Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna - Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3657 odpowiedzi w tym temacie

#3641 krolik10

krolik10

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 01.2009
21
  • Bielsko-Biała

Napisano wczoraj, 18:08

Ktoś wie jak tam wygląda uzupełnianie wody w zbiorniku. Mają jakieś ograniczenia czy mogą uzupełniać zbiornik na tyle ile pozwala wydajność pomp?? Przyszły tydzień zapowiada się ciepło nawet 15 stopni nocami może się zdarzyć że nie spadnie poniżej 10 stopni zwłaszcza w połowie tygodnia więc pozostawienie śniegu w kupach było świetnym posunięciem. Od niedzieli zacznie się halny i to nawet cieplejszy niż 2 lata temu jednak nie tak ciepły jak w 1989 roku. Wtedy było 20 stopni w Tarnowie w wigilię.

Dlatego nie rozgarniają kop śniegu pod lancami do soliska i gondoli, ale trasą pod gondolę zjechałem też parę razy. Zero kamieni, a po pryzmach fajnie się goni. Małego nie uruchomią bo nie mają śniegu pod orczykiem, a jak puścili armatki to wszystko zwiewało im w las.

#3642 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 939 postów
  • Na forum od: 03.2016
1158
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano wczoraj, 19:23

Na juto prognozowany jest silny wiatr, ale zrobimy co w naszej mocy, żeby ruszyć z gondolą i koleją na Zbójnicką Kopę.

Ostateczny komunikat podamy Wam jutro do godziny 8.00.

Obserwujcie komunikaty na FB i naszej stronie www.szczyrkowski.pl.

źródło: https://www.facebook...rkowski?fref=ts

• loockas podziękował za tę wiadomość

#3643 Nordic78

Nordic78

Użytkownik

• PipPip
  • 249 postów
  • Na forum od: 07.2008
59
  • Umiejętności: 5
  • Wlkp

Napisano wczoraj, 22:32

Mam pytanie do bywalców Szczyrku lub zorientowanych z jakiej szkółki narciarskiej skorzystać dla osoby dorosłej najlepiej jakieś sprawdzone i gdzie w Szczyrku najlepiej odbarczyć buty ?
Dodam ,że chodzi o termin około sylwestrowy .
Pozdrawiam

#3644 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13270 postów
  • Na forum od: 11.2007
8135
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano wczoraj, 23:49

To jest łącznik pomiędzy ośrodkami, całkiem nieźle to połączyli i chwała im za to, przejazd na Ondraszek też jest w porządku.
Tyle z pozytywów, szkoda, że nasniezaja ta trasę w pierwszej kolejności i traktują jako priorytet, wiadomo, że z powodu wymagań klienteli i może trochę z powodu wysokości. Kiedyś zaczynali od siódemki, golgoty i czworki. Taka kolejność byłaby słuszna i uczciwa i za te trasy zapłacę stowke na początek sezonu. Niestety znów muszę jechać na inną, krótsza górkę. Rok temu w grudniu napadalo sporo śniegu, mieli przygotowane 5 tras: z Kopy,z Małego Skrzycznego, z Soliska 4,7 i trójkę do czyrnej. Otwarte były tylko dwie trasy :zbojnicka kopa i czwórka, dla mnie to brak szacunku do narciarzy.

Cześć

No to pierwszy raz widzę ośrodek, który zaczyna od naśnieżenia łącznika. Łącznik ma góra 5m szerokości, poprowadzony jest zazwyczaj bo istniejącej lub byłej drodze i naśnieżania nie ma. Zresztą komu ja to piszę...

Szczyrku nie ma.

Pozdrowienia

#3645 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 02.2019
71

Napisano wczoraj, 23:50

Jeśli miałbym zapłacić stowe za dzisiejszą jazde to i tak by było warte. Warunki seper zero kolejek małe skrzyczne super jazda. Z Kopy trasa idealna ale największa frajda to jazda do gondoli i soliska. Żonę po dwóch godzinach nogi bolały więc ona w auto a ja gondola i w górę. Na dół do soliska wrecz dziewiczo genialnie. 5 razy takie kółko zrobiliśmy i też nogi poczułem. Super dzień.
  • sstar podziękował za tę wiadomość

#3646 Harnas

Harnas

Użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 12.2008
19
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano dziś, 07:57

gdzie w Szczyrku najlepiej odbarczyć buty ?

W Szczyrku nie wiem, ale do Bielska nie jest daleko: https://www.grupasza...KI-SERVICE.html

#3647 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3113 postów
  • Na forum od: 10.2011
9095

Napisano dziś, 10:49

"Aktualizacja komunikatu narciarskiego.

Z powodu silnych podmuchów wiatru sięgających 90km/h jesteśmy zmuszeni zatrzymać koleje.

Z rana warunki pozwalały na start ośrodka, jednak doszły silne boczne podmuchy z którymi nie wygramy.

Prosimy o wyrozumiałość.

