Skocz do zawartości

Prośba o wskazówki dotyczące zbliżenia się do prawidlowej jazdy.


Val_Gardena

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście wpełni się zgadam. Zaczęłam od carvingu, ale napewno na nim nie poprzestanę, bo nie w każdych warunkach go wykorzystam. Zaczęłam od tego, ponieważ nic nie wiedziałamo nartach i myślałam, że " teraz są narty carvingowe i teraz tak właśnie się jezdzi ;) ". Dopiero z czasem zaczęłam rozumieć o co w tym sporcie chodzi , po co i dlaczego trzeba się nauczyć wielu różnych technik. A że z natury nigdy nie zadowalam się półśrodkami, to jak już się czegos uczę, to chcę to umieć jak tylko da się najlepiej. To trochę męczące, ale tak już mam ze wszystkim :) .

 

Pozdrawiam :) !

Przeanalizuj ich szkołę.Myslę że dużo ich jazda Ci pomoże :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam tylko nadzieję,ze nie chodzi o wypięty kuper ;) :D !

 Tym wypiętym  kuperkiem zainspirowałaś mnie do wymyślenia własnego" Znaku Rozpoznawczego "do rozpoczęcia jazdy :D oczywiscie tylko rozpoczęcia ;) może wykonam obrót o 360...?dam znać jak coś wymyślę. Na Twoim miejscu wlaśnie tak bym rozpoczynal jazdę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tym wypiętym  kuperkiem zainspirowałaś mnie do wymyślenia własnego" Znaku Rozpoznawczego "do rozpoczęcia jazdy :D oczywiscie tylko rozpoczęcia ;) może wykonam obrót o 360...?dam znać jak coś wymyślę. Na Twoim miejscu wlaśnie tak bym rozpoczynal jazdę :) Pozdrawiam

 

Obrotem czy kuprem :D ? Pierwszego nie potrafię wykonać, a drugie muszę wyeliminować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jazda,  mi się podobała , expertem nie jestem i jeżdzić na nartach nie potrafię, co najwyżej się wpiąć więc 1 jak dla mnie, chodzi o moje umiejętności

Pzd be-ja

Zgadzam sie z opinią Mitka ,wypunktował cie bardzo dokładnie i teraz powoli powinnaś dopracowywać poszczególne elementy swojej jazdy.Dodałbym jeszcze , zebyś nauczyła się rozpoznawać moment kiedy jesteś w lini spadku stoku lub w jej bardzo bliskiej okolicy i w tym własnie momencie świadomie wywierała płynny nacisk  nacisk na zewnetrzna nartę .Naucz sie do tego momentu dojeżdżać,nie śpiesz się z zakrętem,trochę wolniejsze rychy przy odciążaniu ,bo człowiek z reguły jest tak skonstruowany że jak szybko wyjdzie do góry (czytaj odciaży się ) to szybko chce zejsć na dół i czesto dzieje sie to zbyt wcześnie ,jeszcze dużo wcześniej przed linia spadku stoku ,i wówczas nacisk nie jest w pełni efektywny, ogólnie to ujmujac .Potencjał masz duży i widac że motywację również i na pewno coś kiedyś z tego będzie jezeli będziesz rozwijac się w obecności instruktorów którzy na bierzaco bedą cię korygować,Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo Company :) chyba cytat pomyliłeś, nie mnie chciałeś zacytować, tak mi się wydaje po Twoim opisie :) . Napisałem poważnie że jazda Gardenki  bardzo mi się podoba właśnie dla tego że nie potrafię śmigać na nartach,a już samo wpięcie się w narty to dla mnie szczyt odwagi, tak że podziwiam każdego narciarza, moją domeną jest deseczka na niej się czuję bezpieczny. :)

Wiem że nie wnoszę nic do tematu, ale jak mi się coś podoba to o tym piszę, oraz czytam z wielką uwagą Wasze recenzje i rady, i tak trzymać :)

 

 

Pzd be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo Company :) chyba cytat pomyliłeś, nie mnie chciałeś zacytować, tak mi się wydaje po Twoim opisie :) . Napisałem poważnie że jazda Gardenki  bardzo mi się podoba właśnie dla tego że nie potrafię śmigać na nartach,a już samo wpięcie się w narty to dla mnie szczyt odwagi, tak że podziwiam każdego narciarza, moją domeną jest deseczka na niej się czuję bezpieczny. :)

Wiem że nie wnoszę nic do tematu, ale jak mi się coś podoba to o tym piszę, oraz czytam z wielką uwagą Wasze recenzje i rady, i tak trzymać :)

 

 

Pzd be-ja

Chyba się pomyliem chciałem zacytować Mitka sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...