Skocz do zawartości

Salzburg - Saalbach


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Na jeden dzien pojechalismy do Saalbach, jedyny problem to byl drogi parking przy wyciagu. D.

Ten parking (myslisz chyba o tym podziemnym?) jest bezpłatny dla narciarzy. Wchodząc na parking masz takie okienko w którym siedzi facet wystarczy mu pokazać swoj skipass i bilet parkingowy i on go odkodowuje tak, że opłata nie jest wymagana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Mam wielką ochotę na tygodniowy pobyt w tym rejonie. Poprzez stronę saalbach.com rozpocząłem poszukiwanie kwatery ale ktoś z Was parę wątków wyżej pisał, że bardziej opłacalne jest kupienie pakietu: spanie+jedzenie+skipass. Byłbym wdzięczny za wskazówkę gdzie szukać takiej oferty bo na wspomnianej przeze mnie stronie na coś takiego sie nie natknałem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanie+jedzenie+skipass. Byłbym wdzięczny za wskazówkę gdzie szukać takiej oferty bo na wspomnianej przeze mnie stronie na coś takiego sie nie natknałem. pozdrawiam

Jeżeli nie zależy Ci na spaniu na miejscu tylko mozesz dojeżdżać a hotel mieć w spokojnej miescinie na uboczu to zajrzyj tutaj: http://www.maishofen...1&lang=2&seas=1 - opcja "Skipass Package"

Użytkownik nika_k edytował ten post 05 styczeń 2009 - 00:09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wole wyszukiwac samemu, tez wychodzi niedrogo i przynajmniej wiem dokladnie czego oczekiwac, zawsze jestem zadowolony :D

też wydaje mi się, że samemu można znaleźć ciekawsze oferty. karnet kosztuje około 180-190 ojro, a nocleg wraz ze śniadaniem można bez problemu załatwić już od 18 jureczków. całość cenowo pewnie zbliżona, ale widzisz wszystko co, gdzie i wogóle... ale jak kto woli - niektórzy pewnie wolą mieć pewniaka już przed wyjazdem, aby spać spokojnie. na szczęście jest taki wybór ofert, że każdemu można dogodzić.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie: czy po 07.03.2009 można liczyć na pogodę i śnieg w Saalbach? Jeśli nie to gdzie najlepiej pojechać?

myślę, że śniegu Ci nie zabraknie, no ewentualnie w tych dolnych partiach będzie nieco sztuczny. ale gdyby okazało się inaczej możesz zawsze pojechać na lodowiec Kitzsteinhorn w okolicy Kaprun i tam cieszyć się wyśmienitymi warunkami do końca maja. dlatego proponuję dołożyć parę ojro i zakupić sobie karnet na którym będziesz mógł śmigać i w saalbach i w kaprun. a jeżeli zależy Ci na zredukowaniu kosztów proponuję znaleźć nocleg w okolicy Leogang lub Saalfelden będzie dużo taniej niż w Saalbach, a gondolką na te same górki się dostaniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, czy nie wiecie jak tu z warunkami na początku grudnia jest?Widzialam ktos wrzucil wczesniej foty, wyglada super:)Ale może ktoś kojarzy z doświadczenia

warunki powinny być ok. a w razie potrzeby możesz zawsze podjechać na lodowiec Kitzsteinhorn oddalony jakieś 15-20 km (w zależności gdzie posiadasz lokum) i tam masz gwarancję gruubej warstwy śniegu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam:) W necie znalazłam informację, na stronce Saalbach, że od 14 marca 2009 obowiązuje promocja wielkanocna, polegająca na tym, że dziecko do 15 czy 16 roku zycia ma skipass free, jesli jedno z rodziców kupi skipass na co najmniej 3 dni. Informacja ta nie uściśla, czy promocja obowiązuje tylko na Saalbach, czy dotyczy też Salzburg Super Ski Card. Info o tej promocji było pod wykazem cen na Saalbach i cały region. Czy ktoś moze wie coś na ten temat? Będę wdzieczna od informacje. Pozdrawiam

