Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2255 odpowiedzi w tym temacie

#2241 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 11.2006
404
  • Umiejętności: 7
  • Nowa Ruda

Napisano 23 luty 2021 - 15:10

Dziś drugi (ostatni) dzień na Szrenicy. Od rana dużo cieplej, a w ciągu dnia nawet +15 przy dolnej stacji. Jadąc miejscami czuło się jakby dmuchało w twarz gorącym powietrzem. Śnieg na Loli przypominał już bardziej żółty piasek - dużo przetarć, choć dało się zjechać do końca. Przynajmniej w południe, ale szybko się pogarszało. Kolejka do Karkonosza dziś na ok. 2-3 minuty, największa do I sekcji podwójnych krzesełek i do orczyka "Świąteczny Kamień", mimo iż obsługa dokooptowywała do siebie obce osoby do pary (mimo pandemii), wołając je z kolejki.

Najlepsze warunki dziś na FIS-ie. Rano słońce nieco rozpuściło ściankę i jeździło się naprawdę przyjemnie. Niżej też, choć trasa oczywiście nadal zamknięta. Śnieżynka i Puchatek też nadal z dużą ilością śniegu, ale szybko powstawały muldy - ogólnie dziś wszędzie miękko.

Wszystkie poniższe zdjęcia z FIS-a. Ostatnie zdjęcie to już końcówka - te krzaki niżej to już fragment przy dolnym odcinku, który zarósł na dobre.

Podobnie jest w niektórych miejscach Lollobrygidy, choć tam nie ma aż tylu krzaków, a raczej takie błoto dzisiaj.

Załączone miniatury

• fis01.jpg
  • fis02.jpg
  • fis03.jpg
  • fis04.jpg
  • fis05.jpg
  • fis06.jpg
  • fis07.jpg
  • fis08.jpg
  • fis09.jpg

#2242 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
  • Na forum od: 01.2017
2474
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 23 luty 2021 - 15:20

Dziś drugi (ostatni) dzień na Szrenicy. Od rana dużo cieplej, a w ciągu dnia nawet +15 przy dolnej stacji. Jadąc miejscami czuło się jakby dmuchało w twarz gorącym powietrzem. Śnieg na Loli przypominał już bardziej żółty piasek - dużo przetarć, choć dało się zjechać do końca. Przynajmniej w południe, ale szybko się pogarszało. Kolejka do Karkonosza dziś na ok. 2-3 minuty, największa do I sekcji podwójnych krzesełek i do orczyka "Świąteczny Kamień", mimo iż obsługa dokooptowywała do siebie obce osoby do pary (mimo pandemii), wołając je z kolejki.

Najlepsze warunki dziś na FIS-ie. Rano słońce nieco rozpuściło ściankę i jeździło się naprawdę przyjemnie. Niżej też, choć trasa oczywiście nadal zamknięta. Śnieżynka i Puchatek też nadal z dużą ilością śniegu, ale szybko powstawały muldy - ogólnie dziś wszędzie miękko.

Wszystkie poniższe zdjęcia z FIS-a. Ostatnie zdjęcie to już końcówka - te krzaki niżej to już fragment przy dolnym odcinku, który zarósł na dobre.

Podobnie jest w niektórych miejscach Lollobrygidy, choć tam nie ma aż tylu krzaków, a raczej takie błoto dzisiaj.

Jeździłeś górę w bok?

#2243 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
404
  • Nowa Ruda

Napisano 23 luty 2021 - 15:23

Są takie ślady wyrobione między kosówką, przejeżdża się na lewą stronę krzesełek. Ale w sumie można gdziekolwiek.

#2244 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
2474
  • Łódź/Wrocław

Napisano 23 luty 2021 - 16:04

Są takie ślady wyrobione między kosówką, przejeżdża się na lewą stronę krzesełek. Ale w sumie można gdziekolwiek.

Gdziekolwiek najlepiej. W lewo patrząc z dołu czy z góry?

#2245 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
404
  • Nowa Ruda

Napisano 23 luty 2021 - 16:13

Gdziekolwiek najlepiej. W lewo patrząc z dołu czy z góry?

Z góry - początkowo tak, jak zaczyna się FIS, a potem przejazd pod kanapą na lewo, ale prosto też można. Jakoś lawiruje się między krzakami, ale ten łagodny odcinek to tylko kawałek. Potem ścianka jest już na tyle szeroka, że można ją pokonać w dowolnym miejscu.

• sstar podziękował za tę wiadomość

#2246 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPipPip
  • 666 postów
  • Na forum od: 12.2009
375
  • Pyrlandia

Napisano wczoraj, 15:11

No i wykrakałem.

Lola zamknięta.

#2247 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
404
  • Nowa Ruda

Napisano wczoraj, 15:18

No, to ciekawe jaki tłok na Śnieżynce/Puchatku z obu krzesełek. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić podwojoną ilość na Puchatku względem tego, co widziałem do wczoraj.

