Skocz do zawartości

Zmiana stylu i nart


Introzime

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie te.
Przy Twoich umiejętnościach 180 cm powinny być także dobre.
Przy wyborze kieruj się promieniem który bardziej Ci odpowiada.

175cm/18m
180cm/21m

Czyli chyba 175 :) uwzględniając przesiadkę z SL.


Ja ujezdzam 175 przy 175, póki co tnie wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, relacja z jazdy. Na pierwszy ogień poszły Elan gsx race 170. Narta jednym słowem tragiczna. Na lodzie skakała, przy dużej prędkości telepalo na krawędziach, a na miękkim stawała. Jedyne za co mogę pochwalić to śmig. Fajnie przechodziły z krawędzi na krawędź. No i nastąpiła wymiana na Atomic nomad blackeye ti 174. I tu nastąpiło odkrycie narciarstwa na nowo. Stabilna w każdej predkosci, fajne długie skrety, trzyma dobrze na lodzie a po miękkim jak przecinaki. Jedynie brakuje mi szybkiego przejścia z krawędzi na krawędź, ale wszystkiego mieć nie można, tym bardziej że śmig i jazda między muldami wychodziła mi najlepiej w całym życiu na nartach. Zastanawiam się poważnie nad tymi deskami. Wolę narty cięższe i sztywniejsze, może gsy rodem z worldcupa zachowywały by się zupełnie inaczej, jednak nigdy nie miałem tyle radości z jazdy co na atomicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, relacja z jazdy. Na pierwszy ogień poszły Elan gsx race 170. Narta jednym słowem tragiczna. Na lodzie skakała, przy dużej prędkości telepalo na krawędziach, a na miękkim stawała. Jedyne za co mogę pochwalić to śmig. Fajnie przechodziły z krawędzi na krawędź. No i nastąpiła wymiana na Atomic nomad blackeye ti 174. I tu nastąpiło odkrycie narciarstwa na nowo. Stabilna w każdej predkosci, fajne długie skrety, trzyma dobrze na lodzie a po miękkim jak przecinaki. Jedynie brakuje mi szybkiego przejścia z krawędzi na krawędź, ale wszystkiego mieć nie można, tym bardziej że śmig i jazda między muldami wychodziła mi najlepiej w całym życiu na nartach. Zastanawiam się poważnie nad tymi deskami. Wolę narty cięższe i sztywniejsze, może gsy rodem z worldcupa zachowywały by się zupełnie inaczej, jednak nigdy nie miałem tyle radości z jazdy co na atomicach.

 

Dobra, relacja z jazdy. Na pierwszy ogień poszły Elan gsx race 170. Narta jednym słowem tragiczna. Na lodzie skakała, przy dużej prędkości telepalo na krawędziach, a na miękkim stawała. Jedyne za co mogę pochwalić to śmig. Fajnie przechodziły z krawędzi na krawędź. No i nastąpiła wymiana na Atomic nomad blackeye ti 174. I tu nastąpiło odkrycie narciarstwa na nowo. Stabilna w każdej predkosci, fajne długie skrety, trzyma dobrze na lodzie a po miękkim jak przecinaki. Jedynie brakuje mi szybkiego przejścia z krawędzi na krawędź, ale wszystkiego mieć nie można, tym bardziej że śmig i jazda między muldami wychodziła mi najlepiej w całym życiu na nartach. Zastanawiam się poważnie nad tymi deskami. Wolę narty cięższe i sztywniejsze, może gsy rodem z worldcupa zachowywały by się zupełnie inaczej, jednak nigdy nie miałem tyle radości z jazdy co na atomicach.

Jak masz jeszcze czas np jutro. to weź gs'kę sklepową albo masterkę i dociśnij w skręcie troszkę bardziej. Gs sam nie skręca, niedociśnięty puszcza i telepie...  Narta wymaga wyczucia i przemęczenia się 2-3 h potem jest miodzio :)  Po przesiadce po tylu latach na sl może być wrażenie  "ale jak to, nie działa? ".   Gs lubi przygotowany stok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za porównanie? ☺ który rocznik elana gsx? Wyklepane?Zrobiony dobry serwis? Ten elan nawet w 170cm powinien o niebo lepiej trzymać niż decha która ma 81mm pod butem. Te wszystkie porady wydają mi się trochę na wyrost. Myślę że sport allr na wzrost i 70-75mm zalatwilby sprawę zdecydowanie. Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elana decha była miękka, przy mniejszych prędkościach prowadziła się całkiem niezle, ale jak tylko prędkość wzrastała czułem że żadne docisniecie nie sprawi że ta narta będzie stabilniejsza. Na razie wstrzymam się z kupnem, za rok spróbuję wypożyczyć gigantki WC rano i po południu zamienić je na jakieś allroundy lub allmountainy i wtedy sprawdzić. Dzięki wszystkim za rady i cierpliwość, sporo się dowiedzialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest GSX.

