Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli juz ma być cieplej to nic nam z tego, że będzie snieg. Bedziemy wtedy mieli błoto, chlape i wogule szkoda gadać. Ja już chcę zeby ten śnieg stopniał, było tak ok. 4-6 stopni, pocieszymy się ostatnie dni ciepełkiem i tak od 8.XII zaczęła naprawdę się zima i na Boże Narodzenie śniegu po kolana :D:D. To jest moje ostatnie marze o prawdziwej zimie na święta. Z tego co pamiętam, ostatni śnieg świąteczny był u mnie 7 lat temu... A więc: wyczekujemy jeszcze tak z tydzien półtora i potem zima po pachy aż do kwietnia ;);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Pamieta ktoś jak to było w sezonie 2005/2006, pierwszy śnieg był podobnie jak teraz, a potem pierwsza połowa grudnia jaka była? Bo nie mogę sobie przypomnieć" Napisał "piotrek88" Podpowiadam : Pogoda na 03.12.2005r " Nad kontynentem zmieni się bowiem cyrkulacja i zamiast z północy powietrze będzie napływać przeważnie z południa. Potężne wyże nad północnym Atlantykiem i wyże na wschodzie kontynentu zapewnią nam wietrzny, mokry i ciepły początek grudnia. Najcieplej będzie na w Rosji oraz w krajach Bałkanów. Tam temperatura będzie od 6 do ponad 10 stopni cieplej niż normalnie. W większości krajów Europy natomiast o 2-4 stopnie cieplej niż zwykle. Podobnie będzie w Polsce, z tym, że najcieplej będzie na południu kraju. Tam temperatura w nowym tygodniu, czyli od 5 do 11 grudnia, będzie przekraczać w ciągu dnia plus 5 stopni. Na terenach podgórskich w związku z halnym niewykluczone lokalne wzrosty do nawet plus 10 stopni. Natomiast opady nieco przekroczą normę, zwłaszcza w najcieplejsze dni. Wówczas też w ciągu 12 godzin spaść może w Polsce ponad 10 litrów deszczu, przy silniejszych podmuchach południowego i zachodniego wiatru." A teraz z kilku dni później 06.12.2005r : " Nad Górny Śląsk i Małopolskę znad Słowacji napływa strefa ciągłych opadów, w górach śniegu, a na nizinach deszczu. Opady deszczu będą wędrować w głąb kraju i w drugiej połowie dnia zapanują nad niemal całą południową i wschodnią częścią Polski. Póki co jednak za nami ciepła noc. W większości kraju temperatura nie spadła poniżej zera. 1-2 stopnie mrozu zanotowano przy rozpogodzeniach na Dolnym Śląsku oraz miejscami w Małopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Od świtu południowe i zachodnie regiony kraju spowijają gęste mgły, które powodują gołoledź. Podczas ustępowania mgieł niebo w dalszym ciągu rozpogadza się. Deszcz pada jedynie na wschodnim Pomorzu, Warmii, Mazurach i na Podlasiu, poza tym jest sucho. Temperatura bardzo szybko wzrasta, notuje się od zera do plus 5 stopni. Najbliższej nocy deszcz przechodzący miejscami w deszcz ze śniegiem, a w górach i w ich pobliżu w sam śniegu, nie dotrze jedynie do zachodniej Polski. Noc w całym kraju ciepła, z temperaturą od zera do plus 4 stopni. Jutro w dalszym ciągu sucho na zachodzie, poza tym sporo opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach możliwe śnieżyce. W pełni dnia na termometrach zobaczymy jutro od plus 1 do plus 5 stopni." W późniejszym okresie było różnie jednym słowem huśtawka trochę śniegu i na zmianę trochę deszczu. Tak naprawdę zima dopiero zagościła w górach od 16-17 grudnia a później pod koniec roku pamiętamy potężne opady śniegu a na przełomie stycznia i lutego temperatury w dzień od - 20 C do -25C. Tak to mniej więcej wyglądało jeżeli chodzi o listopad a dokładnie jego koniec to nie bardzo pamiętam.

Użytkownik Milzbi edytował ten post 24 listopad 2008 - 19:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na Twojapogoda.pl cały czas pokazują że w Warszawie śnieg? Od 3 dni według nich pada i ma padać przez kolejne dni a śniegu oprócz tego pierwszego zeszło tygodniowego u nas nie widać :rolleyes:

Według tego portalu wizja naszej zimy....