Bieżące warunki i info o ośrodku:

www.szczyrkowski.pl

"

• moruniek podziękował za tę wiadomość
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#3648 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 939 postów
  • Na forum od: 03.2016
1158
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano dziś, 11:58

"Aktualizacja komunikatu narciarskiego.

Z powodu silnych podmuchów wiatru sięgających 90km/h jesteśmy zmuszeni zatrzymać koleje.

Z rana warunki pozwalały na start ośrodka, jednak doszły silne boczne podmuchy z którymi nie wygramy.

Prosimy o wyrozumiałość.

Bieżące warunki i info o ośrodku:

www.szczyrkowski.pl

"

Pamiętasz, zastanawialiśmy się nad sensem wyjazdu w ten weekend, chciałoby się napisać, prorok czy co.

#3649 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3113 postów
9095

Napisano dziś, 13:22

Pamiętasz, zastanawialiśmy się nad sensem wyjazdu w ten weekend, chciałoby się napisać, prorok czy co.

Jak się ma do gór 450 km, to warto dokładnie przemyśleć decyzję, czy jechać, w perspektywie otwartej jedynie oślej łączki i dużym prawdopodobieństwie zamknięcia ośrodka z powodu zbyt silnego wiatru. Jak się okazało, nasze obawy były słuszne.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#3650 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
71

Napisano dziś, 13:39

Jak się ma do gór 450 km, to warto dokładnie przemyśleć decyzję, czy jechać, w perspektywie otwartej jedynie oślej łączki i dużym prawdopodobieństwie zamknięcia ośrodka z powodu zbyt silnego wiatru. Jak się okazało, nasze obawy były słuszne.

Co do km się zgodzę. Co do reszty już nie. Nie mogli otworzyć tras na których są ponad dwumetrowe kopy śniegu jednak te trasy były idealne wręcz świetne by się wyjezdzic. Do soliska było tak idealnie że chyba ostatni raz tak jeździłem na Pilsku kilkanaście lat temu. Jednak trzeba było mieć żonę by woziła pod gondole. Proszę wypowiadaj się na temat warunków jak byłeś nie na podstawie kamerek czy swojego wydaje mi się. Trzeba było pisać i jednak przyjechać mam auto 7 osobowe więc zonka mogła zabrać też innych.

Chwała im za to że zostawili ten śnieg bo najbliższe 5 dni będą krytyczne.

#3651 loockas

loockas

Użytkownik

• PipPip
  • 209 postów
  • Na forum od: 01.2016
216
  • Umiejętności: 1
  • Imielin

Napisano dziś, 14:08

Czy Ty potrafisz nie atakować każdego, kto ma inne zdanie niż Ty? Skąd ten jad? 

#3652 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
71

Napisano dziś, 14:35

Ja lubię prawdę. Jednak prawdy ciężko się dowiedzieć od kogoś kto zamiast na nartach był w domu. Napisał o oslej laczce a ja tam bylem raz za to pół 2 h jeździłem pog gondole a druga godzine do soliska. Napisał o km i tu ma rację chodź dla mnie nie problem wyskoczyć do Redy na basen na jeden dzień. Tyle że ja mam inną sytuacje bo wypad na jeden dzień nad morze rodziną 6 osobową kosztuje mnie 100 zł.

#3653 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3113 postów
9095

Napisano dziś, 14:37

Co do km się zgodzę. Co do reszty już nie. Nie mogli otworzyć tras na których są ponad dwumetrowe kopy śniegu jednak te trasy były idealne wręcz świetne by się wyjezdzic. Do soliska było tak idealnie że chyba ostatni raz tak jeździłem na Pilsku kilkanaście lat temu. Jednak trzeba było mieć żonę by woziła pod gondole. Proszę wypowiadaj się na temat warunków jak byłeś nie na podstawie kamerek czy swojego wydaje mi się. Trzeba było pisać i jednak przyjechać mam auto 7 osobowe więc zonka mogła zabrać też innych.Chwała im za to że zostawili ten śnieg bo najbliższe 5 dni będą krytyczne.

Kogo obchodzi z czym się zgadzasz, a z czym nie. Zacznij czytać ze zrozumieniem, gdzie w moim wpisie znalazłeś pretensje, że nie otworzyli więcej tras, czy narzekania na warunki na stoku. Jako, że masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem, wyłuszczę ci to jeszcze raz tak, żebyś zrozumiał. Nie mam pretensji do TMR, że zima nie pozwoliła im na otwarcie sezonu z pompą. Nie mam pretensji, że otwarta jest tylko jedna trasa. Podejmując decyzje o wyjeździe w góry braliśmy z Krzysztofem to pod uwagę oraz to, że z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru, kanapy mogą zostać unieruchomione, stąd decyzja by przełożyć wyjazd. Nie ma w moim poście opisu warunków na stoku, tylko powody dla których tam nie pojechałem. Jaką prawdę chciałeś tu znaleźć?
Ty możesz jeździć kiedy chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz, nic mi do tego. Nie mam ciśnienia, by chwalić się ile to już kilometrów zrobiłem w tym sezonie na nartach. Gdy nie jeżdżę na nartach, to mam inne zajęcia, które nie pozwalają mi się nudzić. A gdyby moja żona powiedziała, że jest zmęczona, to skończyłbym jazdę razem z nią, a nie kazał jej wozić moją dupe miedzy Soliskiem a gondolą, bo panisko musi się wyjeździć.

