Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
482 odpowiedzi w tym temacie

#21 abramus

abramus

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 500 postów
  • Na forum od: 11.2011
501
  • Umiejętności: 5
  • Wałcz

Napisano 28 wrzesień 2020 - 21:00

Jest już pięknie ;)PZJU 11.jpg

#22 artoman

artoman

Użytkownik

• PipPip
  • 215 postów
  • Na forum od: 10.2009
58
  • Umiejętności: 1
  • Zamość

Napisano 29 wrzesień 2020 - 06:14

Szabir zapisz mnie, apartament z Bogusiem 6 z dwoma vacatami.

#23 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów
  • Na forum od: 09.2006
8095
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 29 wrzesień 2020 - 16:47

BARDZO WAŻNE

Dzisiaj dostalem takie zapewnienie na piśmie, które pewnie pomoże podjąć decyzję najbardziej wstrzemięźliwym. Umieszczam  je zatem w 1 poscie i formularzu zgłoszeniowym.

Polityka anulacji / zwrotu środków – COVID 19

Jeżeli na 1 dzień przed rozpoczęciem podróży (dzień przyjazdu) ze względu na pandemię koronawirusa zarezerwowany obiekt lub region, na który obowiązuje wykupiony karnet będą zamknięte, mogą Państwo bezpłatnie anulować rezerwację. Obowiązuje to również w przypadku ogłoszenia przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakazu podróży do zarezerwowanego ośrodka lub regionu/kraju docelowego.

Zwroty kosztów wyjazdu będą realizowane w ciągu 14 dni od anulowania rezerwacji. Pieniądze naszych Klientów są dodatkowo zabezpieczone na wypadek niewypłacalności.

W przypadku wystąpienia takiego zdarzenia już podczas aktywnego pobytu, 

to Ci, co posiadają  ubezpieczenie SKI PREMIUM AXA, są w  podobnym zakresie również chronieni,  gdyż w w/w  ubezpieczeniu,  nie ma wyłączeń  covid-19 (sic Szabir)

Całe życie z wariatami    facebook     [email protected]

#24 Panna Basieńka

Panna Basieńka

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 08.2018
28
  • Umiejętności: 4
  • Gdynia

Napisano 30 wrzesień 2020 - 09:24

Wszystko pięknie, wszystko cacy, ale Szabirski jakoś nie wspomniał o tym, że przebijając się z hotelu do Alpe d'Huez i wracając do hotelu trzeba skorzystać z...

MOST

SCARY

SKILIFT

IN THE WORLD...

Nie widząc tego wcześniej odpaliłem to na projektorze w 120 calach... Prawie się zes... zemdlałem :D

Tak jeszcze gwoli uzupełnienia:

Z Auris do Alpe d'Huez da się "przebić", nie korzystając ze "strasznego krzesełka", a przynajmniej nie jadąc nim w dół. Z powrotem też - chociaż to bardziej skomplikowane i niestety czasem może nie być możliwe....

Z Auris wyjeżdża się wyciagiem Auris Express, a potem zjeżdża do wąwozów Sarenne albo niebieską trasa Le Lys, albo zieloną Le Gua - powinny być czynne (względnie mozna jeszcze podjechać wyciągiem Fontfroide na Signal de l'homme i zjechać czarną Col de Cluy - jesli będzie otwarta (w 2019 np. jeszcze nie była)).

Wąwozem zjeżdża się do miejsca wsiadania na Alpauris na dnie wąwozu i zostaje tylko wjazd do góry.

Po zjeździe LE Gua lub Col de Cluy można jeszcze skorzystać z wyciągu Chalvet. Jeśli do tego czasu nie został zmodernizowany (w co wątpię), to strasznie się wlecze, ale też wywiezie na strone Alpe d'Huez. Natomiast kojarzę, że ten wyciag nie zawsze był czynny - być może uruchamiany jest tylko wtedy, kiedy otwarta jest trasa Sarenne, żeby rozładować kolejki do Alpaurisa na dnie wąwozu.

Co do powrotu do Auris z pominięciem strasznego krzesełka - trzeba zjechać Sarenne (albo z samej góry, albo dobić do niej w 1/3 długości, zjeżdżając od górnej stacji gondolki Marmottes III) do wąwozu i wjechac na stronę Auris wyciagiem Lombards. Szkopuł w tym, że jak Sarenne będzie zamknięta, to d...a. (No i w ogóle to jest dość okrężna droga w celu przedostania się z Alpe d'Huez do Auris).

Dla mnie cały system jest najdziwniejszym w jakim kiedykolwiek byłem i pewnie będę. Dokonano tam mega wysiłku aby połączyć to w całość. Najbardziej niezwykłe jest to, że można wyznaczyć parę ekstremalnie długich zjazdów o deniwelacjach typu 1500 - 2000 m (a nawet prawie 2500).

