Skocz do zawartości

Wierchomla


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Piwniczna - Wierchomla Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: http://www.wierchoml....php?st=1&mid=1 Położenie Dojazd Samochodem: Z Nowego Sącza kierunek na Piwniczną (24 kilometry), z Piwnicznej kierunek na Muszynę, w Wierchomli Wielkiej zakręt w lewo drogą przez wieś Wierchomla Wielka około 6 kilometrów po lewej stronie zobaczysz nasz hotel a po prawej parking na końcu drogi znajdziesz stację narciarską Wierchomla Na miejscu są bezpłatne parkingi na ponad 1000 samochodów. Busem: Z Nowego Sącza i Piwnicznej. PKP: Do Wierchomli można również dojechać koleją, najbliższa stacja kolejowa "Wierchomla Wielka" oddalona jest od naszej stacji narciarskiej o 6 km. Najdogodniej jednak jest dojechać do stacji kolejowej "Piwniczna Zdrój", a następnie przesiąść się w bus lub taksówkę. Stacja narciarska Wierchomla oddalona jest od Piwnicznej Zdrój o 13 km. Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy Wyciągi krzesełkowe Wierchomla I Dotychczas najdłuższy wyciąg w Wierchomli, ma długość 1600 m, różnica poziomów wynosi 300 m, szerokość trasy zjazdowej to 100 - 300 m. Jest oświetlony, sztucznie śnieżony. W dolnym odcinku trasa czerwona. Krzesło czteroosobowe, taśma najazdowa, czas wjazdu to 12 minut. W połowie stoku, w góralskiej chacie, mieszczą się punkty gastronomiczne i toalety. Połączony z wyciągiem Płatek, Frycek, Polanki,Toczek. Szczawnik I (planowany) Drugi wyciąg krzesełkowy, ma 1525 metrów, różnica poziomów wynosi 273 metry, czas wjazdu to 9 minut, przepustowość 2400 osób. Stanowi połączenie Wierchomli ze Szczawnikiem. Trasa oświetlona, sztucznie naśnieżana, szeroka. Wyciąg łączy się z orczykiem Szczawnik II. Wyciągi orczykowe Frycek położony na prawo od górnej stacji wyciągu krzesełkowego, długość 825 m, różnica poziomów 175 m, szeroki, śnieżony. Płatek równoległy do Frycka, połaczony z nim krótką trasą łącznikową. Długość 517 m, różnica poziomów 116 m. Śnieżony. Polanki odchodzi od głównej trasy, w jej górnej części. Długość 940 m, różnica poziomów 175 m. Szeroki, łagodny stok, często wybierany przez amatorów carvingu. Przy dolnej stacji mały punkt gastronomiczny. Fiedor równoległy do Polanek, stok bardziej zróżnicowany. Długość to 610 m, różnica poziomów 100 m. Połączony w dolnym odcinku z Polankami krótkim łącznikiem. Toczek trasa czerwona, równoległa z dolnym odcinkiem głównej trasy. Długość 470 m, różnica poziomów 100 m. Stonoga - stok szkoleniowy z wyciągiem o długosci 110 m; jest odseparowany od pozostałych nartostrad, dzięki czemu osoby uczące się nie są narażone na kontuzje spowodowane przez zderzenia z szybko zjeżdżającymi narciarzami. Nachylenie tego stoku jest niezwykle łagodne, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Stok szkoleniowy jest położony bezpośrednio przy części domków karczmie Markówka. Trasa przy Stonodze jest oświetlona i ma system sztucznego naśnieżania. Szczawnik II (planowany) - długość 1067 m., różnica poziomów 109 m., czas wjazdu: 5 minut, przepustowość: 900 osób. Połączony z wyciągiem krzesełkowym Szczawnik I Ceny http://www.wierchoml...hp?st=1&mid=788 Kamera online http://www.wierchoml...hp?st=1&mid=115 Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Szkoła Narciarska „Wierchomla” posiada licencję Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego PZN na prowadzenie działalności szkoleniowej i kursów kadrowych na poszczególne stopnie instruktorskie. Szkoła działa na terenie obiektów stacji narciarskiej w Wierchomli od 1998 roku. Założycielem i kierownikiem szkoły jest Piotr Kapustianyk - Instruktor Wykładowca SITN - PZN, członek Narodowego Demo Team’u, reprezentant Polski na Międzynarodowych Kongresach Narciarskich INTERSKI. Szkoła posiada wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego, która mieści się w głównym budynku stacji narciarskiej. Jako jedyna w Polsce wypożycza sprzęt telemarkowy. Posiada także centrum testowe sprzętu firmy ATOMIC. Oferta -nauczanie dzieci, młodzieży i dorosłych w formie zajęć indywidualnych i grupowych -doskonalenie jazdy sportowej - treningi slalomów wraz z elektronicznym pomiarem czasu -prowadzenie wycieczek narciarskich - ski tour połączony z jazdą poza trasami -kursy kadrowe na stopień Demonstratora Szkolnego i Pomocnika Instruktora Polskiego Związku Narciarskiego -doszkalanie pomocników i instruktorów narciarstwa prowadzone pod okiem członków narodowego Demo Team’u -profesjonalna organizacja zawodów narciarskich -nauka jazdy na snowboardzie wraz z kursami kadrowymi na stopnie Demonstratora, Pomocnika Polskiego Związku Snowboardu -szkoła telemarku - najstarszej techniki narciarskiej. Wszelkie dodatkowe informacje pod nr tel. 0 600 87 51 58. Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Całkiem fajna, młoda i jednocześnie nowoczesna stacja. Jedno krzesło, a w nadchodzącym sezonie 07/08 może będzie jeszcze jedno, reszta to same orczyki. Trasy są dość łagodne, prawie same niebieskie, taka typowa stacja rodzinna:) W zwykłe dni, poza okresem świąteczno noworocznym i czasami weekendami kolejki są bardzo małe albo nie ma ich w ogóle. Jeżeli chodzą tylko wszystkie wyciągi to kolejek praktycznie nie ma. Ale np. w okresie sylwestrowym dochodziły nawet do 40min:(, wieczorami już było znacznie przyjemniej:). Trasy są szerokie, a dodatkowo można spróbować jazdy poza trasami. Wierchomla jest trochę tańsza od Jaworzyny. Parkingi są duże i bezpłatne, dodatkowo z dalszych części parkingu kursuje skibus:) Dojazd komunikacją publiczną jest bardzo słabo rozwinięty i powinni coś z tym zrobić... może jakieś skibusy z Piwnicznej i z Muszyny?? (znajomi musieli wziąć taksówkę za niemałe pieniądze). W pobliżu stacji narciarskiej jest może z 10 wypożyczalni także na brak sprzętu raczej nie można narzekać. Czasami zamykają stok od 17 do 18 na wyratrakowanie, traci się godzinę, ale potem stoczek pierwsza klasa:)) Główna trasa ma "ostrzejszy" dół przez co zawsze jest zamuldzona i często oblodzona, a przez to sporo tam wywrotek;) Sama stacja oferuje całkiem dobre zaplecze gastronomiczne;), ale sama Wierchomla jest dość "pusta" - naprawdę nie ma tam gdzie wyjść. W nadchodzącym sezonie planują otworzyć drugą część stacji na stoku południowym - jedno krzesło chyba 1600m i orczyk około 1km. W ten sposób będzie połączona ze Szczawnikiem. Gdzieś wyczytałem, że władze Muszyny planują zadbać o dobry dojazd z PKP i PKS, także to ułatwiłoby korzystanie ze stacji dla niezmotoryzowanych. A jak będzie w rzeczywistości?? Zobaczymy;) Pozdrawiam cg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kiedy otwarcie stoku bo sie nie moge doczekać:)

