Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna - Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3644 odpowiedzi w tym temacie

#3641 krolik10

krolik10

Użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 01.2009
21
  • Bielsko-Biała

Napisano wczoraj, 18:08

Ktoś wie jak tam wygląda uzupełnianie wody w zbiorniku. Mają jakieś ograniczenia czy mogą uzupełniać zbiornik na tyle ile pozwala wydajność pomp?? Przyszły tydzień zapowiada się ciepło nawet 15 stopni nocami może się zdarzyć że nie spadnie poniżej 10 stopni zwłaszcza w połowie tygodnia więc pozostawienie śniegu w kupach było świetnym posunięciem. Od niedzieli zacznie się halny i to nawet cieplejszy niż 2 lata temu jednak nie tak ciepły jak w 1989 roku. Wtedy było 20 stopni w Tarnowie w wigilię.

Dlatego nie rozgarniają kop śniegu pod lancami do soliska i gondoli, ale trasą pod gondolę zjechałem też parę razy. Zero kamieni, a po pryzmach fajnie się goni. Małego nie uruchomią bo nie mają śniegu pod orczykiem, a jak puścili armatki to wszystko zwiewało im w las.

#3642 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 938 postów
  • Na forum od: 03.2016
1157
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano wczoraj, 19:23

Na juto prognozowany jest silny wiatr, ale zrobimy co w naszej mocy, żeby ruszyć z gondolą i koleją na Zbójnicką Kopę.

Ostateczny komunikat podamy Wam jutro do godziny 8.00.

Obserwujcie komunikaty na FB i naszej stronie www.szczyrkowski.pl.

źródło: https://www.facebook...rkowski?fref=ts

• loockas podziękował za tę wiadomość

#3643 Nordic78

Nordic78

Użytkownik

• PipPip
  • 249 postów
  • Na forum od: 07.2008
59
  • Umiejętności: 5
  • Wlkp

Napisano wczoraj, 22:32

Mam pytanie do bywalców Szczyrku lub zorientowanych z jakiej szkółki narciarskiej skorzystać dla osoby dorosłej najlepiej jakieś sprawdzone i gdzie w Szczyrku najlepiej odbarczyć buty ?
Dodam ,że chodzi o termin około sylwestrowy .
Pozdrawiam

#3644 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13269 postów
  • Na forum od: 11.2007
8135
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano wczoraj, 23:49

To jest łącznik pomiędzy ośrodkami, całkiem nieźle to połączyli i chwała im za to, przejazd na Ondraszek też jest w porządku.
Tyle z pozytywów, szkoda, że nasniezaja ta trasę w pierwszej kolejności i traktują jako priorytet, wiadomo, że z powodu wymagań klienteli i może trochę z powodu wysokości. Kiedyś zaczynali od siódemki, golgoty i czworki. Taka kolejność byłaby słuszna i uczciwa i za te trasy zapłacę stowke na początek sezonu. Niestety znów muszę jechać na inną, krótsza górkę. Rok temu w grudniu napadalo sporo śniegu, mieli przygotowane 5 tras: z Kopy,z Małego Skrzycznego, z Soliska 4,7 i trójkę do czyrnej. Otwarte były tylko dwie trasy :zbojnicka kopa i czwórka, dla mnie to brak szacunku do narciarzy.

Cześć

No to pierwszy raz widzę ośrodek, który zaczyna od naśnieżenia łącznika. Łącznik ma góra 5m szerokości, poprowadzony jest zazwyczaj bo istniejącej lub byłej drodze i naśnieżania nie ma. Zresztą komu ja to piszę...

Szczyrku nie ma.

Pozdrowienia

#3645 Marcin33

Marcin33

Nowy użytkownik

• 28 postów
  • Na forum od: 02.2019
70

Napisano wczoraj, 23:50

Jeśli miałbym zapłacić stowe za dzisiejszą jazde to i tak by było warte. Warunki seper zero kolejek małe skrzyczne super jazda. Z Kopy trasa idealna ale największa frajda to jazda do gondoli i soliska. Żonę po dwóch godzinach nogi bolały więc ona w auto a ja gondola i w górę. Na dół do soliska wrecz dziewiczo genialnie. 5 razy takie kółko zrobiliśmy i też nogi poczułem. Super dzień.