Skocz do zawartości

jazda na wprost


32magic

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie masz rację ale jeśli jedziesz 90km/h na narcie 160cm o taliowaniu 123-66-102 to pozycja na "jajo" jak najbardziej opiera się na siedzeniu na tyłach. Inaczej skończy się glebą. Pozycja lekko na tyłach jest też bezpieczniejsza, gdyż nie zaryjemy o nierówności. Oczywiście zaraz padną kontrargumenty, że narty wyjadą z pod d..py i wylądujemy na plecach ale jeśli nie mam na nogach snowbladów (<100cm) to ta teoria jest mocno naciągana. Szczególnie jeśli mówimy o jeździe na wprost. Siedzenie na tyłach może też być przydatne na zawodach na oślich łączkach, jest wyraźnie szybciej niż w pozycji zrównoważonej, stosowanej na normalnych trasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jazda w niskiej pozycji i w stałym odchyleniu kończy się dość szybko utratą równowagi w tył (niekoniecznie upadkiem). Zapewne ktoś młody i silny może tak przejechac długi odcinek. Moje przejazdy na odcinkach pomiarowych w Livigno i BKK odbywały sie na gładkiej trasie wiec też 'słynne myszkowanie' było niewielkie mimo znaczących predkości... Narty wtedy to fischer sc 170 cm ostrzone bez przytępiania przodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacją w telefonie. edit [ATTACH=CONFIG]35418[/ATTACH]

Hehehe, mi raz wyszło nawigacja w telefonie, że jechałem góralem piaszczystą drogą w lesie ponad 90km/h, a jak biegałem truchtem wokół Malty w Poznaniu to miałem chwilowe prędkości dochodzące do 58km/h:) nie sądziłem, że istnieje w naturze ktoś tak bezkrytycznie podchodzący do "nawigacji w telefonie":)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, mi raz wyszło nawigacja w telefonie, że jechałem góralem piaszczystą drogą w lesie ponad 90km/h, a jak biegałem truchtem wokół Malty w Poznaniu to miałem chwilowe prędkości dochodzące do 58km/h:) nie sądziłem, że istnieje w naturze ktoś tak bezkrytycznie podchodzący do "nawigacji w telefonie":)

Jak by jechał na maxa a wyszłoby tylko 15/h to by się zastanowił :) Taka natura ludzka a Ty od razu człowieka na ziemię sprowadzasz ,nie dasz sie cieszyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by jechał na maxa a wyszłoby tylko 15/h to by się zastanowił :) Taka natura ludzka a Ty od razu człowieka na ziemię sprowadzasz ,nie dasz sie cieszyć ;)

..bo prócz ślepej wiary w urządzenia natura wyposażyła człowieka w umysł, którego lekkie użycie pozwala identyfikować bezsensowne wskazania różnych sprzętów:) jakbyś slepo wierzył takim gadżetom daleko bym nie ujechał... podobnie np. Excelowi w pracy, czasami człowiek jest dumny z siebie, bo stworzył tabelę milion komórek na milion komórek, "wzrokiem nie ogarniesz" nawet na monitorze 27".... siedzisz nad tym badziewiem tydzień, wpisujesz dane... coś potem sie liczy i wychodzi jakieś "g...no":( i zamiast ślepo wierzyć siedzisz potem kolejny miesiąc i patrzysz czerwonymi slepiami formuła po formule gdzie dałaś ciała...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..bo prócz ślepej wiary w urządzenia natura wyposażyła człowieka w umysł, którego lekkie użycie pozwala identyfikować bezsensowne wskazania różnych sprzętów:) jakbyś slepo wierzył takim gadżetom daleko bym nie ujechał... podobnie np. Excelowi w pracy, czasami człowiek jest dumny z siebie, bo stworzył tabelę milion komórek na milion komórek, "wzrokiem nie ogarniesz" nawet na monitorze 27".... siedzisz nad tym badziewiem tydzień, wpisujesz dane... coś potem sie liczy i wychodzi jakieś "g...no":( i zamiast ślepo wierzyć siedzisz potem kolejny miesiąc i patrzysz czerwonymi slepiami formuła po formule gdzie dałaś ciała...:)

Wiem ..wiem jak licze coś waznego to nigdy tylko na kalkulatorze (sparawdzam pisemnie) chocby z takiej przyczyny ,ze można robic "czeski błąd", jak jade dalej to mapa i nr dróg :) Ja tylko sie smiałam bo widzisz jak waga pokazuje Ci za dużo to od razu sie zastanawiasz czy nie zepsuta ;) ale jak pokazuje mniej to się cieszysz ,ze schudłeś :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...