Skocz do zawartości

Nart freeride - poczatkujacy


Rekomendowane odpowiedzi

eksperymentowalem I nadal staram sie znalezc "golden point"  ..............dla mnie przesuniecie do przodu wydawalo sie rozwiazaniem oczywistym. ale , jak sie nieco wglebilem , przesuniecie do przodu wymusza tez  odchylenie sylwetki.

w moich najnowszych nartach na gleboki snieg, zamontuje  na  zero, albo bardziej do tylu..

Montowalem do przodu bo mialem faze jazdy switch.Nastepny zakup to juz nie twin tipy bo uznalem,ze czas na dorosla jazde.Przesuniecie do przodu wymaga jazdy w bardzo zrownowazonej,centralnej pozycji.Jesli,ktos lubi szybko I agresywnie to moze sie zdziwic jesli obciazy przody zbyt mocno.Generalnie trzeba wiedziec co sie chce zanim przesuniemy wiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK powiedzmy,ze zrozumialem.A tak na marginesie od kilku lat kazda z moich nart ma wiazania przesuniete do przodu 0 0.5-1cm.

No nie mow, ze jestes takim wirtuozem narciarstwa. Jeden cm w szerokich nartach na ktorych jechales jest niewyczuwalny.

Co ja mam powiedziec. Malo jest tu kolezanek i kolegow co przestawiali wiazania a bylo to tak: wiertarka i leciales 3 albo 4 dziury

z przodu, czekaj, z przodu byly tez  tylko 2 dziury do wiercenia + 4 z tylu i na gorke

Kiedys to byl jedyny sposob na zmiane skretnosci nart. Dzis zastepuje to znakomicie rozna dlugosc, taliowanie itd.

Jezeli przestawialismy to o 5 cm(przy narcie ca 2m)

Te 5 cm wyczuwalne na poczatku mozna porownac do odczuc przy zmianie nart. Wieloletni narciarz szybko sie przystosowuje

do tych zmian i jedzie jak "swoje".

Co do zbyt duzego docisku dziobow, to blad narciarza. Raz, drugi czujesz/widziesz jak ryjesz snieg na trzeci skret nie czekasz, tylko

wlaczasz nowa regulacje balansem przod-tyl.

 

ps. W centralnej zrownowazonej pozycji to mozna ladnie stac.

      Macieju czytaj! we Wloszech masz teoretyczny egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mow, ze jestes takim wirtuozem narciarstwa. Jeden cm w szerokich nartach na ktorych jechales jest niewyczuwalny.
Co ja mam powiedziec. Malo jest tu kolezanek i kolegow co przestawiali wiazania a bylo to tak: wiertarka i leciales 3 albo 4 dziury
z przodu, czekaj, z przodu byly tez tylko 2 dziury do wiercenia + 4 z tylu i na gorke
Kiedys to byl jedyny sposob na zmiane skretnosci nart. Dzis zastepuje to znakomicie rozna dlugosc, taliowanie itd.
Jezeli przestawialismy to o 5 cm(przy narcie ca 2m)
Te 5 cm wyczuwalne na poczatku mozna porownac do odczuc przy zmianie nart. Wieloletni narciarz szybko sie przystosowuje
do tych zmian i jedzie jak "swoje".
Co do zbyt duzego docisku dziobow, to blad narciarza. Raz, drugi czujesz/widziesz jak ryjesz snieg na trzeci skret nie czekasz, tylko
wlaczasz nowa regulacje balansem przod-tyl.

ps. W centralnej zrownowazonej pozycji to mozna ladnie stac.
Macieju czytaj! we Wloszech masz teoretyczny egzamin.

Najwiecej przesunalem o 2 cm nie lubie tysiaca dziur w narcie wiec mimo,ze brakowalo przodu dostosowalem jazde i bylo ok.Uwierz lub nie ale w ostatnich szerokich dechach jakie mialem Salomon 2 108 przesuniecie o 1 cm powodowalo spora zmiane jej zachowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej przesunalem o 2 cm nie lubie tysiaca dziur w narcie wiec mimo,ze brakowalo przodu dostosowalem jazde i bylo ok.Uwierz lub nie ale w ostatnich szerokich dechach jakie mialem Salomon 2 108 przesuniecie o 1 cm powodowalo spora zmiane jej zachowania.

Pytek - nie widzisz, ze marnujesz czas na teoretyczne dywagacje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanales w pol drogi............to nie jest narta powde3r - to sie lapie na big mtn

 

PS: drugi tydzien marca - Jackson

ostatni tydzien lutego Snowbird - zapraszam

 

Mam nadzieję ze będzie mi się fajniej jeździło niż na 9 letnich fisherach rx8;) 

 

W lutym będziemy w Ischgl. Do Jackson zawszę chciałem pojechać. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł żebyśmy jeździli razem. Ja nie za bardzo ogarniam jeszcze, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... ale to moje prywatne zdanie. Ja na "śnieżek" mam K2 Anexy 112 pod butem i... pięknie płyną! tylko coraz rzadziej jest gdzie popłynąć! :(

Cześć

Wydaje mi się, że najpierw trzeba dokonać szczegółowej analizy śniegu w ulubionym rejonie przez przynajmniej 5-6 lat.

To absolutne minimum aby próbować wybrać nartę na dany rejon w danym okresie.

Do tego dochodzi szczegółowa analiza danej narty - najlepiej na przestrzeni pięciu sześciu lat co najmniej.

Jeżeli wszystko wyjdzie OK może ja sprzedać ze swoim nazwiskiem jako souveniier. ;).....jak On to wymówił

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mnie się podobają "Sztykli". Fajna zieleń. Przód dość szeroki, trzeba go tylko wydostać ze śniegu i będzie OK! To model z  ABS, ESP i paroma innymi gadżetami. Jak się dało jeździć po puchu bez tych ułatwień, to co dopiero z nimi. 

 

Pozdrawiam

akurat stoeckli w temacie "poza trase" zostal daleeeeeeeeko   w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Na poziomie początkującym nie obejdzie się bez pomocy trenera. Bo jak inaczej nauczyć się prawidłowej techniki? No nie ma szans na szybkie efekty. Ja swojego trenera znalazłam tutaj

Dzięki Ola za wiadomość i odświeżenie mojego, prawie 3 letniego wątku;) Deski już kupiłem, a trenera nie szukam. To fajne forum jest. Nie psuj go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...