Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Buty dla córki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
  • Na forum od: 09.2012
12
  • Umiejętności: 6

Napisano 26 sierpień 2015 - 20:50

Ach Ci ojcowie! :huh:

Zawsze wiedzą wszystko najlepiej! :o

Natomiast mania flexu na sztywne buty narciarskie nadal górą.

A może by tak o technice jazdy na nartach pomyśleć i komforcie jazdy?

Wszyscy zachowują się tak jak by jeździli na co dzień samochodem sportowym z mocą od 400 KM i potrzebowali do tego sportowych opon.

A tu w garażu zwykły sedan, kombi, które ma 120 KM i wystarczą porządne opony z odpowiednią ilością powietrza z głębokim bieżnikiem, żeby samochód prowadził się bezpiecznie na suchej i mokrej nawierzchni a nie opony sportowe.

.

Cześć,

to nie mania ojca tylko upodobanie córki do wąskich i sztywnych butów. Nie małe znaczenie w wyborze miały sugestie Lobo i Mitka. Mierzyła tez 70 i oceniła jako zbyt miękkie, więc decyzja o zakupie to  w zasadzie jej wybór. Mając na względzie, że córka jeszcze urośnie to można by manię zastąpić pragmatyzmem:)

#22 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
12

Napisano 26 sierpień 2015 - 20:59

Cześć

Myślę, że wyboru dokonałeś dobrego zakładając, że córce pewnie stopa jeszcze troszkę urośnie. Warunek to dobra technicznie jazda (taki przeciętny zawodnik w tym wieku) bo inaczej katusze. Poza tym ten but wcale nie jest specjalnie twardy. Katusze mogą być spowodowane raczej "zawodniczym" typem trzymania. Narta raczej dorosła - uwzględniając oczywiście poprzednie zdanie.

Rozważania odnoszące rozmiar skorupy do doboru buta - błąd. Ten stosunek jest bardzo różny w zależności od typu buta i im buty lepsze (bardziej zbliżone do sportowych) różnica będzie mniejsza. Nie wiem skąd taki pomysł wziął Lobo.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Cześć,

Katuszy przy przymierzaniu nie przeżywała. Buty są ciasne, lecz nie uwierają. Problematyczne było tylko ich zakładanie i zdejmowanie. Gdybym kupił mniejszy but, to pewnie nawet przy mojej pomocy by go nie założyła. Ale to tylko dywagacje to rozmiaru 235 nie mieli:(

#23 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2473 postów
  • Na forum od: 11.2005
1040
  • Umiejętności: 1

Napisano 26 sierpień 2015 - 21:22

Buty kupione, to masz z górki :D, u nas w klubie buty kupuje trener!!!(bo b. ważne),narty - rodzic może sam  poswawaolić ;) .

Naucz córke jezdzić  "ześlizgami',na "krawewdż" poczekaj!!!   :) 

#24 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2305 postów
  • Na forum od: 03.2009
689
  • Polska

Napisano 27 sierpień 2015 - 07:25

Cześć,

to nie mania ojca tylko upodobanie córki do wąskich i sztywnych butów. Nie małe znaczenie w wyborze miały sugestie Lobo i Mitka. Mierzyła tez 70 i oceniła jako zbyt miękkie, więc decyzja o zakupie to  w zasadzie jej wybór. Mając na względzie, że córka jeszcze urośnie to można by manię zastąpić pragmatyzmem:)

A skąd to jej upodobanie?

Jeździła już wcześniej w takich butach?

Przy okazji rozumiem, że zrobiła pierwszy krok.

Wybór butów bez odpowiedniego dopasowania nart to tylko półśrodek.

Odwrotnie również to działa.

#25 bocian74

bocian74

Kiepski narciarz

• PipPipPipPipPipPip
  • 5069 postów
  • Na forum od: 12.2008
1916
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik

Napisano 27 sierpień 2015 - 09:28

Cześć,
Katuszy przy przymierzaniu nie przeżywała. Buty są ciasne, lecz nie uwierają. Problematyczne było tylko ich zakładanie i zdejmowanie. Gdybym kupił mniejszy but, to pewnie nawet przy mojej pomocy by go nie założyła. Ale to tylko dywagacje to rozmiaru 235 nie mieli:(

Kupione? To po sprawie!
Nawet jeśli okaże się że nie do końca są trafione, to następne już będą lepsze. Nikt chyba nie kupił idealnych butów za pierwszym razem.
Jako dziecko i nastolatek jeździłem w butach za dużych, za małych, za szerokich, sznurowanych, dwuklamrowych, trzyklamrowych, tylnowejściowych, trzymających lepiej, gorzej i żadne z tych butów nie spowodowały niechęci do nart.
Tak więc cieszcie się zakupem i na górkę, jak tylko się śnieg pojawi :)
Pozdr
Marcin

#26 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 7089 postów
  • Na forum od: 02.2008
5352
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 27 sierpień 2015 - 10:58

[...]. Nikt chyba nie kupił idealnych butów za pierwszym razem.
[...]

Za drugim, trzecim, a i czwartym też bardzo rzadko.... :-)

Po prostu to okazuje się po dopiero po kilku(nastu) dniach na stoku. Mozna przewidywać co sie stanie z butem w tym czasie ale trafić 'w punkt'- to raczej przypadek.