Oferta zawiera skipass, który obejmuje tzw. Skicircus, czyli jeździ się w rejonie Saalbach, Hinterglemm i Leogang. http://www.saalbach....et=0&cn_uid=123 Pozdrawiamy serdecznie austria.info www.austria.info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Na wstępie!! Nie byłem jeszcze w SHL i wszystko co piszę to wiadomości zebrane z różnych forów internetowych. Jednak decyzja już zapadła i zaliczka zapłacona :D Wybieram się do SHL w terminie 9.01-23.01.2010. Mamy apartament w Viehhofen. Koszt apartamentu dla 6 osób to około 1450 eur za 14 dni. Koszty transportu trzeba sobie policzyć, zależy od samochodu i ilości osób , trasy itp:) Dla mnie to dystans około 2500 km w obie strony. Dla ciebie będzie to około 1500. Różnica całkiem spora. Drogi są przejezdne, a w przypadku zatorów są szybko udrażniane. Cena skipass'ów w tym terminie to 191,40 za 6 dni, 326 za 14. Szczegóły masz na stronce http://pl.saalbach.com/16.0.html?L=9. Pewnie będzie można liczyć na parę % zniżki na "karty gości ". Pogoda zawsze jest fantastyczna :) na początku tego tematu są posty z których wynika, że w styczniu było -18 i -5. Normalnie zima w górach. A też nie jest wykluczone, że kilka dni wypadnie ze względu na śnieżyce, czy wiatr. Nie jest wykluczone, że będziemy mieli jakieś wolne miejsca. Pozdawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Odnośnie obaw pogodowych wucek- pogoda w Alpach, to troszkę loteria. Bywa, że styczeń ma pogodę piękną, jak żyleta, a w lutym jest nijako. Sama trafiłam na idealne warunki w styczniu w tym regionie. Tylko tego Wam życzyć. Z doświadczenia wiem, że trafia się tam lokum nawet tym co w ciemno jadą. Namiary są w lokalnych Informacjach Turystycznych (Tourismusverband). Można natrafić na niedrogie i w fajnym miejscu, lecz nie polecam takiej zabawy. Chyba, że ktoś lubi taką zbędną adrenalinę :o. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam W tym roku jedziemy na narty z córką która będzie pierwszy raz na nartach Zastanawiam się nad S-H-L, lecz pytanie mam takie: czy są tam miejsca do nauki dla dzieci? Gdzie najlepiej się zakwaterować biorąc pod uwagę ten aspekt? W Hinterglemm, Saalbach czy Leogang?

a ile córka ma lat ? bo jeśli jakoś niewiele, to tu: http://www.leogang-s...rama_WI0910.pdf znajdź miejsce: Schantel Hutte (bardzo klimatyczna knajpka :-)... Nawet w Austrii rzadko takie spotykam...), ale nie o nią mi chodzi... Nad nią jest bardzo spokojny stok z wyciągiem orczykowym i nieznacznym nachyleniem... Oczywiście wyciąg w zeszłym sezonie o ile moja ulotna pamięć mnie nie myli był bezpłatny... Lubię to miejsce, bo mało tam ludzi, Ci którzy są uczą się... Nie ma piratów :D... W ogóle wybrałbym Leogang, ze względu na spokój... A jak będzie potrzebny zgiełk, to zawsze można wyciągami przeskoczyć na drugą stronę do Saalbach Hinterglemm... Istnieje jeszcze możliwość, że pomyliłem stoki i chodzi mi o leżący kilkaset metrów obok Kralleralm :D :D, ale jak będziesz zainteresowany, to to sprawdzę dokładnie...

Użytkownik berry edytował ten post 25 październik 2009 - 11:45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

proponuję kontakt z biurem informacji turystycznej w Leogang: ja załatwiłem całość z: [email protected] pozdrawiam d.

Czy ktoś z Was probował ostatnio skontaktować się z tym biurem? Wysyłałam e-maile i tu: [email protected] i tu: [email protected] próbowałam z dwóch moich skrzynek i cały czas dostaję Non delivery report:5.9.4 czyli kwalifikuje moje listy jako spam. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemow.

Użytkownik nika_k edytował ten post 05 listopad 2009 - 00:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich, właśnie wróciłem z Saalbach i jestem pod wielkim wrażeniem.Dla mnie REWELACJA!!! Mieszkaliśmy w Maishofen jeżeli macie jakieś pytania to służę pomocą. Witam, mam nietypowe pytanie. W lutym wybieramy się do Skicircus i będziemy nocować właśnie w Maishofen (dzielnica Point) - czy jest tam, tzn. w Maishofen gdzie spacerować z psem. Chodzi mi o przestrzeń, gdzie pies mógłby swobodnie pobiegać (nie przeszkadzając np. ludziom biegającym na nartach). Miejsca noclegów staramy się wybierać tak, aby nie mieszkać w tłocznych miejscach z deptakiem i wg zdjęć i map wydaje mi się , że dobrze wbraliśmy, ale proszę o opinię. Pozdrawiam

http://maps.google.p....01929&t=h&z=16 Jeśli to to, to masz odpowiedź :D... ja z moim psem od pewnego czasu spedzam kilka miesięcy w roku w Austrii, więc całkiem rozumiem Twoje pytanie :D... jak widzisz na mapce jest mnóstwo podzielonych pól/pastwisk... najczęściej w miejscach granicznych są polne drogi, a rzadko zdarza się, azeby w tamtej dolince były jakies zwały sniegu, więc miejsc do spacerów z psem powinnaś mieć pod dostatkiem... zresztą tam obok szkoły jest widoczna droga, a takie sa juz najczęściej odśniezane/wydeptane...

