Skocz do zawartości

Narty dla kobiety 164cm


wojar77777

Rekomendowane odpowiedzi

1. K/M: K.
2. Wiek: 33
3. Waga: 66 kg.
4. Wzrost: 164 cm.
5. Jak długo jeździsz na nartach? 5 sezonów zimowych, pierwszy wyjazd w grupie Instruktorem. średnio ok. 10 dni na stoku w sezonie.
6. Jak się oceniasz wg skali Forum? 4,5 / 10

7. Jakie masz buty? Obecnie posiadam Salomon Divine 55, buty kupione wraz z nartami na pierwszy wyjazd.

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś? Jeździłam na nartach Atomic Balanze 148 cm, w tym sezonie sprzedałam z uwagi na chęć na inny zestaw, do nauki i rozwoju krawędziowania.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Skręty różnie w zależności od warunków, ale głównie raczej średnie. prędkość średnia/wysoka
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? Niebieskie, czerwone - z kraju jeździłam jedynie w Białce, na Pilsku oraz w Wierchomli, za granica to Austria, Włochy

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałabyś jeździć? (turystycznie, sportowo)? Turystycznie
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku? Kondycja w porządku, średnio około 10 dni. Perspektywa i cel - 20 dni w sezonie.
13. Możliwości finansowe: do 2 500,00 zł. Dopuszczam możliwość zakupu używanego sprzętu,  proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego kompletu tj. narty + buty - te posiadane obecnie do sprzedaże - są miękkie i wg mojej wiedzy powinnam zamienić na coś twardszego.

Moim założeniem i celem jest rozwinięcie umiejętności jazdy carvingowej - krawędziowania.

Dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zacznij od porządnych butów dobranych w specjalistycznym sklepie, gdzie ktoś poświęci Ci min. godzinę na dobranie sensownego modelu do twoich nóg. Potem zobacz ile Ci zostanie z budżetu i będziemy szukać nart. Nie w odwrotnej kolejności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojar77777 napisał:

1...

Moim założeniem i celem jest rozwinięcie umiejętności jazdy carvingowej - krawędziowania.

Dziękuje za podpowiedzi.

Cześć

Rozumiem.

A czy wszystkie wcześniejsze techniki jazdy masz opanowane z odpowiednim automatyzmem?

Czy jeździsz swobodnie śmigiem?

Czy zdajesz sobie sprawę, że do tej pory jeździłaś na nartach dla dzieci co mogło w pewien sposób wypaczyć Twoją technikę oraz odczucia z jazdy?

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Cześć,

W minionym sezonie 22/23 uczyłam się jazdy techniką skrętu NW, myślę że zaczęło mi wychodzić (opinia towarzyszy podróży 🙂 ).

Jazda ślizgowa równolegle do stoku opanowana w pełni. 

Śmigiem nie potrafię, nie próbowałam.

Z tymi nartami dla dzieci to mnie zaskoczyłeś. 

Czy polecicie jakieś sklep z doradztwem w okolicach Warszawy ?

 

 

Edytowane przez wojar77777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wojar77777 napisał:

Cześć,

W minionym sezonie 22/23 uczyłam się jazdy techniką skrętu NW, myślę że zaczęło mi wychodzić (opinia towarzyszy podróży 🙂 ).

Jazda ślizgowa równolegle do stoku opanowana w pełni. 

Śmigiem nie potrafię, nie próbowałam.

Z tymi nartami dla dzieci to mnie zaskoczyłeś. 

Czy polecicie jakieś sklep z doradztwem w okolicach Warszawy ?

Cześć

Śmig jest jedną z podstawowych zaawansowanych technik poruszania się na nartach. Co do skrętu ciętego to bez automatyzmu w zmianie śladu cięty-ślizgowy i odwrotnie ciężko zaczynać. Ewolucje cięte są szybkie.

Z nartami - taka prawda. Dobór zależy od typu narty. A narta popularna poniżej 150cm to raczej dobór dla osoby początkującej albo dziecko. Moja córka jeździła na narcie 140cm, w wieku lat 8 a była to dość sztywna narta juniorska. Niestety ten krótki dobór nart wypacza technikę.

Jakby co jestem z Warszawy i chętnie pomogę. Jakby co kontakt na priv.

W sklepie doradztwo jest zazwyczaj obarczone sporym błędem...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...