Skocz do zawartości

Rozmiar buta?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Podpowiedzcie, czy ja dobrze rozumuję? W danej numeracji buta narciarskiego skorupa w rozmiarze dajmy na to 25, jest jednakowa dla rozmiaru 25,0 i 25,5 czyli ma np. 295 mm długości. Rozmiar połówki różni się jedynie wkładem buta wewnętrznego, jego grubością? To czy jest sens wymiany buta 25,5 o skorupie 294 mm na 25,0 o wymiarze skorupy 297 mm? Czy te 3 mm dłuższej skorupy da jakiś efekt, przy grubszym bucie wewnętrznym. Wiem trzeba mierzyć, mierzyć, mierzyć..... tylko niestety przez internet ciężko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma dla danego rozmiaru buta może mieć inną długość skorupy (np. moje Salomony mają krótszą skorupę niż Atomiki o tym samym rozmiarze). I moim zdaniem porównywanie rozmiarów "połówkowych" i milimetrowych długości skorupy raczej nie ma sensu.

But trzeba mierzyć. I to jest jedyny wskaźnik.

Nawet buty o tej samej numeracji od różnych producentów mogą różnie być dopasowane do nogi.

 

PS - pomijając powyższe numeracja obuwia nie jest jednoznaczna. Kupując buty np. do tenisa można się lekko zdziwić. Gram w Adidasach Baricade (rozmiar 44). Ostatnio kupiłem buty Nike o rozmiarze 46 - i obydwie pary są dla mnie dobre.... :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie co napisałem. But jednej firmy o nr 25,5 ma skorupę o długości 294 mm, a drugiej w rozmiarze 25,0 długość 297 mm. Czy te 3 mm bedą miały znaczenie? Czy objętość wewnętrznego buta o rozmiarze 25,0 zniweluje tą 3 mm różnicę?

Raz podajesz rozmiar skorupy 25,5 dł. 295mm a raz 25,5 dł. 294mm a potem 25 dł. 297mm.

To się nie nie trzyma kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...