Użytkownik berry edytował ten post 13 styczeń 2010 - 12:48 fo pa :D płciowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wróciłem właśnie z Saalbach. Infrastruktura na najwyższym poziomie - krzesełka w większości miękkie, kryte, a niektóre podgrzewane. Trochę za dużo gondolek - nie dość że trzeba zdejmować narty, to trzy z nich posiadają wagoniki bez siedzeń! Pierwszy raz widziałem małe gondolki w których się stoi. Trasy niezwykle szerokie, nawet jak na Alpy (na oko 100-200m) - do tego stopnia, że łatwo przeoczyć rozjazdy czy skrzyżowania jadąc po jednej stronie trasy. Muszę też potwierdzić opinie o oznakowaniu nieadekwatnym do stopnia trudności - 90% niebieskich tras nie nadaje się dla początkujących. Niektóre z nich (np. początek 90-tki przy nowej 4-osobowej kanapie nad Leogang) spokojnie mogłyby być czarne. Generalnie większość tras na południowych stokach jest dość podobna do siebie i jest ich nawet za dużo jak dla mnie. Trochę brakuje bardziej alpejskiego krajobrazu (jak np. w Ischgl), ale ma to też zalety - w przypadku zamieci czy mgły można pośmigać po trasach w lesie. Najciekawsze są trasy na końcu doliny (wyciąg Hochalm), a rozczarowały mnie trasy na Zwolferkogel - dużo wąskich trawersów, nawet na czerwonych trasach. Z ciekawostek warto wymienić trasę 36a (stromy, wąski tor przeszkód), 14 (to już całkowicie "polski" standard - wąska, śliska i zakończona bardzo stromą ścianką, z możliwością objazdu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj wróciłem z Saalbach.Skicircus to bardzo fajny ośrodek godny polecenia w którym każdy znajdzie coś dla siebie.Jedynym minusem jak na drugą połowę marca jest wysokość ośrodka a w zasadzie jej brak.Rano trasy super przygotowane,od 12 ciapa szczególnie w Hinterglemm, popołudniu najlepszy śnieg był w Leogangu.Mi najlepiej jezdziło sie na trasach 1,5,32,53 i w Leogangu skąd zawsze rano zaczynaliśmy jazde 88,89 i 89a.Jak do tej pory to szczerze powiem ze Austria na narty mi nie lezała za bardzo i częściej wybieralem inne kraje alpejskie.Tym razem po raz pierwszy wróciłem z Austrii w pełni zadowolony. 4 dni lampy pod rząd nigdy tam nie miałem.Reasumując z ośrodków salzburgerlandu położonych najblizej Polski w których byłem ten mi najbardziej jak na razie przypadł do gustu.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam, znajmomi organizuja wyjazd w grudniu do Schmittenhöhe obok Saalbachu. Pytanie czy przekonywac ich do zmiany osrodka wlasnie na Sallbach? Nasza ofera na Schmitt. jest atrakcyjna finansowo - jakies 1000 zl za spanie i skipas. Szukam osrodka, ktory bedzie spelnial moje, nie do konca normalne, wymagania ;) Ktory z tych 2 osrodkow umozliwia jazde po lesie i w puchu? Waskie sciezki i trasy? Oczywiscie obok szerokich tras na ktorych mozna pociac na krawedzi. Jednak ideal to metr puchu miedzy drzewami. pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A dlaczego postanowiliście się wymieniać w Saalbach? Szybciej wychodzi poruszanie się na nartach. My w zeszłym roku wymienialiśmy się na Kl. Asitz bo tam dojedzie się z Leogangu gondolką bez przesiadki a jeszcze częściej trochę bliżej Leogangu czyli na stacji pośredniej gondolki tam jest taka knajpka koło wyciągu 4er Sesselbahn Almlift i własnie w tym miejscu rozpoczyna sie dzienny tor saneczkowy. Jak dziecko jest juz na tyle duże można pojeździc na saneczkach - wjazd z powrotem wlaśnie tą 4 osobowa kanapką. Jak dziecko już jest dosyć duże, że może jeździć kanapami (my byliśmy z rocznym dzieckiem) to dojedziesz kanapami z podgrzewanymi siedzeniami do Gr. Asitz a na nartach z Saalbach do Gr. Asitz to juz chwilka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na nartach-ok.3 godziny (przy wszystkich otwartych trasach) Asitzbahn>87>Asitzgipfelbahn>84>Sportbahn>za grań szczytową i 62/63+64>Schoenleiten 6-er na Wildenkarkogel. Stamtąd można jednym ciągiem zjechać do dolnej stacj ipotrójnego krzesła Bernkogel(66,65,53,18) Później dłuuugi orczyk i i jeszcze jedne stare krzesła Reiterkogel Ost. Stamtąd dłuugi trawers do Lengau. Chwila nieuwagi i czas ucieka, bo trzeba się podciągać wyjeżdżając mijanymi na trawersie krzesłami. A najszybciej to zjazd trasą 61, a jeśli zamknięta - to gondolką Schoenleitenbahn do Schibusa z Vorderglemm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...