Skocz do zawartości

wysoki flex - czy jest się czego bać?


Rekomendowane odpowiedzi

.... wszystko to przez PESEL :)

 

Piotrek .... nie wyjeżdżaj Wujot'owi z tym Peselm 

bo jak kilka dni temu w Zell , sam siebie nazwałem 'starszym panem' (bliżej mi do tych 5 dych niz Tobie)

to Jurek kazał mi do Wieśka ,

Proszę Pana mówić ... 

 

jarek :)

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek .... nie wyjeżdżaj Wujot'owi z tym Peselm ..

....to Jurek kazał mi do Wieśka ,

Proszę Pana mówić ... 

 

Kurcze Jark, to proszę zedytować mój post.

Zamiast "Drogi" wpisz "Drogi Panie..." ;)

 

Nie zmienia to jednak tego, że znam swoje ograniczenia wiekowe.

 

Pozdrawiam
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś robił badania na temat wzrostu kontuzji spowodowanych upowszechnieniem freeride wśród narciarskiej masy?

 

To, że według FIS karwingowa narta jest niebezpieczna to wiemy :)

Zabawne, że free im nie przeszkadza.

Może jednak już mają przygotowane jakieś regulacje.

 

np. SL nie może byś węższa niż 65mm a free szersza niż 66mm   :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktoś robił badania na temat wzrostu kontuzji spowodowanych upowszechnieniem freeride wśród narciarskiej masy?

 

To, że według FIS karwingowa narta jest niebezpieczna to wiemy :)

Zabawne, że free im nie przeszkadza.

Może jednak już mają przygotowane jakieś regulacje.

 

np. SL nie może byś węższa niż 65mm a free szersza niż 66mm   :D

Ciekawe jest to, ze FIS  ABSOLUTNIE   nie ma na to dowodow, ze narta bardziej karwingowa = wyzsze ryzyko kontuzji....

 

co do jazdy poza trasa -  ja lubie dobierac narty do warunkow. ale  czasami, dla jaj i pokory, jade puch na GS-ach ,a  lod na , np  Kuro ( bo juz np Mantra jest za dobra na lod).....

 

co do butow - Mitek, chyba sie zatrzymales w ewolucji - jest  obecnie cala masa  nowej generacji butow, wywodzacych sie z  butow AT, stale lekkich, o znacznie lepszych parametrach zarowno w aspekcie flex'u jak i  trzymania stopy. jest tez linia do tzw freeride'u  - jak to zwal i czy konieczne jest rozgraniczenie tych grup, o tym nie dyskutuje - faktem jest, ze takze ta linia (wysokie modele) sa lepsze niz "sportowe, dobre, wysokie modele" sprzed kilku lat. mozna sobie  narzekac, jaki to marketing panuje, ale  postep w jakosci i  tzw performance  jest faktem... Takze w butach.....

 

PS z jakichs wzgledow nie moge tutaj zamieszczac zdjec (chyba konflikt mojego PC ze Skiforum' software) , ale troche  ducha"naszego" freeride'u oddaja ostatnie zdjecia w kochamnarty (przepraszam, ze cytuje konkurencje)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po pierwsze nie twórzmy w przypadku zwykłego wyjechania poza trasę jakiejś ideologii.

Ta ideologia przejawia się w większości pytań w dziale sprzęt - "Chcę poza, jakie narty............."

A odpowiedź jest prosta - "Te które masz"

To samo jest z butami.

 

Po drugie to "boiskowe wyzwania". Często jest tak, że ludzie którzy wyjeżdżają poza nie potrafią zupełnie na.

Więc o czym tu mowa?

W moim przypadku (zbliżam się nieuchronnie do 50) wyzwaniem jest utrzymanie sprawności fizycznej, 

 

Andrzeju!

 

W "internetowej" wypowiedzi trudno jest przekazać niuanse, stanowisko musi być wyraziste a przy piwie okazałoby się, że w zasadzie myślimy to samo. Absolutnie masz rację, że rola narty nie jest podstawowa choć w kopnym śniegu szerokie narty z rockerem bardzo ułatwiają jazdę. Ja sam za podstawową nartę do największych wyzwań mam hagana - sporo poniżej wzrostu, wąską 72 mm i niezbyt taliowaną - nie jeździ się na tym komfortowo ale za to mało waży i do podchodzenia dobra więc oczywiście jakby mi dobry wujek zrzucał do zjazdu szerokie dechy z pancernymi wiązaniami to czemu nie ale jak mam targać to trudno hagan trial musi mi do zjazdu wystarczyć. Nie zmienia to postaci, że uczciwie powiem szeroka, długa decha z rockerem to jest to co tygryski lubią najbardziej. a niezależnie od tego dzień, dwa w sezonie poświęcam na jazdę na dawnych ołówkach i obiecałem sobie solennie, że na off piste też się na nich wybiorę - choćby aby docenić dawniejszych narciarzy.

 

Z tą propagandą też macie troszkę racji choć nie upatrywałbym się jej w firmach produkujących deski (bo przeczytajcie opisy do desek innych grup - też jakbym wsiadał do bolidu F1) Więcej dobrej i złej roboty robią filmy narciarskie - styl jazdy tam diametralnie odbiega od tego co widać w terenie. Kwestie bezpieczeństwa nie istnieją a oczywiście montaż robi cuda. I te filmy to jest problem.  choć bym tego nie wyolbrzymiał - lekcja pokory szybko wyprostuje spaczony obraz. Wracając do sprzedaży nart - czy możemy uznać, że konsument jest idiotą, bezwolną maszyną i można mu wmówić wszystko?  Jeśli tak to i tak nic go nie uchroni :)  więc dajmy mu spokój, większość jednak ma swój rozum i w otoczeniu marketingowym nauczyła się żyć. A jak sobie nie poradzi na off piste to może sprzeda te szerokie używki i może ja je kupię (miałbym wreszcie dwie jednakowe, szerokie deski).  

 

Fajna jest ta dygresja "że, po 50-ce". Może nowe wyzwania właśnie są Ci teraz potrzebne bo na 60-kę powiesz sobie - dobrze spędziłem te ostatnie 10 lat - mam co powspominać...

W każdym razie z moich najcudowniejszych dni i wspomnień narciarskich dziwnym zbiegiem okoliczności potrafię wymienić wyłącznie te na off piste. A niektóre z nich wryły mi się wprost z fotograficzną" dokładnością  Nawet z tego sezonu mogę przywołać z dużą dokładnością każdy dzień off piste a reszta - gdzieś umyka. A są też wspomnienia wprost ekscytujące np z Wildkogela gdzie jeździliśmy po pas w puchu ale były momenty gdy spadając z stromszej ścianki zasypywało powyżej kasku i miało się wrażenie wypływania z toni wodnej na powierzchnię. Podobnie było na Arenie. W sumie już całkiem spora teczka tych wspomnień by się zebrała. Więc freeride to propaganda czy jednak nie???

 

no wiem, wiem nie chodzi o propagandę freeride tylko szerokich desek.  Ale w sumie to można zacząć od szerokich desek :D  

 

Pozdro

Wiesiek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...