#2248 izydar

izydar

Nowy użytkownik

• Pip
  • 59 postów
  • Na forum od: 12.2011
65

Napisano wczoraj, 19:47

No i wykrakałem.

Lola zamknięta.

Prognozowałem to już w ubiegły piątek - moim zdaniem i tak długo wytrzymała.

Gorzej że dzisiaj na Śnieżynce warunki dostateczne - cosik mi się wydaje że do końca tygodnia i będzie po Śnieżynce.

Oby nie - stoki dalej otwarte, wyskoczyłbym jak temperatury trochę spadną.

#2249 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
2474
  • Łódź/Wrocław

Napisano wczoraj, 19:50

No i wykrakałem.

Lola zamknięta.

Z lola będzie jak ze ściana oficjalnie zamknięta przejazd na własne ryzyko.

#2250 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 5114 postów
  • Na forum od: 03.2006
2897
  • Umiejętności: 1

Napisano wczoraj, 20:38

Na czym polegalo zamkniecie trasy a jak zostanie zamknieta Lola?

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#2251 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
2474
  • Łódź/Wrocław

Napisano wczoraj, 21:05

Na ogłoszeniu na stronie, ze jest zamknięta. Nikt nic nie zamknął fizycznie.

#2252 izydar

izydar

Nowy użytkownik

• Pip
  • 59 postów
65

Napisano wczoraj, 21:35

"Otwarte" dla kogoś kto ostatni kilometr z buta pójdzie, bo tam pewnie tylko błoto zostanie - dzisiaj jeszcze pojedyncze osoby z tego kierunku dojeżdżały do krzesełka ale mi by było szkoda nart.

#2253 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
2474
  • Łódź/Wrocław

Napisano wczoraj, 21:38

"Otwarte" dla kogoś kto ostatni kilometr z buta pójdzie, bo tam pewnie tylko błoto zostanie - dzisiaj jeszcze pojedyncze osoby z tego kierunku dojeżdżały do krzesełka ale mi by było szkoda nart.

Jeździsz na skiturach wiec się nie piescisz. Zobacz logo Wujota. Ten odcinek i tak jedziesz na płaskiej narcie wiec wystarczy pasek śniegu, a trawa nikomu nie zaszkodziła.

ps tu przykleje o Karkonoszach

https://pasjawpodroz...zwiastu,80.html

#2254 izydar

izydar

Nowy użytkownik

• Pip
  • 59 postów
65

Napisano wczoraj, 22:18

Jeździsz na skiturach wiec się nie piescisz. Zobacz logo Wujota. Ten odcinek i tak jedziesz na płaskiej narcie wiec wystarczy pasek śniegu, a trawa nikomu nie zaszkodziła.

OK może nie kilometr ale i tak  moich zjazdówek nie narażę  :D - końcówka loli to mieszanina ziemi, trawy i drobnych kamieni

Ja ostrzę apetyt na CG lub Zieleniec w ostateczności, zależnie gdzie będzie lepiej - mają wrócić nocne mrozy więc w przyszłym tygodniu będę myślał
Liczę że CG posypie sztucznym jak pojawi się minus w nocy, w Szklarskiej jak nie sypnie naturalnym śniegiem to raczej nie będzie warunków do jazdy.

A na skiturach byłem na razie raz więc pieszczenia nart się jeszcze nie oduczyłem. Ponoć narty z wypożyczalni jadą po wszystkim. To by było wyjście ;)

#2255 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4910 postów
2474
  • Łódź/Wrocław

Napisano wczoraj, 22:23

OK może nie kilometr ale i tak  moich zjazdówek nie narażę  :D - końcówka loli to mieszanina ziemi, trawy i drobnych kamieni

Ja ostrzę apetyt na CG lub Zieleniec w ostateczności, zależnie gdzie będzie lepiej - mają wrócić nocne mrozy więc w przyszłym tygodniu będę myślał
Liczę że CG posypie sztucznym jak pojawi się minus w nocy, w Szklarskiej jak nie sypnie naturalnym śniegiem to raczej nie będzie warunków do jazdy.

A na skiturach byłem na razie raz więc pieszczenia nart się jeszcze nie oduczyłem. Ponoć narty z wypożyczalni jadą po wszystkim. To by było wyjście ;)

Każde jadą po wszystkim. Tak jak Mitek pisał odciążenie. Na płaskiej ew krwawedzi lekko przez trudny teren a hamujemy na śniegu, dobrym. Zjeżdżałem Kamienczyk w listopadzie wiec wiem, a i w kwietniu bywało. Narty całe. Choć rozumiem, ze jak ma się jedna ukochana to się szanuje.

#2256 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
404
  • Nowa Ruda

Napisano wczoraj, 22:43

Przede wszystkim na nie ubijaniu ratrakami.

A tymczasem ośle łączki w Szklarskiej wciąż czynne.