Nie znam zbyt wielu ośrodków narciarskich, ale "ośmiorniczka" Alpe d'Huez z jej miejscowościami-satelitami nie wydała mi się wcale dziwna. Jedyne dość karkołomne połączenie jest między częścią główną ośrodka, a Auris własnie. Reszta jest normalma, a jeśli chodzi o połączenie Alpe D'Huez z Oz en Oisans i Vaujany/Vilette to powiedziałabym, że jest wręcz wzorowe, tj. zjeżdżając z jednego punktu da się jednym długim zjazdem dotrzeć na sam dół dowolnej z tych miejscowości - startując z Dome de petit Rousses

- do Vilette: trasy Belverere lub Dome + Rousses + Chalets + Traverse + Ecrueils + Vaujaniate (bardzo polecam - piękna długa trasa!)

- do Vaujany (no, własciwie do Enversin d'oz, ale to blisko): trasy Belvedere lub Dome + Rousses + Chalets + La Fare

- do Oz en Oisans: trasy Belvedere lub Dome + Rousses (lub Belvedere +Bartavelles) + Alpette + l'olmet lub Chevreuils

- alternatywnie do Oz en Oisans: trasy Belverdere lub Dome + Chamois lub Couloir + Poutran + l'olmet

- do Alpe d'Huez: trasy Belverdere lub Dome + Chamois lub Couloir + dowolna z wielu tras prowadzących na dół z Les Jeux. Jeśli byłoby wiecej śniegu i otwarta trasa Village, to można dojechac nawet do Huez village.

Wspomniane zjazdy mogą być jeszcze dłuższe, jeśli otwarta będzie trasa Tunel ze szczytu Pic Blanc i dana osoba ma umiejętności, żeby sobie z nią poradzić :) (Ja np. nie mam, więc nawet nie śledziłam, czy w końcu została otwarta podczas naszego pobytu, ale chyba nie...)

(Nb.  już samo powyższe  zestawienie pokazuje, że faktycznie w Alpe d'Huez jest dużo długich zjazdów i to jest właśnie super ! ;)

Życzę dużo śniegu i mega wyjazdu!

#25 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3296 postów
  • Na forum od: 11.2008
4707
  • Wrocław

Napisano 30 wrzesień 2020 - 10:51

Nie znam zbyt wielu ośrodków narciarskich, ale "ośmiorniczka" Alpe d'Huez z jej miejscowościami-satelitami nie wydała mi się wcale dziwna.

To jest dziwny ośrodek i nie tylko z tego powodu, że do niektórych "sypialni" w obie strony trzeba jeździć wyciągami. Cudem jest, że przy takiej konfiguracji terenu udało się to w ogóle połączyć. Np nad Vauyany poprzebijano przejazdy przy pomocy materiałów wybuchowych i nie zjedziesz tam obok na centymetr. Słabo bywa, na potencjalnie najciekawszym, Pic Blancu gdzie albo masz do wyboru smoliście czarne Tunnel i Breche (o ile są otwarte) lub niezły lodowiec ale... z koniecznością powrotu Sarenne. Ta ostatnia to trasa na jeden raz, bo drugi już naprawdę nie masz ochoty jej zaliczać (szczególnie jak śnieg jest mniej nośny). 

Ja w każdym razie miałem tam spory problem aby znaleźć tam coś fajnego do jazdy. Bo "stadion" w Alpe d'Huez nie interesował mnie, niżej położone tereny były słabo zaopatrzone w śnieg. A region Pic Blancu w zasadzie wypadł z powodów opisanych. Zostało więc relatywnie mało. A jeszcze dodam, że wagoniki na górę (a jest ich parę) są stojące i mało przepustowe. Więc jeśli nie jesteś miłośnikiem takiej super Białki co jest w centrum to może być różnie.

Bardzo jestem ciekaw jak odebrałbym ten ON dzisiaj. Czy znalazłbym jakieś ciekawe linie? Sytuacja terenowa jest tam naprawdę nietuzinkowa. Ale aby nie wypadło to jakoś zbyt krytycznie to na swój sposób jedyny ośrodek. Z możliwymi ekstremalnymi deniwelacjami w jednym kawałku - nic nawet w przybliżeniu takiego w Europie się nie znajdzie. Do tego dużo słońca. Więc choćby z tego powodu warto go zobaczyć. Poza tym na pewno najważniejsze na wyjeździe jest pozytywne nastawienie i dobre towarzystwo a tego tuszę Wam nie zabraknie!

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#26 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów
8095
  • Katowice

Napisano 30 wrzesień 2020 - 11:07

@ Wujot

Tak, ale kiedy tam byłeś? 10  albo 12  lat temu?  to przepaść.

