Skocz do zawartości

Małe Ciche - Stacja Narciarska


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłem w ten piątek jak i w dni wcześniejsze na MC i postanowiłem polemizować z przedmówcą.
Skupię się na jednej tylko sprawie, szczerze to nie lubię sytuacji gdy ktoś pisze skargę za kogoś.

Byłem świadkiem sytuacji, w której uczestniczyli nasi znajomi - małżeństwo 50-cio latków.

Panie kolego, jeśli to byli Twoi znajomi winieneś od razu zaproponować im wykup JEDNEGO przejazdu celem zrobienia rekonesansu a jeśli już jeździłeś po stoku to winieneś powiedzieć im że warunki są trudne bo rzeczywiście łatwe nie były.
Cały tydzień były temperatury dodatnie a w środę padał a momentami lał deszcz. Jedyny mróz jaki był to w nocy ze środy na czwartek. I tak należy się pochwała że w takich niesprzyjających warunkach dało się cokolwiek zrobić ze stokiem by dało się jeździć.
Napisałeś prawdę o tym że były trudne warunki, rzecz w tym że gdybyś napisał że pracownicy MC namawiali wszystkich do zakupu karnetu czasowego to wtedy byłaby to niewątpliwa granda natomiast jeśli ktoś kupuje na palę wtedy ponosi się konsekwencje.
Aaa i jeszcze jedno, nie wiem o której godzinie miała miejsce ta scysja o której mój przedmówca pisze albowiem córka moja jeździła na zmianę z moją małżonką, cały czas były obok kas między 9.30 a 14-ą i żadna z nich nie przypomina sobie o jakiejkolwiek awanturze. Ten czas jest o tyle ważny że przed 10 było zupełnie przyzwoicie zaś po 13 jazda był bardzo uciążliwa, więc tym bardziej można było się spytać kogokolwiek. Mnie samego zapytało dwóch kolesi i odpowiedziałem jak jest. Wystawiasz dwóję ośrodkowi w MC ale sobie wystaw za przejaw milczącej hipokryzji zwyczajnie "pałę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja tam odsprzedalem karnet bez problemu ale wierze ze mógl być tego typu problem. własciciel stoku nie ma prawa zabronić odsprzedania karnetu ale przeważnie to są aroganci. w sumie ja z cichego odniosłem pozytywne wrażenie tylko musi być śnieg i pogoda.
pozdrawiam

ja w sumie tez polecam ten ośrodek, natomiast szymoszkowa to żdzierstwo za nic. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stilb']Zdarzenie miało miejsce w piątek ok. godziny 13.15-13.30.

Rozpocząłem jazdę razem ze znajomymi. Nie byłem na tyle bystry by zaproponować znajomym wykup jednego przejazdu. Fakt ten nie był podstawą do aroganckiego zachowania się obsługi wyciągu. Pan tutaj podsunął mi myśl, że właśnie obsługa winna informować o trudnych warunkach na stoku przy zakupie karnetu.[QUOTE]

Ten pomysł by obsługa proponowała zakup np. jednego wjazdu pewnie byłby dobry i wspaniały na takie okoliczności jakie istniały w MC w piątek ale to jest tak jak z reklamą, czy wierzysz we wszystko co ci tam powiedzą i pokażą. Czy jesteś pewien że sprzedający swój towar przedstawi wszystkie jego wady:eek:
Chcę tu podkreślić że nie jestem żadnym PR ośrodka w MC ale po prostu jestem ostrożny kiedy bywam w miejscach w których nie wiem jak jest z pogodą i warunkami. Tak było i w Białce i w Krynicy i w kilku jeszcze innych ośrodkach w Polsce. Tu przyznaję że jest to jedna z kolejnych słabości polskich ośrodków narciarskich (cokolwiek by to miało znaczyć).
Co do godziny zdarzenia, w istocie mogłem przeoczyć ten moment gdyż właśnie w tym czasie robiliśmy już przygotowania do zejścia ze stoku z powodu warunków o których tak Ja jak i Ty wiemy że były słabe a po 12 wręcz beznadziejne. Do polskich stoków podchodzę z pewnym brakiem zaufania. Dopóki sam nie stwierdzę jakie są warunki, dotąd nie dokonuję ani zakupu wjazdówek ani też nie nakazuje swej grupie pobyt właśnie w tym miejscu a nie innym. Tak czynię od lat i nie narażam się właśnie na sytuacje o jakich piszesz. Cóż doświadczenie czasem bywa bolesne. Zasada ograniczonego zaufania to nie tylko domena polskich dróg:mad:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Lutek nie zgodzę się z Tobą. W kwestii kolejki to chyba ani razu nie zdarzyło mi się stać po 40 min(max 15), ale też ja nie jeździłem tam w ferie i w święta więc nie wiem jak tam jest w te dni. Co do jazdy wieczornej to mogę powiedzieć, że mają troszku słabe oświetlenie, ale da się jeździć, natomiast ilość muld i ogólne przygotowanie stoku wieczorem jest wg mnie bardzo dobre, na pewno lepsze niż w białce.