Jeżeli chodzi Ci o otwarcie od strony Wierchomli, to chyba jeszcze trochę poczekamy... na dole, śnieg nawet dobrze nie przykrył trawy, a dodatkowo w dzień jest dodatnia temperatura. Na górze już uzbierała się dość spora warstwa i utrzymują się tam minusowe temperatury, zarówno w dzień jak i w nocy. Natomiast od strony Szczawnika to chyba jeszcze dłuuugo poczekamy. Niby ostatnio było głośno, że wszystko jest już przygotowane, ale tak naprawdę to była tylko przygotowana trasa. Nie wiem jak tam górny orczyk, ale krzesło fizycznie jeszcze nie stoi ( pewnie orczyk też nie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to za pozno trafilem na ten watek :( - nie bylem w tamtym roku na wierchomli i myslalem ze wtedy zrobili to krzeslo na szczawnik wiec znalazlem kwatere na ten rok wlasnie od tamtej strony gory :mad: Czyli zostanie mi albo dluga wycieczka na wierchomle albo na jaworzyne juz nie wiem gdzie bedzie blizej :mad: A na stronie maja jak byk ze jest krzeslo nawet na mapkach sa zaznaczone te trasy i w warunkach przygotowania tras tez uwzglednili to krzeslo i orczyk :eek: To sie wlasnie zirytowalem :mad:

Też miałem rezerwować w Szczawniku, bo chciałem jeździć zarówno na Jaworzynie i na Wierchomli... no cóż może w ferie(chociaż też wątpie żeby się im udało). Problem jest tylko z dostaniem się do stacji, a z powrotem zawsze można zjechać na nartach do Szczawnika;) P.S. W okresie świątczno-noworocznym skibusów nie będzie, tzn będzie ten tylko z pod hotelu - taką odpowiedź dostałem od Wierchomli. P.S.2 Jak ktoś będzie w okolicy to może jakieś fotki z postępami budowy wyciągów??;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis w Pulsie Biznesu jest artykul o Krzysztofie Brzeskim i nadal zapowiedzi ze od grudnia rusza wyciagi od strony Muszyny. Z marketingowego wzgledu jest to raczej kicha poniewaz najgorsza rzecza jest reklamowac towar ktorego nie ma na polkach. Przychodzi napalony klient i musi wybrac konkurencje ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Byłem dzisiaj na nowych wyciągach od strony Szczawnika. Krzesło wprawdzie przestawione z Alp, ale wyprzęgane i tak odnowione, że wygląda na nowe. Trasa jest nowa, więc przy tej ilości śniegu co obecnie trochę upstrzona kamyczkami. Trasa przy orczyku Szczawnik II bardzo łatwa, ale nie trzeba się odpychać kijami - mały, ale równomierny spadek. Tak samo jest w górnej części trasy przy krześle Szczawnik I. Od 15 podpory w dół całkiem przyjemna trasa czerwona. Poza tym, parking bezpłatny ale lekkie kartoflisko, namiot gastronomiczny no i to o czym piszą bywalcy czeskich i słowacki ośrodków - bezpłatny i ogrzewany kibel. A oto kilka fotek: http://img184.images...02429777x6.smil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na nowych wyciągach od strony Szczawnika. Krzesło wprawdzie przestawione z Alp, ale wyprzęgane i tak odnowione, że wygląda na nowe. Trasa jest nowa, więc przy tej ilości śniegu co obecnie trochę upstrzona kamyczkami. Trasa przy orczyku Szczawnik II bardzo łatwa, ale nie trzeba się odpychać kijami - mały, ale równomierny spadek. Tak samo jest w górnej części trasy przy krześle Szczawnik I. Od 15 podpory w dół całkiem przyjemna trasa czerwona. Poza tym, parking bezpłatny ale lekkie kartoflisko, namiot gastronomiczny no i to o czym piszą bywalcy czeskich i słowacki ośrodków - bezpłatny i ogrzewany kibel. [/url]

Czy da się przedostać ze strony Szczawnika na stronę Wierchomli? Naśnieżają te górne trasy , które jeszcze nie chodzą po starej stronie (Frycek, Płatek, czy jak je tam zwą)? Do czego można porównać stopień trudności dolnego, czerwonego odcinka Szczawnika I? Łatwiej niż końcówka na Wierchomli? - moja małżonka ma traumę. Po tamtej stronie się uczyła i ta końcówka ją wykańczała.

