Skocz do zawartości

Narty czy Logo?


narciarz70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dla wszystkich forowiczów szukających dobrych nart w rozsądnej cenie a nie loga na nartach mam przyjemność poinformować, że do naszej firmy wjechała pierwsza część nart katalogowych na sezon 2013/2014 czeskiej firmy Sporten, która produkuje narty już 100lat. Pierwsza narta oczywiście w budowie sandwiczowej ze ślizgiem UHM Graphite race to model Sporten AHV06 SL. Jest to pierwsza narta katalogowa z grupy SL dostępna w sprzedaży detalicznej. Narty można będzie kupić bez okuć lub w zestawie z płytą i wiązaniami Tyrolia. Cena detaliczna to 2299zł. za narty Sporten AHV 06 SL + płyta i wiązania Tyrolia.:D Więcej informacji na www.sporten.cz i wkrótce na www.sporten.pl

Załączone miniatury

  • IMG_0387_1.jpg
  • IMG_0388_1.jpg
  • IMG_0389_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mają odbiegać od innych marek. 100 lat produkują narty. Aktualnie 200tyś. par nart rocznie w tym produkują dla innych znanych marek. O samochodach Skoda 10 lat temu mówiono to samo. Czeski samochód, a to jeździ? Jak widać jeździ i świetnie się ma. Z nartami Sporten jest tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach w łódzkiej Manufakturze na początku sezonu pierwsze slalomki kilku firm "z logo" kosztowały 3000 zł Dwa tygodnie temu 2100 zł (dwie firmy w tym chyba najlepsza sklepowa pierwsza slalomka ;)) Cena za Sportena 2300 jest ok na początek sezonu. Teraz i latem to chyba nie powinna przekraczać circa 1600 zł. Tak przynajmniej myślę, biorąc pod uwagę nieznane logo i to, że nie jest w sklepie, tylko w internecie. A już na pewno nie powinna być droższa o 200 zł od pierwszej slalomki Felka kupowanej w sklepie! Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena Fischera WC SC 2014 - 2099zł 2013 - 1359zł (tylko 160cm) Komórki elana SL poniżej 1900zł Jeśli dany produkt ma konkurować ceną to jest tańszy, sporten nie jest. Tak samo nieistotna jest kwestia sezonu. Jeśli ktoś chce mieć dobre narty w okazyjnej cenie to ma w głębokim poważaniu czy jest to sezon 13/14, 12/13 czy nawet 10/11. Starsze narty są tak samo dobre jak nowsze (a często są identyczne), dlatego posiadanie nart z aktualnego sezonu to jedynie kwestia lansu przed knajpą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Sporten AHV 05 SL z wiązaniami Tyrolia z sezonu 2013/2014 będzie kosztować 2059zł. Zdjęcie wstawię w przyszłym tygodniu jak mi doślą te narty z fabryki. Model Sporten RC z wiązaniami Tyrolia z sezonu 2013/2014 będzie kosztować 1799zł. Zdjęcie w załączeniu.

Załączone miniatury

  • Sporten RC-1.jpg
  • Sporten RC-2.jpg
  • Sporten RC-3.jpg

Użytkownik kneisslpolska edytował ten post 17 marzec 2013 - 09:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dany produkt ma konkurować ceną to jest tańszy, sporten nie jest

Witam Wybacz, ale bzdury piszesz. Na dodatek.

Aktualna cena Fischera WC SC 2014 - 2099zł 2013 - 1359zł (tylko 160cm)

Sportem 06 porównuj do SL a nie do SC Są już w sieci nowe 13/14- Atomic D2 SL w cenie około 3k i Volkle SC za ok. 3k czy Head Magnum za ok. 2,8k Z całą resztą postu w 90% się zgadzam. Bo kto bogatemu zabroni. A czy będzie tylko w knajpie siedział. To też jego sprawa. Tylko czy wtedy się lansuje? Jakoś rzadko widuje kogoś w knajpie z transparentem "Te najnowsze ......... przed knajpą to moje" A tak z innej beczki. Ceny Fischer od tego sezonu są dosyć konkurencyjne w stosunku do innych marek. Ciekawy jestem jak to się przełożyło na sprzedaż. Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 17 marzec 2013 - 11:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportem 06 porównuj do SL a nie do SC

Od lat odpowiednikiem Fischera WC SL był Sporten AHV 07 SL ale teraz widzę nagła zmiana? http://www.improspor...l/ahv07_sl.html Kiedyś było też tak, że komórki były ciut tańsze od sklepowych (bo mniej trwałe). Jak zrobiły się modne, nagle ich cena się podwoiła. Zatarła się też różnica między komórką a sklepówką bo konstrukcje są podobne. Na której narcie jeździłoby się lepiej (AHV 06 czy WC SC) nie wiadomo, trzeba by przetestować i pewnie zdania byłyby podzielone. Jednak teorie, że te narty nie są porównywalne można między bajki włożyć. Obecnie Fischer jest jedną z najbardziej znanych marek narciarskich w PL, jest tańszy od Sportena i wg. mojej subiektywnej opinii ma lepszą estetykę. To raczej nie wróży spektakularnego sukcesu Czechom. Nawet jakby porównać 06 SL z komórkami to podawałem że Elany można dostać obecnie za 1900zł a nieraz widuje się komórki innych firm w takich cenach. Żeby nie było, nie jestem wrogiem Sportena (choć za Czechami nie przepadam), chętnie kupię takie narty ale jak ich cena rzeczywiście będzie atrakcyjna.

Model Sporten AHV 05 SL z wiązaniami Tyrolia z sezonu 2013/2014 będzie kosztować 2059zł.

O widzę że już lepiej, tylko tak dalej. Chociaż Twój sklep zawsze kojarzył mi się z nartami VIP, trochę ten Sporten do tego nie pasuje ale z drugiej strony poszerzasz ofertę...

Użytkownik Spiochu edytował ten post 17 marzec 2013 - 12:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby porównać 06 SL z komórkami to podawałem że Elany można dostać obecnie za 1900zł a nieraz widuje się komórki innych firm w takich cenach. Żeby nie było, nie jestem wrogiem Sportena (choć za Czechami nie przepadam), chętnie kupię takie narty ale jak ich cena rzeczywiście będzie atrakcyjna.

Witam Czy te Elany są z 13/14 rocznika? (za taką cenę to chyba bym zakupił) Starsze roczniki Sporten AHV 06 SL też mozna kupić ponizej 1,6k Czyli jednak chyba są tańsze. Sam nie wiem czy zakpił bym tą nartę, bez próby. Ile powinna kosztować dobra narta slalomowa, z porządnych materiałów? Czy jeżeli będzie bardzo tania to nie będziemy podejrzewać, że jest z nią coś nie tak. A materiały to chłam. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...