Skocz do zawartości

Wybór butów narciarskich: "HEAD 2103 FORMULA 130 RS" VS "HEAD 3026 RAPTOR WCR 130S PRO"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂

Proszę o radę, wobec wyboru pomiędzy tymi dwoma pozycjami butów narciarskich. Obie pary przymierzałem i leżą bardzo dobrze, raporty z racji, że są trochę węższe bardziej przylegają do stopy, ale bez większego dyskomfortu. Chciałbym usłyszeć wasze plusy/minusy obu par. Poziom umiejętności jest zaawansowany dlatego te dwie pozycji są brane pod uwagę, natomiast z wielką chęcią usłyszę od was parę cennych uwag / rad. Powiem, że aktualnie bardziej się przymierzam do raptorów. 

Dzięki wielkie za wszystkie uwagi / rady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Ja długo użytkuję już Raptory i nie mam większych uwag do jakości tych butów. Trzeba kupić dość dobrze dopasowane, bo botek mimo iż sportowy, niestety się wygniata. Prawdopodobnie wcr też mają możliwość żelowania w okolicach kostki. Ja to robiłem chyba po 2 sezonach dopiero, pomaga. Pilnować śrub do cantingu (bo się odkręcają) bo można zgubić. Są tanie ale trudno kupić. Trzeba je zamawiać. Ja dodatkowo założyłem z dołu liftery, podeszwy się nie niszczą a i śnieg się nie przykleja. Jest to relatywnie tanie. Raczej kupiłbym nowy model. Poprzednie zmieniłem bo mi się botek wygniótł po 7 sezonach, ale sporo jeżdżę, gdyby nie fakt, że nowy botek kosztował nieomal tyle co co nowe buty, to pewnie nowych bym nie kupował. Oba modele które miałem/mam to Raptor 140RS, dla mnie idealne buty, do jakości też nie mogę się przyczepić.

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Ja długo użytkuję już Raptory i nie mam większych uwag do jakości tych butów. Trzeba kupić dość dobrze dopasowane, bo botek mimo iż sportowy, niestety się wygniata. Prawdopodobnie wcr też mają możliwość żelowania w okolicach kostki. Ja to robiłem chyba po 2 sezonach dopiero, pomaga. Pilnować śrub do cantingu (bo się odkręcają) bo można zgubić. Są tanie ale trudno kupić. Trzeba je zamawiać. Ja dodatkowo założyłem z dołu liftery, podeszwy się nie niszczą a i śnieg się nie przykleja. Jest to relatywnie tanie. Raczej kupiłbym nowy model. Poprzednie zmieniłem bo mi się botek wygniótł po 7 sezonach, ale sporo jeżdżę, gdyby nie fakt, że nowy botek kosztował nieomal tyle co co nowe buty, to pewnie nowych bym nie kupował. Oba modele które miałem/mam to Raptor 140RS, dla mnie idealne buty, do jakości też nie mogę się przyczepić.

pozdro

 

Super, dzięki wielkie za pomoc. Tak raptory też mają technologię liquid fit, gdzie można sobie wstrzyknąć ten żel w okolicach kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maks-P napisał:

Super, dzięki wielkie za pomoc. Tak raptory też mają technologię liquid fit, gdzie można sobie wstrzyknąć ten żel w okolicach kostki.

Musisz pytać w sklepach/serwisach lokalnych - czy takie coś robią. Ja kupiłem buty na necie, a wstrzykiwałem to w krakowskim WindSporcie. Płaciłem chyba 100 za to - rzekomo sa 3  wstrzyknięcia w cenie. Bo ten żel musi się ułożyć - łatwiej wstrzyknąć niż go potem odsysać, więc robi się to na raty. Dla mnie póki co ten 1 raz był wystarczający. Nawet jak zapłacę po 2 sezonach 100 to i tak wyjdzie taniej niż zakup botka/nowych butów. Ta kieszeń jest w okolicy kostki - tutaj to działa - nie w całym bucie. Dość dobre rozwiązanie.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...