Jump to content

Wiązanie - czy da sie to naprawić?


Iru
 Share

Recommended Posts

Wiązanie juniorskie Atomic jak na zdjęciu - model XTL.

Młodej wypinała się narta na stoku, a że siła wypięcia ustawiana były rok temu postanowiłem zrobić to na nowo uwzględniająć jej nową wagę, wzrost idt. W jedenej narcie podczas ustawiania zauważyłem, że te łapki z przodu ledwo co trzymają buta. Są po prostu luźne. Dodatkowo podczas kręcenia  śrubą w ogóle nie przesuwa sie linia na podziałce. Odkręcać można bez końca, a zakręceć do momentu gdy pojawia się opór. Wtedy troszkę mocniej trzyma, ale i tak za mało,  podziałka i tak ani nie dgrnie. Udam sie oczywiście do serwisu, ale dziś pytanie do was czy to jest w ogóle do naprawy czy już mam szukać samych wiązań?

Załączone miniatury

  • 20190106_171154.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dobrze by wypowiedział się jakiś serwisant, który ma z takimi problemami do czynienia na co dzień. Ja bym się w żadne naprawy nie bawił. Można dziecku krzywdę zrobić. Konstrukcja takiego przodu wiązania jest dość prosta. Śruba regulacyjna w miarę dokręcania ściska coraz mocniej sprężynę. Dlaczego się w pewnym momencie blokuje? Bo pewnie coś nie tak z gwintem.

 

Kiedyś, w dawnych czasach, jakaś połowa lat 90-tych, przykręcałem i regulowałem wiązania dla 8-9 letniej córki. Wiedziałem, że wiązanie nie jest dla niej najlepsze, skala była trochę za wysoka, ale "bieda" kazała oszczędzać. Jeździliśmy na Nosalu, w warunkach niemiłych (twardo, lodowato, sztuczny śnieg). W córkę wjechał jakiś facet, wiązanie nie wypięło, ból kolana. Pojechaliśmy na pogotowie. Na szczęście nic groźnego. Od tej pory powiedziałem sobie: żadnych oszczędności czy skrótów dotyczących wiązań narciarskich. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...