Użytkownik Falcon edytował ten post 13 wrzesień 2008 - 08:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek nie zgodzę się z Tobą. W kwestii kolejki to chyba ani razu nie zdarzyło mi się stać po 40 min(max 15), ale też ja nie jeździłem tam w ferie i w święta więc nie wiem jak tam jest w te dni. Co do jazdy wieczornej to mogę powiedzieć, że mają troszku słabe oświetlenie, ale da się jeździć, natomiast ilość muld i ogólne przygotowanie stoku wieczorem jest wg mnie bardzo dobre, na pewno lepsze niż w białce.


Heh, co człowiek to opinia. Oświetlenie mają najnowocześniejsze chyba w PL.:cool: Co do kolejek, owszem bo poza sezonem to jest pusto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspominam Małe Ciche bardzo miło i sympatycznie fakt że byłem rok temu (pomyliłem się w tym roku 2008) od 08.03 mało ludzi, słoneczko już dość ciepło nawet czasami gorąca.

Trasa codzień przygotowana doskonałe jak na warunki które panowały kilka razy padał śnieg chyba z dwa razy padał deszcz ale obsługa przynajmniej ta techniczna starała się przygotować stok jak najlepiej , najlepsze warunki były rano trasa jeszcze zmrożona gładka jak stół :), później robiła się juz taka breja ale i tak się dało jeździć w sumie byłem 10 dni i każdego dnia siedziałem na stoku po 6 godzin bardzo mi się podobało i w tym roku też się wybieram planuje dwa razy grudzień i koniec lutego mam nadzieję że tez będzie tak fajnie.

Taka rodzinna miejscowość byłem z synem 5 lat który pierwszy raz miał narty na nogach uczył się jeździć tyle że na stoku z orczykiem na końcu MC mały był zadowolony i tam też stok był całkiem dobrze przygotowany.

Niestety z knajp poznałem tylko jedną Tatrzański Bór doskonałe jedzenie i doskonała obsługa mały nawet urzędował za barem z obsługą :D wie gdzie się usadowić.

Jedynym minusem był parking pod stokiem pełen błota myślę ze jak jest śnieg to nie ma tego problemu.

Użytkownik decent edytował ten post 14 wrzesień 2008 - 20:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z knajp poznałem tylko jedną Tatrzański Bór doskonałe jedzenie i doskonała obsługa mały nawet urzędował za barem z obsługą :D wie gdzie się usadowić.

Jedynym minusem był parking pod stokiem pełen błota myślę ze jak jest śnieg to nie ma tego problemu.


