Skocz do zawartości

jakie buty do nart volkl crosstiger carbon?


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne że przewidują. Najlepiej do odpowiedniej serii nart kupić buty dedykowane do tej właśnie serii nart :) A na poważnie nie ma to znaczenia. Chyba, że jeździsz typowo free lub skiturzysz. Flex masz mieć min 100, a to jaki kupisz zależy od ciebie. Ja preferuje większy. Sam waże 90kg a buty mam o flexie 130.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematem sie zapoznalem. Jednak nie rozwiazal mojego problemu.

Napisz jakiego problemu ?

Przy okazji zebym wytrzymal caly dzien na stoku.

To w takim przypadku but musi być wygodny i dopasowany a to uzyskasz tylko przez poświęcony czas na przymiarki w sklepie i to nie 5 minut ....... Pozdrawiam smoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że jeździsz typowo free lub skiturzysz. Flex masz mieć min 100, a to jaki kupisz zależy od ciebie. Ja preferuje większy. Sam waże 90kg a buty mam o flexie 130.

Nie wiem co to znaczy jednakowoz lubie zasowac na krawedziach ze az strach ;) a jak na pelnym speedzie mnie oderwie na jakiejs hopce to chwila niepewnosci czy wylonduje bezcenna ;)

Użytkownik Michał_82 edytował ten post 24 wrzesień 2013 - 12:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się zastanawiam z tym dopasowaniem butów.

Ostatnio doczytałem że można kupić buty które dopasowywuje się maszynowo do stopy.

wygląda na to że nie trzeba tak dokładnie cudować z dopasdowaniem skoro but jest dopasowywany termicznie do stopy. czy się mylę?

 

biorę pod uwagę poniższe modele:

http://www.fischersp...-RC4-130-Vacuum

http://www.fischersp...-RC4-110-Vacuum

 

ktoś zna te produkty? opinie?

 

a i jeszcze fischery podobno są na wąską stopę a ja mam co najmniej średnią.

jaki producent robi podobne buty na szerszą stopę?

 

czy to ma znaczenie skoro są dopasowywane termicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od  3 lat śmigam  też na takich samych nartach  - volkl crosstiger carbon.  Do  tego co te  narty  lubią nie  polecam nic  poniżej  100 twardości. Ja osobiście wybrałem dla siebie  dość twardy (130/140 albo 120/130  nie pamiętam ) ale  i zarazem  bardzo  komfortowy  but (  nordica speedmachine  14 ) dopasowujący się dodatkowo tak  po  ok 20/30  min  do stopy dzięki zastosowanej wkładce żelowej na  podbiciu  i  języku. Jedyny  minus to wiadomo cena ( ok 1800 zł ), ale jak  Cię stać na narty z wyższej  półki i chcesz z  nich wycisnąć max  frajdy to tym bardziej warto zainwestować w  najwyższy  model  buta > takie jest  moje zdanie.

 

pzdr. Szabir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...