Jump to content

Polecam / nie polecam na trasie z X do Y


zder
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Zapewne są wśród Was osoby, które regularnie jeżdżą od wielu lat gdzieś dalej na narty. Przez słowo „dalej” rozumiem 12 i więcej godzin jazdy samochodem. Macie pewnie już swoje punkty, w których zatrzymujecie się na jedzonko i punkty, w których raz się zatrzymaliście i nigdy więcej się tam nie zatrzymacie, bo niedobre. Idea jest taka, żeby polecić / odradzić miejsca, które znacie i które zapamiętaliście pozytywnie / negatywnie podczas podróży na narciochy. My się wybieramy do Fiss w Austrii standardową drogą rekomendowaną przez google maps (Warszawa – Niemcy przez A2-E30-9 aż za Monachium, 8-93-A12 przez Innsbruck). Planujemy postój chyba w Niemczech i stąd pytanie do „obeznanych w temacie”, szczególnie jakichś smakoszy – gdzie polecacie się zatrzymać na dobre jedzonko, żeby się nie naciąć jak Gesslerowa w każdym odcinku? Może znacie jakieś duże stacje benzynowe z restauracjami warte polecenia? Albo gdzie zdecydowanie się NIE zatrzymywać? Lepiej gotują w pierwszej części niemieckiej trasy czy jeśli jeść do bliżej Monachium? Czy może jechać na kanapkach aż do Austrii i tam pożywić się jak człowiek? Od siebie mogę polecić coś w Polsce na przelotówce 61 - jakby ktoś przejeżdżał przez Pułtusk to na trasie 61 na wysokości dworca PKS są najlepsze zapiekanki jakie znam (lepsze niż w Olsztynie przy PKP na końcu), nazywają się „Route 61” i smakosze zapiekanek będą tam szczęśliwi :) Pozdrowienia!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć

Ja jak jadę w długa trasę to raczej sie nie zatrzymuję. To strasznie wybija z rytmu jazdy. Posiłek powoduje ospałość itd. Na krótkich trasach mogę cios polecić ale to będzie w Polsce i nie wiem czy globetrotterów interesuje?

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wszyscy znają restauracje U Bazyla w Lechowicach przed Znojmo (na zakrecie w srodku wsi). Jednak mało osób wie że kilkaset m wcześniej (na górce, w kier CZ) jest równie dobre miejsce. Co prawda wystrój GS-sowski ale żarło wspaniałe za nieduże pieniądze.  Do tego doskonałe morawskie wino z lokalnej winnicy (fajnie mieć kierowce... ;) ).

Szukam czegoś podobnego w Mikulowie lub niedaleko (po stronie  CZ), bo od czasu zbudowania północnej obwodnicy Wiednia tamtedy wygodniej.... 

 

 

Pozdrawiam M

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Przez Niemcy A9 i nie tylko...

Zjechac z autostrady do pierwszej wsi czy miasteczka, gdzie wszyscy sie znaja. Na ryneczku przy kosciele

znajduje sie prawie wszedzie restauracja (stara,zabytkowa) z parkingiem miejsko-koscielnym.

Jedzenie domowe, szybka obsluga i srednio 5€ taniej jak "na szlaku".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...