No z knajp to polecam jeszcze "U Maćka" koło remizy :D Co do parkingu to akt, błoto jest tutaj cały czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
[quote name='jaro76']2. Ale w Jaworzynie chyba nie byłeś skoro uważasz że ten ośrodek jest dla zaawansowanych, powiedzmy że 20 % ośrodka jest dla zaawansowanych a 80 % dla początkujących, rodzin i max. średnio-zaawansowanych. QUOTE] Pierwszy raz byłem w marcu 1999 r. A od tej pory spędziłem na Jaworzynie z 60 dni. Na Jaworzynie oprócz góy II, III i połowy I - reszta jest uczciwie czerwona lub czarna. Po 15-tym zjeździe w Witowie lub w Małym Cichym, mam ochotę zmienić ośrodek. A na Jaworzynę z radością wracam co roku. Np. trasa IIA (przy nowym krześle) ma ponad 25% nachylenia. Na Podhalu widziałem wszystkie ważniejsze ośrodki. Szkoda, że ktoś dawno temu nie poświecił Wielkiej Krokwi na trasy narciarskie. W przyszłym sezonie otwarcie następnej oślej górki w Zakopanem na Cyrhli, a jeszcze w tym może Rusin-Ski. Jak by to chodziło na jeden karnet i jeździł między nimi skibus, to można sobie wyobrażić taki tydzień do południa Witów, potem Szymoszkowa, następnego dnia Harenda a po południu Rusin-Ski itd :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
[quote name='Ado'][quote name='jaro76']2. Ale w Jaworzynie chyba nie byłeś skoro uważasz że ten ośrodek jest dla zaawansowanych, powiedzmy że 20 % ośrodka jest dla zaawansowanych a 80 % dla początkujących, rodzin i max. średnio-zaawansowanych. QUOTE] Pierwszy raz byłem w marcu 1999 r. A od tej pory spędziłem na Jaworzynie z 60 dni. Na Jaworzynie oprócz góy II, III i połowy I - reszta jest uczciwie czerwona lub czarna. Po 15-tym zjeździe w Witowie lub w Małym Cichym, mam ochotę zmienić ośrodek. A na Jaworzynę z radością wracam co roku. Np. trasa IIA (przy nowym krześle) ma ponad 25% nachylenia. Na Podhalu widziałem wszystkie ważniejsze ośrodki. Szkoda, że ktoś dawno temu nie poświecił Wielkiej Krokwi na trasy narciarskie. W przyszłym sezonie otwarcie następnej oślej górki w Zakopanem na Cyrhli, a jeszcze w tym może Rusin-Ski. Jak by to chodziło na jeden karnet i jeździł między nimi skibus, to można sobie wyobrażić taki tydzień do południa Witów, potem Szymoszkowa, następnego dnia Harenda a po południu Rusin-Ski itd :).[/quote] Nie wszyscy szukaja czarnych tras. Stacje Male Ciche znam od poczatku jej owarcia i co roku sledzilem jej rozwój. Powoli bo powoli ale cos idzie w góre i mysle ze jeszcze pare at a bedzie tam naprawde miejscowosc typowo narciarska. Fakt moze ilość stoków i ich przepustowosc nie jest adekwatna do ilosci samcyh narciarzy ale o czyms to swiadczy. Nadrabiaja widokiem i atmosfera jaka tam panuje. Jezcze pare lat i inaczej bedziemy sie wypowiadalc na ten temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jedynym plusem, choć z punktu widzenia narciarskiego jednak ważnym na podhalu są niezłe warunki śniegowe i niewielka wartość ekologiczna, jednak narciarsko jest to region kiepski, bo na przewyższeniu 200m nie da się realnie dużej stacji zbudować, a szczególny problem Podhala to zbyt płaskie trasy, nie ma realnie ciekawej alternatywy w postaci stromszego stoku, a to co zrobione jest w Białce to kompletna paranoja, tak ogromna przepustowość na tak malym obszarze nigdzie nie powinna mieć miejsca, o czym świadczą wypadki na Kotelnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę zza miedzy;) MC już w poprzednich latach robiło takie zagadki ale niestety najczęściej, gdy już się wydawało, że TO TEN WEEKEND to oni czekali jeszcze tydzień - w tym roku jednak wydaje mi się, że jest na tyle późno i ładny mrozik trzyma, że nie będą zwlekać bo kasa ucieka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie na stołku góralskim, patrzę przez okno - widok oświetlonego stoku, wieczór, Małe Ciche... muzyczka w tle, słodkie zmęczenie, wypieki na policzkach :D Dziś na stoku (sobota, otwarcie sezonu, g.10-14): mało ludzi, podjeżdżało się bez czekania, sztucznie naśnieżony, zmrożony, miejscami "kartofelki" w dużych ilościach, miejscami sypki śnieg (cały czas naśnieżają)... Przepiękna pogoda - bez chmurki (widoki - szczyty gór jakby na wyciągnięcie ręki) Mróz minus 18 C rano, potem minus 10 C (kominarka niezbędna) Obiad na stoku - danie dnia 20 PLN: zupa,ziemniaki,surówka,szaszłyk - mięso pychotka, choć było zamiast piersi z kurczaka, której już zabrakło. Jutro szusujemy dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis niedziela, mrozik minus 14 C , do południa mgła, po południu słonce, armatki pracują non stop (przegięcie - przez te armatki mokre krzesełka, po dwóch godzinach mokre siedzenie aż po bieliznę :mad: ), bez przetarć,dużo śniegu, także poza trasą i wielu chętych z tego korzysta. W nocy padał trochę śnieg, więc dzisiaj nie był taki zmrożony jak z armatki, ale za to trochę muldy się robią (w miejscach, gdzie armatki sypią), ludzi niezbyt wielu, do bramek praktycznie bez kolejek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...