Grudzień ciepły, mokry i wietrzny Przyniesie nam kontynuację pogody z listopada, a więc temperaturę na poziomie powyżej normy wieloletniej. Temperatura będzie oscylować w ciągu dnia przeważnie na poziomie od 0 do 5 stopni. Niewykluczone są krótkie epizody z temperaturą ujemną w ciągu dnia. W drugiej połowie miesiąca mrozy będą się utrzymywać przez większość nocy. Grudzień będzie miesiącem mokrym, co oznacza częste opady deszczu, deszczu ze śniegiem i od czasu do czasu także śniegu. Spodziewajmy się nagłych zmian aury, którym będą towarzyszyć porywiste wiatry i wahania ciśnienia. Grudzień będzie ciepły, więc przyniesie jedynie łagodną zimę. Styczeń ciepły, mokry i wietrzny Najbardziej zimowy miesiąc w roku, podobnie jak w ubiegłych dwóch latach, nie przyniesie ani dużych ilości śniegu, ani też przeszywającego mrozu. W dzień będzie powyżej zera, a nocami lekko poniżej, więc musimy się liczyć z częstymi gołoledziami. Ciepły styczeń zawsze oznacza obfite opady deszczu oraz porywiste wiatry, które mogą powodować zniszczenia. Najbardziej groźne mogą się okazać orkany, czyli bardzo głębokie niże atmosferyczne, wędrujące nad Morzem Bałtyckim i Skandynawią. Luty bardzo ciepły, ale wilgotny Luty będzie bardzo podobny do stycznia. Nadal będzie nadzwyczaj ciepło i mokro. Czeka nas więc kontynuacja wichur. Mimo, że na nizinach temperatura często będzie dodatnia, to w górach warunki do uprawiania sportów zimowych mogą być korzystne, tak jak ostatniej zimy, kiedy temperatura na pograniczu plusów i minusów sprzyjała większym niż zazwyczaj opadom śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dorotka z TVN z wielkim entuzjazmem stwierdziła, że nareszcie od czwartku będzie ciepło i deszcz zamieni się w śnieg. Ohh, doprawdy, tak się cieszę! Nawet moja mama, która jest bardzo bierna w takich sprawach stwierdziła, że "Faktycznie, 'świetnie', że zimą zamiast śniegu będzie padał deszcz."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dorotka z TVN z wielkim entuzjazmem stwierdziła, że nareszcie od czwartku będzie ciepło i deszcz zamieni się w śnieg. Ohh, doprawdy, tak się cieszę! Nawet moja mama, która jest bardzo bierna w takich sprawach stwierdziła, że "Faktycznie, 'świetnie', że zimą zamiast śniegu będzie padał deszcz."

chciałeś chyba napisać, że śnieg zamieni się w deszcz. Niestety od czwartku ocieplenie, ale od ok. 7, 8 grudnia widac kolejne ochlodzenie.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, patrzcie w modele na www.wetterzentrale.de/topkarten, przeanalizujcie je wszystkie i wyciągnijcie wnioski, a nie to, co powie TVN, to tak musi być. Właśnie nie wiem, skąd u pani Dorotki taki entuzjazm, ale w sobotę powrócić mają opady śniegu (mokrego) dzięki niżowi z południa. Czy TVN i ich amerykański model Meteox, czy jakoś tak jeszcze tego nie przewiduje? Nad morzem już leży 50 cm śniegu. Będzie rekord pokrywy śnieżnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu twoja.pogoda.pl piszą że, dzisiaj ostatni dzień z przymrozkami w ciągu dnia. Niestety ale u mnie za okniem już dzisiaj zapowiada się dzień bez przymrozku, gdyż w tej chwili temperatura za oknem wynosi +1st.C Jednocześnie na TP w 16 dniowej prognozie widać od 10.12.2008 powrót zimy, szczególnie na południu kraju. Na accuweather jest bardzo fajna prognoza od 7 grudnia 2008, gdzie zapowiadają śnieg i temepratura do -9st.C a więc jak najbardziej może się to sprawdzić, na pogodynce jeszcze nie zmienili temperatur na ujemne od 8 grudnia 2008 ale to z pewnością kwestia czasu :D Więc może coś będzie z tej zimy w tym sezonie, do połowy grudnia może być trochę przeplatanka, a potem jak ochłodzenie to -20st.C, jak ocieplenie to -5st.C i śnieżyce i tak co tydzień może być :D W Krośnie w nocy dosypało trochę śniegu, teraz temperatura trochę na plusie, ale jak nie będzie słońca to śnieg powinien nie topnieć, albo bardzo powoli przy MAX +1,5st.C Nie chce się u mnie otworzyć strona: www.meteogroup.pl , wam tak samo? Od wczoraj nie chce się otwierać, z góry dzięki za sprawdzenie tego linka, czasami jest tak, że jakaś stronka nie otwiera się tylko u mnie, wóczas muszę szukać przyczyny.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 25 listopad 2008 - 08:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...