Skocz do zawartości

Jak poprawić wejście w skręt + praca nogi zewnętrznej - film Morgana


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucam kolejny film Morgana. Tłumaczenie na polski łatwe nie było. Dotyczy głównie skrętu carvingowego, ale nie tylko. Morgan spotkał się kolegą Mike'em, Amerykaninem (BTW świetnie mówi po francusku) i troche przez przypadek wspólnie nagrali filmik. To co ważne zaczyna się 2.11 minucie. Głównie dotyczy wejścia w skręt, ale Morgan pokazuje i omawia później w zwolnieniu zasadniczo wszystkie elementy skrętu.  https://youtu.be/jH1RvfrTZlE.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu siedziałbym i kilka razy oglądał, co prostować i uginać, gdzie zacząć i gdzie skończyć 😀. Teraz jak pięknie Panowie na filmie pokazali, trzeba "tylko" nisko jechać i zrobić to co pewien facet krzyczy jak za mną jedzie "zaufaj zewnętrznej!" No ale potrzeba chęci i godzin na stoku 😉.

Dzięki @a_senior Andrzej. Ten Mike już był kiedyś gdzieś na filmiku...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje, że tego Mike'a gdzieś widziałem. Masz rację, nic nie zastąpi dobrego instruktora i jego uwag na żywo. I jazdy, jazdy, jazdy w różnych warunkach. Wszelkie YT, nawet najlepsze, to tylko dodatki. Ale ten filmik uważam za bardzo celny. Moragan pokazuje co i jak w zwolnieniu, powtarzając komentarze. Warto to obejrzeć wielokrotnie, zwłaszcza sekwencje w zwolnieniu.

Jeżdżąc ostatnio w Paganella, obserwowałem naukę grupki dorosłych (rodziców dzieci, które szkolone były w innych grupach) prowadzoną przez szefa klubu RASC, Michała Kołdera. Nawet przez moment zastanawiałem się czy nie dołączyć do grupy szkolonych, Michał nam to proponował. Nie tyle by się czegoś nauczyć, ale by wytknął mi ewentualne błędy, które robię. W sumie odpuściłem, ale następnym razem kto wie, może dołączę. Nie nauczę się pewnie niczego nowego, ale przynajmniej dowiem się co robię, i będę już robił :), źle.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A potem dodam Ci dobrą opcję online ggbethome.net/pl , możesz przeczytać więcej na ten temat pod linkiem. Ogólnie rzecz biorąc, chcę zauważyć ,że nawiasem mówiąc, w internecie można się dobrze rozwijać. A oto przykład, jak to zrobić lepiej. Spróbuj, a dopiero potem wyciągnij wnioski, ważne jest, aby powiedzieć

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 12:03, SamyilLoset napisał:

A potem dodam Ci dobrą opcję online ggbethome.net/pl , możesz przeczytać więcej na ten temat pod linkiem. Ogólnie rzecz biorąc, chcę zauważyć ,że nawiasem mówiąc, w internecie można się dobrze rozwijać. A oto przykład, jak to zrobić lepiej. Spróbuj, a dopiero potem wyciągnij wnioski, ważne jest, aby powiedzieć

   das ist shit !

Edytowane przez gorillaracer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...