Skocz do zawartości

Wymiana Sprężyn w Wiązaniach


JG77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,zastanawiam się czy można wymienić sprężyny w wiązaniach Look PX 15 Max Flex Racing na słabsze np.z PX 12 jakiś starych ,używanych ,nie ukrywam że pytałem w kilku miejscach i nikt nie chce się tego podjąć ze względu bezpieczeństwa i podobno niewykonalności ,nie mam z serwisem nic wspólnego i nie znam się na tym ale tak na chłopski rozum to czemu nie ,przecież te sprężyny muszą tam być jakoś zamocowane .Czy ktoś z kolegów kto ma do czynienia z serwisem mógłby mi to wyjaśnić? Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki zakres minimalny mają te wiązania?

 

1.Przypuszczam, że nikt z serwisantów Ci nie odpowie w swoim dobrze pojętym interesie. W końcu to wiązanie. Na producenta też bym nie liczył. 

2. Wymiana sprężyny (ponowny montaż) może wymagać wstępnego napięcia i nietypowego napinacza. Nie zaczynałbym bez rozpoznania tematu. ( o ile to w ogóle mozliwe)

3. Skala DIN będzie wskazywać bzdury...wiec kalibrowanie na maszynie, inaczej  mozna kogoś posadzić na minę.;... 

 

Nie sądzę by było warto..... co chcesz tym osiągnąć?

 

 

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci co ,minimalna nastawa jaką mogę uzyskać to 7 DIN testowane na maszynie serwisowej i mam wydruk ,problem ,że ważę 65 kg.i nijak mi nie wychodzi te 7 oczywiście do jazdy rekreacyjnej,na slalom to już inna sprawa nawet 7 to za mało ,powinienem mieć tak z 5.5 to by był ideał i brakuje mi 1.5 DIN czy to dużo? nie wiem ale trochę mam cykora i świadomość :) więc tak męcę ,liczę że może trochę się naciągnęły przez lato -ha,ha ale to pobożne życzenie zwłaszcza ,że itak były nastawione w dolnym zakresie czyli prawie luźne ,ale wciąż prawidłowo.Miałem taki przypadek w zeszłym roku i sam już nie wiem -raz się wypięły a raz mimo że leciałem ze 100m nie i blady strach mnie ogarnął i zacząłem drążyć temat bo czułem jak kolano mi telepie w lewo i prawo a jestem po operacji z rok z hakiem więc wiem czym ryzykuję ale tak je lubię te wiązania ,że hej i nie chcę się z nimi rozstawać i co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci w serwisach odmawiali tego typu zabiegu to się nawet nie zastanawiaj na zabawą w wymianę sprężyn. Jak już to dodaj ogłoszenie na forum, że sprzedasz/kupisz/wymienisz się wiązaniami.

 

Nawet jeśli wymienisz sprężynę to i tak musisz mieć dokładnie dopasowaną jej sprężystość a największą pewność na takiej sprężynie będziesz miał jak wymontujesz z innych słabszych wiązań, więc dłubanie dla samego dłubania tylko po to aby na własne życzenie narazić się na kolejną potencjalną kontuzję kolana...? odpowiedź do własnych przemyśleń ;)

 

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,zastanawiam się czy można wymienić sprężyny w wiązaniach Look PX 15 Max Flex Racing na słabsze np.z PX 12 jakiś starych ,używanych ,nie ukrywam że pytałem w kilku miejscach i nikt nie chce się tego podjąć ze względu bezpieczeństwa i podobno niewykonalności ,nie mam z serwisem nic wspólnego i nie znam się na tym ale tak na chłopski rozum to czemu nie ,przecież te sprężyny muszą tam być jakoś zamocowane .Czy ktoś z kolegów kto ma do czynienia z serwisem mógłby mi to wyjaśnić? Pozdrawiam .

zapomnij o jakiejkolwiek ingerencji w wiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim wypowiadającym się ,zmobilizowaliście mnie do działania i uzmysłowiliście ,że za parę groszy nie warto ryzykować.Dzisiaj zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego serwisu i miałem szczęście bo akurat mieli nówkę na płycie identyczne jak ja miałem tylko PX12 i razem z wymianą i ustawieniem z wydrukiem zapłaciłem 450 zł.,są identyczne bo właśnie mi chodziło o płytę .Tak więc dzięki Wam problem mam z głowy ,teraz mogę śmigać na złamanie karku :) .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...