Skocz do zawartości

Narty slalomki


tarpan

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Dzięki Marku. Tak masz rację to narta kolekcjonerska ale jeżeli kupi się ją w stanie "fabrycznym" to można spokojnie zastąpić współczesne slalomki. Seria 9 raczej na tyczkach bita nie była a z uwagi na bardzo wysoka cenę też przez byle kogo nie była kupowana, 11 to w tamtych czasach odpowiednik dzisiejszej komórki. Kupując taki sprzęt warto zwrócić uwagę na dzioby im więcej "dewastacji" tym większa pewność że były "bite" na tyczkach ale ważniejszy jest profil poprzeczny. Atomic w systemie Beta charakteryzował się wysoką sztywnością wzdłużną (niezniszczalną), wysoka też była sztywnosć poprzeczna ale było to okupione zwiększoną podatnoscią na dewastacją narty ale wystarczy prosty liniał aby sprawdzić czy narta od ślizgu nie jest wydęta. 9 i 11 to nie są białe kruki tak jak np. 10.11 ale amator który nie dysponuje wiekszym budżetem spokojnie może się pochylić. Osobiście ja mam 9SL 170 , 11SL 165, 11SL 160 (klasyczna szachownica) i 10.11 160 carbon. ze wszystkich jestem bardzo zadowolony a zwłaszcza a SL 11 (szachownice). W zestawie jest jeszcze Dynamic VR27 SL 165 (to już czas kiedy firmę przejął Atomic) - super narta dla każdego.

 

Adam

Czasami moda i design przesłania prawdziwą wartość. Poniżej zdjęcie samochodu z lat 80-ch, do dzisiaj zrysuje 90% pseudo sportowców na ulicy, a wygląda jak poldek. No ale tani nie jest. Też wartość kolekcjonersko-użytkowa tylko znaczna.

pozdrawiam

LsYk9kpTURBXy9jNWYwYWQzYmNjNmQ4NDBjYzA4MjlhNTFmYzc0MmU4OC5qcGeSlQMAzHHNDbTNB7WTBc0EsM0CpN4AAqEwAaExAA.thumb.jpeg.e2ad646633cefb158c51b4d9609334c3.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 13:56, Marcos73 napisał:

Tomkly

Nie szrot, ale raczej narta kolekcjonerska 😉

Tak de facto to świetne narty, do dzisiaj można na nich pośmigać i są naprawdę świetne, jeśli komuś design nie wadzi. Prawdą jest, że to już leciwa deska i znalezienie białego kruka graniczy z cudem, zazwyczaj wyklepane i zajeżdżone.

pozdrawiam

Nie przeczę, że kiedyś były zajebiste, sam takie ujeżdżałem. Zobacz jednak na zdjęcie ślizgów tego egzemplarza. Niemiec nie płakał jak sprzedawał. 😃

Edytowane przez tomkly
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...