Skocz do zawartości

Twardsze narty dla średniozaawansowanej -7


myszawwa

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Tadeusz T']Hej Mysza! Przepraszam, ze tym razem nie na temat, ale nie wytrzymałem... :D Obejrzałem film z Twoją jazda i następny film (Tak pusto na trasie...) który automatycznie się włączył. Na tym filmie przez chwilę pojawiły się dzioby Fischerków, chyba RX-ów, więc zakładam, że to Ty jechałaś filmując. No i nie bardzo widzę te krótkie skręty... :). A już drugi film, nawet z usprawiedliwieniem że filmowałaś, to zbrodnia na doskonaleniu się. Dlaczego jechałaś na wprost, a nie ćwiczyłaś zakrętów. Na takiej trasie można albo ćwiczyć dość krótki skręt na zupełnie płaskich nartach w idealnym zrównoważeniu i z prawie zerowym hamowaniem, albo czystą jazdę na krawędzi, np takie ćwiczenie: Jedna i druga umiejętność absolutnie konieczna... :) Tadek PS A o kijkach było na forum bardzo dużo, poszukaj, poczytaj i obejrzyj filmy jak to trzeba robić...[/QUOTE] hallo..halo.. szkoda ze nie wiesz po pierwsze w którym to było roku z kamera raczej wowczas mi było cięzko po drugie jaki to był cel przejazdu, no wybacz z kamera raczej wowczas mi było cięzko, nie kazdy przejazd jest przejazdem ćwiczebnym, niekiedy robisz go w innych celach no chyba ze traktujesz wszystkie przejazdy treningowo praktycznie tylko na jednym filmie jest moj jeden z ostatnich przejazdów po kamere tzw pokazowy ale niestety operatoz nie wykadrował jestem dosc daleko ale chyba go nieznalazłeś [quote name='keicam']A mówiłem że (długo) nie wytrzyma:):):)? Może przyjąć ogólną zasadę na forum że podpowiedzi dotyczące sprzętu udzielamy tylko po pełnym wypełnieniu profilu, oraz "pytań naprowadzających"? Wtedy przyznacie ma to sens! Mitek pozdrawiam!;) Maciek[/QUOTE wytrzymuje.. tylko raczej nastały potyczki słowne co do profilu to nie da się jeszcze go wypełnic ... chyba za mało postów, strona na to nie pozwala [quote name='Mitek']Cześć 7 = pomocnik instruktora mniej więcej to chyba konkretna narta by się przydała. Może gigantka 170-175 - pierwsza w katalogu dla kobiety idealna. Pozdrawiam[/QUOTE] przecież była inna skala w której wyszło mniej niż 7 . czytaj wszystkie posty :) a nagłówka postu nie ma możliwości zmienić, więc daruj sobie uszczypliwość odnośnie 7 ;) [quote name='maniaq']Scott RC - narta o charakterze slalomowym z nieco szerszym profilem 74 mm pod butem doskonałe dechy - konstrukcja sandwich długość 159 cm, promień 13 m Mitek ma w ładnym stanie i chce sie pozbyć bo on nie lubi krótkich nart ;) pzdr[/QUOTE] nigdy mi w oko nie wpadły ... jest jakiś test tych nart reasumując mam szukać dłuższych podoba mi się propozycja dotycząca Head SuperShape i.SPEED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

przecież była inna skala w której wyszło mniej niż 7 . czytaj wszystkie posty :) a nagłówka postu nie ma możliwości zmienić, więc daruj sobie uszczypliwość odnośnie 7 ;)

Zero uszczypliwości. Nie oceniam czytam i sugeruję wybór. Jezeli popełniłaś błąd w samoocenie to trudno. Dopiero później pojawił się film itd. Mimo wszystko uważąm, żę powinnaś brać raczej solidniejsze twardsze narty. Nie jest źle a dobra narta tylko pomoże. Mam w domu modelowe 7 i rećzę za efekt przy wkałdzie pracy własnej. Pamiętaj w pewnym momencie jazda tylko z instruktorem ogranicza. Decyzja oczywiście jest Twoja. Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 02 październik 2012 - 10:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy mi w oko nie wpadły ... jest jakiś test tych nart

nigdy mi w oko nie wpadły ... jest jakiś test tych nart

Scott nie jest jakos specjalnie popularny w Polsce test ? :) - to doskonałe narty wykonane w technologii sandwich, dośc mocno taliowane, z talią 74 mm i promieniem 13 przy dł. 160 cm fajne, stabilne narty, szerokie dzioby ładnie inicjują skrety, szersza talia sprawia, że sa stabilniejsze a co zadziwiajace wcale nie traca na dynamice przejścia z krawedzi na krawedź producent nie szufladkuje ich w żadnej grupie, maja sportowego ducha, ale ze względu na szersze taliowanie świetnie jadą w zróżnicowanym terenie ja osobiście uwielbiam, jeździłęm na 169 cm - jestem wyższy od Ciebie 3/4 cm i cięższy z 15 kg i nic im nie brakowało, teraz ujeżdżam następce ich Scott Fire i tez jestem szczęśliwy jak mam je na nogach :) odp na pytanie z wyprzedzeniem te 159 cm nie bedą za krótkie ale gdyby wygrał trend że będą zobacz tez na Scott Wind to tez odpowiednik (konstrukcyjnie identyczny) i mam go w długości 169 cm ja osobiście wolałbym Scotta niż np Fischera, salomona, atomica czy nawet heada ;) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza myśle że masz jakieś propozycje modeli / typów nakreślone. Myśle że spokojnie możesz na jakimś wyjezdzie narciarskim umówić się w wypozyczalni (przeważnie nie ma z tym problemu ) na dzien testow. Płacisz ok 30 euro i cały dzien sobie zmieniasz narty. To Ci powinno wyrobić jakąś tam włąsna opinie o danych modelach /typach nart. Od siebie dołożyłbym jeszcze jedną propozycje do testów - narta w długości wzrostu trochę szersza pod butem powiedzmy 80-85, nie za miekka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...