To jakaś poza katalogowa "tektura"

Z tego rocznika powinna wyglądać tak:

http://www.skionline...usion,7620.html

Jeździłem i powiem krótko.  Świetna.

 

 Narta jednym słowem tragiczna. Na lodzie skakała, przy dużej prędkości telepalo na krawędziach, a na miękkim stawała. 

 

 

Nie jeździłem na nartach o których mógłbym napisać coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest GSX.

To jakaś poza katalogowa "tektura"

Z tego rocznika powinna wyglądać tak:

http://www.skionline...usion,7620.html

Jeździłem i powiem krótko.  Świetna.

 

 

 

Nie jeździłem na nartach o których mógłbym napisać coś takiego.

To wygląda na coś z 15/16 lub 14/15  gsx waveflex QT  - możlwie że dostałes nieprzygotowane narty rentalowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za porównanie? ☺ który rocznik elana gsx? Wyklepane?Zrobiony dobry serwis? Ten Elan nawet w 170cm powinien o niebo lepiej trzymać niż decha która ma 81mm pod butem. Te wszystkie porady wydają mi się trochę na wyrost. Myślę że sport allr na wzrost i 70-75mm zalatwilby sprawę zdecydowanie.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Co wy znowu z tymi elanami.

Popatrzcie na statystyki, nie te forumowe tylko rzeczywiste na stoku.

Elanow na stokach alpejskich jak na lekarstwo. Zdarzaja sie ale sporadycznie.

Za to pasuja do narciarzy w rodzaju "gruba zimowa kurtka i spodnie nie dajace sie naciagnac na nie dopiete buty"


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo rzadko widuję na drogach Ferrari.

To oczywiście dowodzi, że to badziewne samochody :)

Lamborghini jeszcze gorsze :)

 

@wort

Najlepiej .........idź sobie stąd!!!

 

Pomijając tylko Twoje, dwa posty, wątek jest merytoryczny.

Na pierwszy na szczęście nikt nie zareagował ale jak widać nie zrozumiałeś właściwych intencji pozostałych.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo rzadko widuję na drogach Ferrari.
To oczywiście dowodzi, że to badziewne samochody :)
Lamborghini jeszcze gorsze :)

@wort
Najlepiej .........idź sobie stąd!!!

Pomijając tylko Twoje, dwa posty, wątek jest merytoryczny.
Na pierwszy na szczęście nikt nie zareagował ale jak widać nie zrozumiałeś właściwych intencji pozostałych.

Trudno znalez na forum
lepsze banialuki,pomijając
dwa posty o których napisałeś wyzej

Jak napisałem, też Cię lubię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps
Nie jestem trenerem tylko
wujkiem dobra rada
 

 

 

Mi nieodparcie Twoje pisane mądrości kojarzą się z poniższym.

Dlatego nazywam Cię na swój użytek  "Panem Trenerem"   :)

 

Różnica polega jedynie na tym, że Pan Jaroszyński żartuje a Ty na poważnie.

 

Uwzględniając i szanując, że Twoje musi być na wierzchu nic już nie napiszę.

Machnij jakąś ekwilibrystyczną językowo ripostę i daj innym pisać merytorycznie.

 

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nieodparcie Twoje pisane mądrości kojarzą się z poniższym.
Dlatego nazywam Cię na swój użytek "Panem Trenerem" :)

Różnica polega jedynie na tym, że Pan Jaroszyński żartuje a Ty na poważnie.


Jeżeli stwierdzenie 'nie jestem trenerem tylko wujkiem dobra rada " bierzesz na poważnie to trudno.

Będzie mi brakować tak miłej konwersacji


Pozdrawiam serdecznie

Aha... jeszcze coś merytorycznego....
najbardziej uniwersalne narty
jakie miałem to elany slx 170 z płytą Vista i Markerem Piston, wtenczas slxy już były
w wersji z zintegrowanym wiązaniem, te jakieś 'inne'.
Pewności nie mam, lecz w katalogu ich nie było,a cały komplecik sporo kosztował,
płyta i wiazanie wg. własnego
pomysłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 elany slx 170 z płytą Vista i Markerem Piston, wtenczas slxy już były
w wersji z zintegrowanym wiązaniem, te jakieś 'inne'.
Pewności nie mam, lecz w katalogu ich nie było,a cały komplecik sporo kosztował,
płyta i wiazanie wg. własnego
pomysłu.

 

Przykręciłeś płytę na płytę ?

Gratulacje!!!

 

Prawdziwy z Ciebie "fachura"  :D

Szacun  ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...