Skocz do zawartości

Flex buta a problemy z biodrem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam 52 lata, 67 kg wagi i 168 cm wzrostu, moje umiejętności to 6 w skali 10 (oceniłbym się jako zaawansowany, preferuje trasy i cięty skręt długi lub krótki, nigdy nie miałem aspiracji do jeżdżenia na tyczkach). Od pewnego czasu mam problem z biodrem (jeden z ortopedów stwierdził, że najlepiej było by wymienić staw), ponieważ mam w planach kupno butów, to zastanawiam się czy lepiej dobierać twarde czy miększe? W jednym z serwisów dobrano mi Nordica Sportmachine 3 110. Ale ostatnio przymierzyłem Speedmachine 130 i bez problemów mogłem go dogiąć w warunkach pokojowych (generalnie noga w tym speedmachine trzymana świetnie, ale mam dyskomfort w śródstopiu, który raczej je dyskwalifikuje). Do tej pory jeździłem na Fisher MXPro95.  Pytanie do tych szanownych, którzy mieli lub mają jakieś problemy z biodrem jak twardość buta wpływa w ich przypadku na odczucia z jazdy?

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hmm. Ciężko mi odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Może inaczej - gdy miałem chore biodro nie zauważyłem żadnego związku pomiędzy butami - ich sztywnością a bólem czy też jakimiś dodatkowymi nieprzyjemnymi odczuciami do momentu gdy...  po prostu nie dało się jeździć ze względu na ból. Jeden sezon musiałem odpuścić ale po wymianie stawu jazda jak wcześniej.

Sztywniejszy but będzie dla dobrego narciarza raczej czymś w rodzaju ułatwienia a ja nie widzę związku pomiędzy sztywnością butów a odczuciami bólowymi wynikającymi z takich czy innych chorób albo przebytych kontuzji. Masz ochotę pogadać pisz na priv

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...