W ostatnich  kilku  latach, poszły wielkie inwestycje i ośrodki się zmieniają.  Alpe d'Huez też inwestuje. To drugi ośrodek w Europie,  który posiada obecnie największą  ilość armatek śnieżnych ( prawie tysiąc ) Tylko w zeszłym roku, zakupili kolejne 96.

Jestem dobrej  myśli, bo akurat znam opinie znajomych, ktorzy tam byli kilka razy i sobie chwalili zmiany.

Sarenne też nie taka straszna. Tylko w pewniej części jest czarna, więc nie taki diabeł straszny jak go malują :)

Większość z nas uprawia jednak narciarstwo trasowe dlatego też,  inaczej spoglądamy na ośrodki.  Miłośnicy czerownych  i niebieskich  tras będa także zadowoleni.

ciekawą opcją,  jest  też  przejazd  przez tunel:

#27 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3296 postów
  • Na forum od: 11.2008
4707
  • Wrocław

Napisano 30 wrzesień 2020 - 11:21

Sarenne  też  nie taka straszna.  Tylko w pewniej części  jest czarna, więc nie taki diabeł straszny  jak  go  malują :)

Większosc z nas uprawia  jednak narciarstwo trasowe dlatego  też,  inaczej spoglądamy  na ośrodki.  Miłośnicy czerownych  i niebieskich  tras  też  będa  zadowoleni.

Sarenne to akurat koszmarna nuda (od wyjazdu z doliny lodowca) gdzie jedziesz (to na wyrost) przez kwadrans po trasie do narciarstwa biegowego. :) . Fajna jest przez pierwsze 500 m, dalej 2 km całkiem OK. Reszta to statystyka. 

Ośrodek jest wielki, na pewno można znaleźć tam coś dla siebie. Poza tym macie inne bardzo interesujące rozszerzone opcje karnetowe i na pewno warto z tego skorzystać. Razem dużo bogactwa trudnego do ogarnięcia. 

Pozdro

Wiesiek

• Szabir podziękował za tę wiadomość

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#28 JULA

JULA

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 11.2006
19
  • Nowa Sól

Napisano 30 wrzesień 2020 - 12:57

Hello, narreszcie :) Ufam, że zjazd do apartamentów nie będzie wymagał pokonania trasy zaczynajacej się tym zjazdem w tunelu, bo przyjdzie mi  korzystać jedynie z wypoczynku na leżaczku :) Te dodatkowe zapewnienia o bezpieczeństwie wpłaconej kasy, to pewnie odpowiedź na zgłaszane przez mnie wielokrotnie Ojcu Dyrektorowi obawy. W tych warunkach - wywołana do apelu poczuwam się do przelania kasy :)

#29 Panna Basieńka

Panna Basieńka

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 08.2018
28
  • Gdynia

Napisano 30 wrzesień 2020 - 14:55

To jest dziwny ośrodek i nie tylko z tego powodu, że do niektórych "sypialni" w obie strony trzeba jeździć wyciągami. Cudem jest, że przy takiej konfiguracji terenu udało się to w ogóle połączyć. Np nad Vauyany poprzebijano przejazdy przy pomocy materiałów wybuchowych i nie zjedziesz tam obok na centymetr. Słabo bywa, na potencjalnie najciekawszym, Pic Blancu gdzie albo masz do wyboru smoliście czarne Tunnel i Breche (o ile są otwarte) lub niezły lodowiec ale... z koniecznością powrotu Sarenne. Ta ostatnia to trasa na jeden raz, bo drugi już naprawdę nie masz ochoty jej zaliczać (szczególnie jak śnieg jest mniej nośny). 

Ja w każdym razie miałem tam spory problem aby znaleźć tam coś fajnego do jazdy.

Aaa, przy nastawieniu na jazdę pozatrasową to pewnie faktycznie wygląda to inaczej. Ja przy zjeździe do Vaujany pomyślałam sobie tylko przelotnie: Aha, po lewej przepaść (ale spoko, są siatki), aha, po prawej skały (to pewnie po tym wysadzaniu) - i tyle. Jest snieg, są widoki - super :) Dla pozatrasowca faktycznie kicha - ani w jedna ani w druga wyskoczyć ;)

Hello, narreszcie :) Ufam, że zjazd do apartamentów nie będzie wymagał pokonania trasy zaczynajacej się tym zjazdem w tunelu, bo przyjdzie mi  korzystać jedynie z wypoczynku na leżaczku :)

Absolutnie nie :)

Żeby dojechać pod apartamenty, wracając ze strony Alpe d'Huez, trzeba "pokonać" bardzo lajtową i widokową trasę Le Col:

https://www.youtube....h?v=QgzqmaN4Fqo

W 4:33 na wprost widać apartamenty Balcons d'Aurea .