#3654 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
71

Napisano dziś, 17:11

Kogo obchodzi z czym się zgadzasz, a z czym nie. Zacznij czytać ze zrozumieniem, gdzie w moim wpisie znalazłeś pretensje, że nie otworzyli więcej tras, czy narzekania na warunki na stoku. Jako, że masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem, wyłuszczę ci to jeszcze raz tak, żebyś zrozumiał. Nie mam pretensji do TMR, że zima nie pozwoliła im na otwarcie sezonu z pompą. Nie mam pretensji, że otwarta jest tylko jedna trasa. Podejmując decyzje o wyjeździe w góry braliśmy z Krzysztofem to pod uwagę oraz to, że z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru, kanapy mogą zostać unieruchomione, stąd decyzja by przełożyć wyjazd. Nie ma w moim poście opisu warunków na stoku, tylko powody dla których tam nie pojechałem. Jaką prawdę chciałeś tu znaleźć?Ty możesz jeździć kiedy chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz, nic mi do tego. Nie mam ciśnienia, by chwalić się ile to już kilometrów zrobiłem w tym sezonie na nartach. Gdy nie jeżdżę na nartach, to mam inne zajęcia, które nie pozwalają mi się nudzić. A gdyby moja żona powiedziała, że jest zmęczona, to skończyłbym jazdę razem z nią, a nie kazał jej wozić moją dupe miedzy Soliskiem a gondolą, bo panisko musi się wyjeździć.

Ja nie mam do Ciebie pretensji tylko do tego co piszesz. Warunki były idealne. Tras dostępnych 4 sztuki. Ty piszesz że jedna co jest kłamstwem. Rozumiem odległość bo macie podobnie do Szczyrku co ja w Alpy.

Przykłady z zeszłego roku i bienkula otwarta. Zryta przez osoby z Kopy jak ta lala. Zjechać nią to koszmar bo Janusz postanowił się nauczyć. Bienkula zamknięta warun wręcz idealny jazda boska i brak Janusza.

Napisałeś co było czynne a ja Ci pisze co było do jazdy idealne. Czy się opłacało w Twoim przypadku nie wiem. Ja nad morze jadę w jedną stronę za 6,5 zł inni mają gorzej. Ja mam 30 km do Szczyrku inni mają gorzej.

#3655 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3113 postów
9095

Napisano dziś, 17:39

Ja napisałem to co podaje oficjalnie na swojej stronie SMR i czym się kierowałem w podejmowaniu decyzji. To, że istnieją warunki by zjechać na sam dół wiem i bez twoich aroganckich postów, bo śledzę na bieżąco relacje skitourowców również na forum z którego uciekłeś, bo tam także wszyscy pisali nieprawdę i nikt nie rozumiał twoich "uprzejmych" postów. Następnym razem jak będziesz miał pretensje do tego co piszę, poproś kogoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem, żeby ci to przełożył.

#3656 Marcin33

Marcin33

Użytkownik

• Pip
  • 32 postów
71

Napisano dziś, 17:45

Ja napisałem to co podaje oficjalnie na swojej stronie SMR i czym się kierowałem w podejmowaniu decyzji. To, że istnieją warunki by zjechać na sam dół wiem i bez twoich aroganckich postów, bo śledzę na bieżąco relacje skitourowców również na forum z którego uciekłeś, bo tam także wszyscy pisali nieprawdę i nikt nie rozumiał twoich "uprzejmych" postów. Następnym razem jak będziesz miał pretensje do tego co piszę, poproś kogoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem, żeby ci to przełożył.

Dalej żal czytać

#3657 Harnas

Harnas

Użytkownik

• Pip
  • 75 postów
  • Na forum od: 12.2008
19
  • Katowice

Napisano dziś, 18:22

Ja nad morze jadę w jedną stronę za 6,5 zł inni mają gorzej. Ja mam 30 km do Szczyrku inni mają gorzej.

Szkoda, że z twoją głową nie jest tak dobrze, skoro co chwilę kogoś obrażasz bez powodu i chwalisz się jakimiś pierdołami.

Ja twoje posty będę zgłaszał moderatorowi, może ci zablokują konto i będzie spokój.

#3658 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1777 postów
  • Na forum od: 01.2015
1187
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano dziś, 18:48

Ja nad morze jadę w jedną stronę za 6,5 zł inni mają gorzej. 

no to pojechałeś i to ostro :D  :D  ;)

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe