Skocz do zawartości

Czechy - Horni Misecky/Medvedin


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

/1.02.2014/  Sporo śniegu, patrząc na to, co dzieje się u nas.Wjeżdżając na parking na Hornich Miseckach zaczyna się ,,inny świat'' - przykład : w Piechowicach +9,5 i bezchmurne niebo, na Medvedinie ok. -3 i mgła, u nas szalał fen 90 km/h, Niedźwiedź - prawie cisza, drzewa oblepione śniegiem. Jakość tras w porządku, nie patrząc na nieliczne oblodzenia. Ludzi o dziwo dużo nie było - do kanapy do 5 min. stania, ale głównie to z marszu. Od jakiegoś czasu nie działa orczyk pod kanapą, przez co trzeba za każdym razem zjeżdżać na sam dół.  Szkoda też, że czarna zamnkięta. Ale i tak się najeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś był na Medvedinie i może napisać jak warunki na trasach i czy jest szansa że otworzą do 1 stycznia czarną 11? Chciałbym w końcu wybrać na Medvedina bo jeszcze ani razu nie byłem zawsze katowałem Piotra. A jeśli nie otworzą wszystkiego na niedźwiedziu to myślę że nie ma sensu się tam pchać no chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info 30.12 - Nigdy już się w okresie noworocznym tam nie wybiorę. Przyjechałem od strony Hornich Misecek. Godz 10.30, parking wypełniony po brzegi, wszyscy parkowali już przy drodze. Niestety nawet tam nie znalazło się dla mnie miejsca. Dosłownie nie było gdzie się wcisnąć. Byłem zmuszony cofnąć się i pojechać do Młyna. Tam również masakra, znalazło się jednak miejsce koło garaży pod Hromovką. Nie planowałem jeździć na Piotrze bo otwarta tak na prawdę tylko 1 trasa, no ale cóż zrobić, chciałem chociaż trochę pojeździć. Była 11.30 i musiałem kupić całodniowy bo nie ma już teraz popołudniowego od 12 tylko od 13. Wychodzi na to,że teraz każdy, kto przyjedzie np o 10-11 to musi kupować całodniowy. Dość cwane rozwiązanie ze strony włodarzy ośrodka. Poza tym warunki dobre, miejscami oblodzenie. Temp. ok. -10. Kolejki do kanapy na Plan do 25 min, Hromovka i TS2 z marszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jest już dostępna mapka, uwzględniająca nową kanapę Horni Misecky-Medvedin:

http://www.skiresort...mlyn/trail-map/

Trasa przy niej została poszerzona, zmieniła też kolor z niebieskiej na czerwony (bo taka faktycznie powinna być moim zdaniem), a niebieski stał się z kolei odcinek nad trasą czarną (12a).

Kolejne projektowane kolejki powstaną najprawdopodobniej za rok i połączą obydwa ośrodki w Szpindlu - Medvedin oraz Św.Piotr / Hromovka.

 

Planowane jest też połączenie polskiej gminy Podgórzyn (okolice Jeleniej Góry) ze Szpindlerowym Młynem elektrycznymi autobusami, przez przełęcz Karkoszczonkę:

http://www.gazetawro...busom,11721908/

Obecnie trzeba przejechać autem 82 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już dostępna mapka, uwzględniająca nową kanapę Horni Misecky-Medvedin:
http://www.skiresort...mlyn/trail-map/
Trasa przy niej została poszerzona, zmieniła też kolor z niebieskiej na czerwony (bo taka faktycznie powinna być moim zdaniem), a niebieski stał się z kolei odcinek nad trasą czarną (12a).
Kolejne projektowane kolejki powstaną najprawdopodobniej za rok i połączą obydwa ośrodki w Szpindlu - Medvedin oraz Św.Piotr / Hromovka.

Planowane jest też połączenie polskiej gminy Podgórzyn (okolice Jeleniej Góry) ze Szpindlerowym Młynem elektrycznymi autobusami, przez przełęcz Karkoszczonkę:
http://www.gazetawro...busom,11721908/
Obecnie trzeba przejechać autem 82 km.


