Skocz do zawartości



rados

Rejestracja: 04 lis 2015
Poza forum Ostatnio: dziś, 21:26
-----

Moje posty

W temacie: Szwajcaria przed kwarantanną

21 styczeń 2021 - 09:40

https://photos.app.g...iojujS1bwexgZRA Taki tłok na stoku o 10.30 :-) Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

Przy takim "tłoku" to oni mogą ratrakować trasy co kilka dni  :)


W temacie: Wisła Skolnity

20 grudzień 2020 - 20:26

K2 superburning, chyba 2014 (13?). Pierwsze damki.

 

Dziwne. W jakim trybie ten facet na zdjęciu pije piwo przy stoliku? W jakim reżimie działa ta knajpa? To ma być na wynos? :blink: We wszystkich miejscach, w których próbowałem coś zjeść / wypić w ten sposób, obsługa mnie przeganiała. W niektórych miejscach dostęp do tego typu stolików był ograniczony jakąś taśmą, a na stolikach były informacje, że są one wyłączone z użytkowania. Piszę oczywiście o stolikach na zewnątrz...

 

Kiedyś pani zrobiła mi kawę w filiżance, w zamian za obietnicę, że wypiję ją na ulicy poza ogrodzeniem...


W temacie: Zamknięte ośrodki narciarskie

18 grudzień 2020 - 10:05

Różnica jest w skali tego skoku, żeby była jasność, jaka to by skala nie była, to dla mnie jest to nieakceptowalne niezależnie od tego kto go dokonuje.

Dokładnie rzecz biorąc, to skala jest teraz dużo mniejsza. Mam tu na myśli oczywiście tylko ministerstwa i spółki, a nie całość życia politycznego, czy społecznego. Mniejsza z bardzo prostej przyczyny: jest kilkukrotnie mniej spółek S.P. niż dwadzieścia parę lat temu.

 

Dla mnie również takie skoki są nieakceptowalne, tylko, że one są wszędzie, czy nam się to podoba, czy nie. Czasy, kiedy ludzie dochodzili do władzy dla dobra publicznego należą już do przeszłości. Teraz idzie się do władzy dla władzy.


W temacie: Zamknięte ośrodki narciarskie

18 grudzień 2020 - 09:53

Powiem tak. Czy pewna stadnina koni nie została przypadkiem zniszczona przez obecną władzę chodź żadna inna nie ruszyła jej bo to był kolejny stołek??

Możliwe, że tak. Tyle, że ja pisałem o mechanizmie, a nie o tym, czy innym przypadku...


W temacie: Zamknięte ośrodki narciarskie

18 grudzień 2020 - 09:45

Może reszta "lewackiej hołoty" zamiast skakać sobie do gardeł w okresie letnim by wyrwać sobie jak najwiecej stołków ministerialnych i w spółkach skarbu państwa, jednak poczyniła by jakieś przygotowania przed nadejściem wieszczonej od wiosny drugiej fali pandemii. A przede wszystkim, nie mówiłaby obywatelom by zachowywać dystans społeczny, a samej ostentacyjnie olewać te zalecenia kiwając się w radosnych pląsach u biznesmena z Torunia.

 

No daj już spokój. Akurat skok na ministerstwa i spółki S.P. robią wszyscy wszyscy po 1989 r., niezależnie od tego czy pochodzą ze styropianu, czy przyjechali na bagnetach. No, może prawie wszyscy,  przynajmniej od czasów pierwszej ustawy o komercjalizacji. Wcześniej były przedsiębiorstwa państwowe i nieograniczone władztwo dyrektorów i rad. Po komercjalizacji poszli na całość. Poprzednie towarzystwo u władzy niczym nie różniło się w tych sprawach od obecnego. 

To tak dla przypomnienia, bo wydaje się niektórym, że Polska zaczęła się w 2015 r.

 

A czy ktoś by coś "poczynił"? Tak sobie możemy gdybać...