PozdrawiamM

#27 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
12

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:09

Cześć,
Spotkalem się z opinią, że dla juniora lepsze są narty węższe. Takie narty są lżejsze, wiec narciarz robi szybciej postępy.
Więc moze jednak powinienem kupić juniorskie gs?
Pzdr

#28 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2473 postów
1040

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:31

Cześć,
Spotkalem się z opinią, że dla juniora lepsze są narty węższe. Takie narty są lżejsze, wiec narciarz robi szybciej postępy.
Więc moze jednak powinienem kupić juniorskie gs?
Pzdr

Ewentualnie które z tych np. ?       http://www.rossignol...-boys-skis.html     ;)

Te Hero są  do 14 roku ale co tam ;)

#29 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
12

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:52

Buty kupione, to masz z górki :D, u nas w klubie buty kupuje trener!!!(bo b. ważne),narty - rodzic może sam  poswawaolić ;) .
Naucz córke jezdzić  "ześlizgami',na "krawewdż" poczekaj!!!   :) 

Cześć,

Zeslizgami to jeździ jak są muldy, bądź jak jest w jej ocenie za stromo. Ale odkąd posmakowała krawedzi to raczej ten styl preferuje.
Pzdr

#30 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2473 postów
1040

Napisano 01 wrzesień 2015 - 21:58

Cześć,

Zeslizgami to jeździ jak są muldy, bądź jak jest w jej ocenie za stromo. Ale odkąd posmakowała krawedzi to raczej ten styl preferuje.
Pzdr

Wyczynowy but juniorski może się sprawdzić,wyczynowe gigantki na 100% nie :)

Pozdrawiam

• artur_g podziękował za tę wiadomość

#31 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
12

Napisano 02 wrzesień 2015 - 19:23

Ewentualnie które z tych np. ?       http://www.rossignol...-boys-skis.html     ;)

Te Hero są  do 14 roku ale co tam ;)

Cześć,

myślałem raczej o czymś takim.

http://www.nordica.c...4&category=3654

sam mam spitfire i jestem bardzo zadowolony.

Tylko ten model nie ma tiprockera i długość 160 może być kłopotliwa

#32 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2473 postów
1040

Napisano 02 wrzesień 2015 - 19:55

Cześć,

Nie znam tych nart, na oko "zbyt dziecięce",

lekkie narty to niekoniecznie dobre narty, a wręcz przeciwnie jeśli ktoś ma sportowe zapędy :) 

Raczej coś takiego w dług. 152 cm  r12 . http://www.skionline...-tpi2,6010.html

mimo opisu są ciężkie :D ,te znam 

#33 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14014 postów
  • Na forum od: 11.2007
8769
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:00

Cześć,

myślałem raczej o czymś takim.

Cześć

Dla osoby dobrze jeżdżącej żadna długość nie jest kłopotliwa. Raczej odwrotnie.

Syn ma 13 lat i kupił narty TT a jak chce pojechać na narcie sportowej to bierze moja gigantkę. Twoja córka może robić podobnie.

Pozdrowienia

• artur_g podziękował za tę wiadomość

#34 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
12

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:12

[quote name="Mitek" post="519168" timestamp="1441220423"]Cześć
Dla osoby dobrze jeżdżącej żadna długość nie jest kłopotliwa. Raczej odwrotnie.
Syn ma 13 lat i kupił narty TT a jak chce pojechać na narcie sportowej to bierze moja gigantkę. Twoja córka może robić podobnie.
Pozdrowienia[/quote

Cześć,
Kupiłem takie narty
http://www.skionline...style,5849.html
Długość 155

Napisze o wrazeniach córki jak sie śnieg pojawi

Pozdrawiam

#35 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 105 postów
12

Napisano 24 luty 2020 - 20:16

Cześć,

nadszedł czas żeby zmienić córce narty

1. K/M - K
2. Wiek - 19
3. Waga - 57
4. Wzrost 164
5. Jak długo jeździsz na nartach ? - 10 sezon
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum....highlight=skala ) 7-8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Salomon XPRO 80W, dobrze trzymają i jest w końcu zadowolona https://www.skionlin...-80-w,7560.html
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) Fischer Trinity 155
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? promień średni, prędkość średnia i duża
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) głównie niebieskie i czerwone, przy dobrych warunkach strome odcinki zjedzie poprawnie technicznie, nie jeździ muld i poza trasą
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - turystycznie z zacięciem, śmigiem i ciętym, jeździ rytmicznie i poprawnie technicznie, trochę z biodra, mniej z kolan, ale pracujemy nad tym. Jeździ wykorzystując efekt odbicia nart. Sportowo jeździć nie będzie. Niestety nie mam filmiku
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? tydzień na stoku, kondycja średnia
13. Możliwości finansowe 1500

Twierdzi, że przy wyskrobanych stokach narty nie trzymają krawędzi mimo, że są naostrzone. Podejrzewam, że potrzebuje sztywniejszych.

Będzie miała jedną parę nart i zakładam, że wybrane narty mają posłużyć przez dłuższy okres czasu. Planowałem kupić nart dł ok 160cm, pod butem 70-72mm, rdzeń drewniany, zastanawiam się nad wzmocnienie tytanem (nie wiem czy przy jej wadze nie będą za sztywne i utraci efekt odbicia) np Atomic Cloud 12 161 ( https://www.skionlin...l-gw,11660.html). Jak je oceniacie?

Ewentualnie macie inne propozycje?