Skocz do zawartości

ACL vs Ortezy


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, podpowiedzcie jakie ćwiczenia można wykonywać na początek.

Rehabilitacja po zabiegu to poważna sprawa, dlatego ze swojej strony proponuję poszukać specjalisty (rehabilitanta) i rozpocząć solidne ćwiczenia pod jego okiem i kontrolą. Na forum takiego zestawu ćwiczeń raczej nikt Ci nie da - ponieważ każdy przypadek jest inny i dużo zależy od Ciebie. Małe co nieco na ten temat znajdziesz w temacie - http://www.skiforum....narty.../page60 Poczytaj, wyciągnij wnioski i do rehabilitanta. I proponuję się pośpieszyć w tym przypadku czas może (nie musi) działać na Twoją niekorzyść. Mam nadzieję, że za chwilę wypowiedzą się eksperci w tej dziedzinie.

Użytkownik Dager edytował ten post 29 listopad 2012 - 21:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, podpowiedzcie jakie ćwiczenia można wykonywać na początek. Jestem 7 tyg po artro (usunięcie częsci łekotki + zerwany przyczep ACL) lekarz powiedział mi, że można już zacząć lekko pracować nad nogą bo widać zaniki mięśni. Polecił mi napinać mięśnie przy wyproście nogi i przytrzymać na chwilę napięte. Można jeszcze dołożyć coś do tego? Póki co, kolanko jest w ortezie zablokowanej na kąt zgięcia 45 st.

Nie bardzo rozumiem, wg mojego doświadczenia zabieg/operacja jest tylko częścią procesu, bez urazy, wypisywanie na forach czy coś dołożyć jest bez sensu. lekarz i rehabilitant + własna praca wg ich wskazówek. To, co polecił Tobie lekarz to oczywista oczywistość (przepraszam za cytowanie klasyka), ale powtórzę przedpiszcę, szukaj rehabilitanta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić komuś kogo się nawet nie widzi i nie zna historii jego choroby. To o czym piszesz to ćwiczenia izometryczne, te akurat powinieneś znacznie wcześniej wykonywać. W zablokowanej ortezie raczej nic więcej nie zrobisz. Po jej ściągnięciu ważne żebyś szybko przywrócił pełen zakres wyprostu w stawie kolanowym. O to kiedy pracować nad powrotem do pełnej ruchomości popytaj lekarza który Ciebie prowadzi. Jak zostanie ściągnięta orteza poszukaj jakiegoś fizjoterapeuty i najlepiej w porozumieniu z lekarzem ustalcie dalszy plan działania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...