Użytkownik marej edytował ten post 25 grudzień 2008 - 23:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Frycka i Płatka naśnieżają. Podejrzewam, że nie. Na głównych trasach jeszcze dużo do zrobienia w kwestii naśnieżania. Ze Szczawnika do Wierchomli jest z górki, więc można jakoś zjechać, zejść. Z powrotem trzeba jednak z buta pod górkę. Moim zdaniem dolna część trasy w Szczawniku jest o wiele bardziej równomiernie nachylona. Nie ma żadnych ścianek. Przy dużej ilości ludzi będzie trochę ciasno. Na szczęście nie wszyscy są w temacie i w tym sezonie myślę, że na Szczawniku będzie trochę luźniej niż na Jaworzynie i Wierchomli. Apel do Admina: Jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce zasługuje na bycie w głównym menu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojące jest to z buta pod Wielką Pustą, gdyby nie działała góra. Brakuje mi tam z dwóch trawersów umożliwiających łatwe korzystanie z całego kompleksu. Ale co by dały te trawersy bez naturalnego śniegu. Ciekawe czy w takim przypadku gdy całość nie działa sprzedają karnety na dwie strony? Faktycznie, szczególnie dół pod krzesłami, wygląda dość wąsko jak na założoną przepustowość. Skoro nie śnieżą góry gdy jest dużo do zrobienia na głównych trasach tzn. , że niektóre trasy śnieżone są jedynie "warunkowo" - jednak na mapie ośrodka oznaczone jako dośnieżane. Czyżby kolejna ściema wierchomlana? Kolejna ponieważ wcześniej dwukrotnie, zarówno w przypadku nowych wyciągów na górze jak i Szczawnika, przedwcześnie zostało ogłoszone powiększenie ośrodka. Trzy lata temu jechałem tam z nadzieją graniczącą z pewnością , że pojeżdżę na tych "Fryckach" (były na mapie), ale niestety leżały pod hotelem. Rok temu była akcja bardziej spektakularna gdy fikcyjnie dołożyli cały Szczawnik, a tu niespodzianka spotkała wielu łatwowiernych - ja już się na to nie nabrałem i od dwóch lat w Wierchomli nie byłam. Stąd ograniczone zaufanie do wiadomości na stronie, a przy tym twoje wiadomości są niezwykle cenne. Wielkie dzięki. Ośrodek w zasadzie ma główny temat ale nazwa trochę mylna. http://www.skiforum....3791#post163791

Użytkownik marej edytował ten post 26 grudzień 2008 - 09:27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Szczawnika do Wierchomli jest z górki, więc można jakoś zjechać, zejść. Z powrotem trzeba jednak z buta pod górkę. Czy to"z Buta"ma konkretny wymiar?Czy mógłbyś odrobinę przybliżyć odległość.Huśtam się bez kijów i każdy "but" jest dla mnie katorgą.Z tego co pamiętam na Frycka też było kawałek podejścia. Popieram prośbę do admina o umieszczenie Wierchomli w głównym menu!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałam dziś na stronie Wierchomli, że uruchomili połączenie ze Szczawnikiem, mianowicie wyciąg Frycek na mapce oznaczony jako G. http://www.wierchoml...srodka.html,306 nie wiem czy nie trzeba kawałeczek dojść do niego, bo jak byłam tam w piątek to jeszcze ten wyciąg nie chodził, a ta polana jest dosyć szeroka. cały czas tam śnieżą, więc myślę, że powinno dać się zjechać. najlepiej zadzwonić do kasy. w każdym razie uruchomienie Frycka na pewno trochę rozluźni straszny tłok na Wierchomli. ja osobiście już bym tam więcej (w tym sezonie) nie pojechała, ponieważ, gdy było czynne tylko krzesło i Polanki zbyt mało się jeździło, a zbyt dużo stało w kolejkach. jak jeszcze uruchomią Toczka to będzie na pewno dużo luźniej. w Szczawniku też miałam okazję jeździć. bez połączenia z Wierchomlą było trochę nudno cały dzień na jednej trasie, ale za to szybka kolej i zero stania w kolejkach (a był to pierwszy dzień świąt).

Użytkownik N.A.T. edytował ten post 29 grudzień 2008 - 01:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...