A do wioski Horni Misecky można dojechać przez Rokytnice i Vitkovice trasami 294 i 286, choć zimą może być ciężej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W styczniu br spędziłęm tydzień w Szpindlerowym Młynie, jeżdziłem w obu ośrodkach: Horni/Misecky/Medvedin i Svaty Petr/Hromovka, poniżej kilka przydatnych informacji:

- Medvedin oferuje więcej opcji dla poczatkujących/słabiej jeżdżacych, naukę mozna zaczynać np. na stoczku nr 9 w młynie (wolny talerzyk, dobry też dla dzieci) lub po stronie hornych miseczek (talerzyk M1, kotwica M), z Medvedina mozna zjechać łagodną, niebieską trasą 13b do hornych miseczek i dalej do mlyna, uwaga trasa 13b z medvedina w polowie drogi skręca w las na wąską drogę, która może być niewygodna dla dzieci i poczatkujących, można tego uniknąć jadąc dalej łagodnie prosto, trasa 13b dalej w stronę młyna zaczyna się przy górnej stacji kotwicy M, zaczynając od tego punktu unikamy podchodzenia na nartach na poczatku, trasa jest łagodna, czasem trzeba odepchnąc się kijkami (zwłaszcza pod koniec), czerwona 13b nie jest specjalnie trudna, stromsza w 1 miejscu, ale szeroka, trasy 12b i 11 są zgodne z oznaczeniami, czyli dość strome,

- Svaty Petr: ośrodek dla lepiej jeżdżących, niebieska trasa 2 jest długa i wcale nie taka łatwa (ma stromsze miejsca i jest dużo trudniejsza niż np. Puchatek w Szklarskiej), wg mnie nie nadaje się do nauki i bardzo poczatkujących, czerwone 1, 1a i 3 są odpowiednio strome, a czarna 4 mocno nachylona; trasy 2, 3 i 4 obsługuje nowoczesna, podgrzewana kanapa Leitner i tu są kolejki (10-20 min jak byłem),

- na mapie istnieje połączenie trasy obu osrodków: z Medvedina 13b w stronę Hromovki, nie jest to nartostrada, a raczej trasa pomiędzy domkami, przez uliczki i mały stok ze snowtubingiem, może nie być przejezdna, ale jak byłem, to udawało mi się  z tego korzystać po opadach śniegu (potem trzeba było odpinac narty na ulicach),

- jakość przygotowania stoków była bez zarzutu: bez przetarć, kamieni, nawet po południu bez muld,

- pomiędzy ośrodkami i po mieście kursują skibusy, ale kursy są dość rzadko (raz na godzinę), a do popołudniowych kursów trudno wsiąść np. przy Sv. Petr,

- przy glownych wyciągach są szkółki narciarskie SkolMax, można poszukać też w necie lub na miejscu tanszych szkółek/instruktorów,

- parkingi znajdują się przy Hromovce i Medvedinie, w miescie poza pensjonatami i hotelami obowiązuje zakaz parkowania (poza wyznaczonymi miejscami), po opadach sniegu warto wziąć łancuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czerwona 3 na sv petrze wczoraj byla zarezerwowana na mistrzostwa czech wiec pojezdzilem na Medvedinie. Sniegu malo jak wszedzie ale niewiele niespodzianek. W kilku miejscach male przetarcia. Warunki jednak dobre. Twardo. Przewezenia tam gdzie przetarcia albo stok nie dali rady przygotowac do konca.  Ludzi na 10 min stania do 12 godziny co przy zamknietym praktycznie sv petrze niezle. Pozniej z marszu praktycznie. Super slonce, zima, mrozno. Niech tylko cos wiecej napada.

Załączone miniatury

  • 6a.jpg
  • 5a.jpg
  • 4a.jpg
  • 3a.jpg
  • 2a.jpg
  • 1a.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona 3 na sv petrze wczoraj byla zarezerwowana na mistrzostwa czech wiec pojezdzilem na Medvedinie. Sniegu malo jak wszedzie ale niewiele niespodzianek. W kilku miejscach male przetarcia. Warunki jednak dobre. Twardo. Przewezenia tam gdzie przetarcia albo stok nie dali rady przygotowac do konca.  Ludzi na 10 min stania do 12 godziny co przy zamknietym praktycznie sv petrze niezle. Pozniej z marszu praktycznie. Super slonce, zima, mrozno. Niech tylko cos wiecej napada.


A wiesz czy czarna na Sv Petrze przejezdna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...