#30 zechar

zechar

Użytkownik

• PipPipPip
  • 464 postów
  • Na forum od: 11.2007
94
  • Opole

Napisano 30 wrzesień 2020 - 15:01

Aaa, przy nastawieniu na jazdę pozatrasową to pewnie faktycznie wygląda to inaczej. Ja przy zjeździe do Vaujany pomyślałam sobie tylko przelotnie: Aha, po lewej przepaść (ale spoko, są siatki), aha, po prawej skały (to pewnie po tym wysadzaniu) - i tyle. Jest snieg, są widoki - super :) Dla pozatrasowca faktycznie kicha - ani w jedna ani w druga wyskoczyć ;)

Żeby dojechać pod apartamenty, wracając ze strony Alpe d'Huez, trzeba "pokonać" bardzo lajtową i widokową trasę Le Col:

Superowe traski - dzieki za ten filmik

" a w górach nie ma już nikogo - oprócz Nas"

#31 JULA

JULA

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 11.2006
19
  • Nowa Sól

Napisano 30 wrzesień 2020 - 15:11

Super :) dziękuję

#32 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów
8095
  • Katowice

Napisano 30 wrzesień 2020 - 17:49

ogłoszenia parafialne:

Niektórzy z Was, zaznaczyli wybór  poszerzenia  ubezpieczenia o  tzw. choroby  przewlekłe.  Są  też tacy, co zdecydowali się kupić  ubezpieczenie narciarskie  SKI PREMIUM.

W dziale  "ubezpieczenia", są już aktywne linki do formularzy i zakupu.

Po wypelnieniu  formularza,  dokonujecie  przelewu o tytule:

• wasz nick + "AXA dopłata"  - 30,-zł
  • Wasz nick +"AXA  Ski Premium -70,-zł

Proszę nie łączyć przelewów, każdy tytuł na oddzielnym przelewie.

pzdr.  O.D

#33 bodecznosc

bodecznosc

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 10.2007
68
  • Gdansk

Napisano 30 wrzesień 2020 - 21:32

O Szabir,widzę miejsca już się kończą to proszę zapisz mnie prędziutko  :)

#34 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów
8095
  • Katowice

Napisano 01 październik 2020 - 08:05

Szabir zapisz mnie, apartament z Bogusiem 6 z dwoma vacatami.

Sam się zapisz tzn.  wypełnij formularz  :)

#35 piotr-m

piotr-m

Użytkownik

• PipPip
  • 139 postów
  • Na forum od: 03.2009
163
  • Lublin

Napisano 01 październik 2020 - 20:07

Dobry wieczór,

Z diecezji lubelskiej na razie skromne zgłoszenie - 7 osób.

Szczegóły w formularzach.

Pozdrawiam

piotr-m

#36 vitapharma

vitapharma

Nowy użytkownik

• Pip
  • 33 postów
  • Na forum od: 04.2012
12
  • ZAMOŚĆ

Napisano 01 październik 2020 - 21:26

Dobry wieczór,

Z diecezji lubelskiej na razie skromne zgłoszenie - 7 osób.

Szczegóły w formularzach.

Pozdrawiam

piotr-m

i JA oraz Artoman

• piotr-m podziękował za tę wiadomość

#37 vitapharma

vitapharma

Nowy użytkownik

• Pip
  • 33 postów
12
  • ZAMOŚĆ

Napisano 01 październik 2020 - 21:38

ogłoszenia parafialne:

Niektórzy z Was, zaznaczyli wybór  poszerzenia  ubezpieczenia o  tzw. choroby  przewlekłe.  Są  też tacy, co zdecydowali się kupić  ubezpieczenie narciarskie  SKI PREMIUM.

W dziale  "ubezpieczenia", są już aktywne linki do formularzy i zakupu.

Po wypelnieniu  formularza,  dokonujecie  przelewu o tytule:

• wasz nick + "AXA dopłata"  - 30,-zł
  • Wasz nick +"AXA  Ski Premium -70,-zł

Proszę nie łączyć przelewów, każdy tytuł na oddzielnym przelewie.

gdzie są te numery konta do  1 wpłaty 

#38 vitapharma

vitapharma

Nowy użytkownik

• Pip
  • 33 postów
12
  • ZAMOŚĆ

Napisano 01 październik 2020 - 21:39

podaj numery kont do wpłat a najlepiej gotowy wzór przelewu 

#39 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów
8095
  • Katowice

Napisano 02 październik 2020 - 14:05

podaj numery kont do wpłat a najlepiej gotowy wzór przelewu 

czego dymisz jak dawno masz :)

#40 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów
8095
  • Katowice

Napisano 03 październik 2020 - 13:32

Uprzejmie informuję, że na najbliższym wyjeździe, wszystkie tańce, hulanki i swawole, odbywać się będą w apartamencie u Bogusia vel Vitapharmy.

Na tą szczególną okazję, Boguś zabiera  trzy tancerki z  Kraśnika :)