luty 2007 - 23:29

Ten sezon obnażył słabości właścicieli ośrodka Ski-Arena w Szklarskiej, a właściwie zarządców w całych Polskich Sudetach. Nie chce im sie nasnieżać bo wiatr zwiewa ?? Cha Cha, uwieżyłbym gdyby Czesi mieli ten sam problem, ale to nie jest prawda. Zobacznie sami co sie dzieje zaraz po drugiej stronie pasma Karkonoszy, u naszych zaradnych południowych sąsiadów:
http://www.holidayin...main.php?lang=7
Tam jakoś śniegu nie zwiewa, od grudnia działało kilka wyciągów, a od drugiej dekady stycznia prawie wszystkie ośrodki. Co sezon mają jakieś nowości: np. w tym sezonie krzesełko w Rickach. A u nas ostatnia inwestycja w Karkonoszach to była chyba na 1000-lecie PP.

Niech ta Ski-Arena zbankrutuje, sorry może jestem brutalny, ale to jest jedyny środek na kiepskie zarządzanie. Może jak zostanie kupiona przez prywatnego inwestora to zacznie działać jak trzeba.
pozdrawiam
guliver

chciałem zacytować któryś z postów powyżej, ale twój był najbardziej dosadny!!!
ludzie przestańcie jeździć do SKI ARENA Szrenica!!!!!!!
sama góra-piękna, ale ktoś kto tam robi interesy-nieudacznik!
tam chyba jeżdżą tylko ci, którzy tam wcześniej nie byli
ARGUMENTY i FAKTY - powyżej

a jeśli już musisz tam jechać, to idź na pieszo na ścianę lub Halę Szrenicką, to może pojeździsz - tylko nie w tym sezonie

teraz łzy kapią mi na klawiaturę, bo Karkonosze to wspaniałe i piękne góry, ale ludzie zarządzający terenami narciarskimi nie czytają postów na forach narciarskich i artykułów w gazetach i zamiast "Polak mądry po szkodzie" jest "Austriak i Polak głupi przed i po szkodzie"

Dziękuję za wolność słowa!

#42 Elvis

Elvis

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 01.2007
11
  • Dolnośląskie

Napisano 14 luty 2007 - 23:08

... Może ktoś ze Szklarskiej wie, dlaczego sprawa znowu utknęłą w martwym punkcie?

Kilka dni temu była o tym wzmianka w regionalnej "3" na ten temat, a powodem "utknięcia" wiadomo : pseudoekolodzy

#43 szczoczarz

szczoczarz

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 04.2007
0

Napisano 12 kwiecień 2007 - 07:23

Chociaż zima była krótka to i tak wyjeździłem sie jak trzeba. A propos pensjonatu Jural, to też tam byłem, spoko ludzie to prowadzą, na ich wizytówce jest też adres www.jural.pl odwiedzcie sobie te strone, ciekawa
pozdrawiam!

#44 Wojtekk100

Wojtekk100

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 03.2006
0
  • Umiejętności: 8
  • Poznań

Napisano 24 lipiec 2007 - 15:45

Do Szklarskiej mam okazje jeżdzić co roku w połowie marca. Warunki w tym okresie są zazwyczaj naprawde dobre. Niewielkie kolejki lub ich brak, dużo śniegu na trasach, często słoneczne dni. Ale to chyba jeden z niewielu terminów w którym warto tam pojechać - w okresie świątecznym i w ferie jest ciężko:/ stoi sie czasem po 45 minut na dolnej stacji - gruba przesada! Dawno już mieli poprowadzić z dolnej stacji kanape do Świątecznego Kamienia, która z pewnością rozładowała by kolejki. Ekolodzy sie czepiają...Ale jak to jest że po czeskiej stronie infrastruktura sie wciąż rozwija, a ekolodzy sie nie czepiają??(Spindl, Rokytnica, Harrahov itp.) Moim zdaniem potrzeba nowego bogatego inwestora na tym terenie, bo Sudety Lift jakoś sobie nie radzą. A inwestować warto, bo tereny naprawde piękne są. No i moja ukochana ścianka(FIS), z której zjazd daje naprawde ogromną przyjemność. Poprostu kocham tą trase:D pozdrawiam

#45 rexxx

rexxx

Nowy użytkownik

• 27 postów
  • Na forum od: 10.2006
2
  • Umiejętności: 1

Napisano 31 lipiec 2007 - 23:13

Jest zgoda na budowę wyciągu
Karkonosze-Szklarska Poreba

Po kilku latach starań i zabiegów Szklarskiej Poręby polski rząd zgodził się na budowę w okolicach Szrenicy nowego wyciągu narciarskiego.

To przełom, jeśli chodzi o możliwość rozwoju tego karkonoskiego kurortu. Spółka Sudety Lift, obsługująca istniejący kompleks wyciągów, chciała wybudować nowe urządzenie, które rozładowałoby natłok narciarzy. Wcześniej nie było jednak na to zgody Karkonoskiego Parku Narodowego.

Dopiero decyzja rządu zmieniła przeznaczenie części terenu.

Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

#46 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 01 sierpień 2007 - 08:18

Masz może link do tej wiadomości? Bo czytałem już o tym ze 3 lata temu i 2 i w zeszłym sezonie:D Nie wiadomo kiedy ruszą prace?
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#47 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Wrocław

Napisano 01 sierpień 2007 - 13:37

Co roku to samo...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#48 kajro

kajro

Użytkownik

• PipPip
  • 137 postów
  • Na forum od: 09.2006
29
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 02 sierpień 2007 - 07:02

Masz może link do tej wiadomości? Bo czytałem już o tym ze 3 lata temu i 2 i w zeszłym sezonie:D Nie wiadomo kiedy ruszą prace?

Mówisz - masz!;)
http://e.gazeta.wroc...idStrona=51590#

No ale to dopiero na seon 2008/2009.:(
[COLOR="Blue"]grunt to długie, spokojne ruchy[/COLOR] :)

#49 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 02 sierpień 2007 - 14:26

Pożyjemy zobaczymy:D . Ciekawe jak "gęsto" bedzie na stoku:confused: po wybudowaniu tego wyciągu.
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#50 keves

keves

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2006
2
  • Umiejętności: 6
  • Trójmiasto

Napisano 21 sierpień 2007 - 17:14

Pewnie gęsto...bardzo gęsto:( Ciekawi mnie tylko dlaczego Ski Arena nie chce inwestować na przeznaczonych do tego terenach Góry Przedział,leżących w sąsiedztwie Hali Szrenickiej.Może z czasem coś z tego będzie...w końcu jakiś kompromis został osiągnięty.Czas pokaże:rolleyes:

#51 keram

keram

Hochkar Gruppen

• PipPipPip
  • 344 postów
  • Na forum od: 08.2007
161
  • Poznań + okolice

Napisano 21 sierpień 2007 - 17:58

cytuję: Po kilku latach starań i zabiegów Szklarskiej Poręby polski rząd zgodził się na budowę w okolicach Szrenicy nowego wyciągu narciarskiego.

Najpiękniejsza jest ta wzmianka o polskim rządzie którego nie ma:D

Zwróćcie uwagę, że w marnym zeszłym roku jednak na Kopie i na Euro można było lepiej pojeździć - coś nie wierzę w zdolności SKI-ARENY do budowy nowego wyciągu. Ale nazwę mają prawdziwie na poziomie:cool:

#52 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 22 sierpień 2007 - 12:24

Dobrze że w Świeradowie drgnęło i robią nową nartostradę:D