Skocz do zawartości

Fischer Progessor 8+ czy Progressor 800- jaka długość???


michal_c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić w końcu (nareszcie) narty. Czytając wypowiedzi na forum i testując narty wybór padł na narty Fischer Progressor 8+ lub 800. Ale po kolei: 1. K/M - M 2. Wiek - 29, no w sumie 30 (narty to ma być mój własny prezent urodzinowy) 3. Waga - 90-94 4. Wzrost - 185 5. Jak długo jeździsz na nartach ? - 3 sezony 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum.....ighlight=skala ) - uczciwe 5 podchodzące pod 6 7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Dalbello Axion 6 - Flex 75/85 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) - nart nie mam, jeździłem na wypożyczonych: Rossignolach Zenith Z3, leciwe Fischer World Cup SC, Fischer Progressor 8+. Wszystkie narty w dług. 160-165, ponieważ (podobno) nie było w wypożyczalni dłuższych. Najlepiej pasowały mi Progressory 8+. 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - co do promienia to różnie i długi i krótki, raczej srednie szybkości. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - głównie czerwone, do tej pory miałem do czynienia jedynie z polskimi stokami 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - turystycznie z pazurem, choć w miare rozwoju, kto wie... 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - łącznie max. 2 tygodnie, kondycja raczej ok., papierosów nie pale :-), rower, siłownia, koszykówka. 13. Możliwości finansowe - max. 1500zł Sytuacja przedstawia się tak, że w sklepach nie ma nart o długości, która mnie intersuję, czyli 175cm. Według sprzedawców, to jest rzadko spotykana długość, której już nie będzie z tego modelu i rocznika. Namawiają mnie na dł. 170, twierdząc, że te 5 cm to żadna różnica i takie tam, wiadomo. I tu nasuwa się pytanie, czy kupować długość 170 cm i jaki to będzie mieć wpływ na jazdę?? W sklepach twierdzą, że mogę poczekać jeszcze do połowy września gdy wejdzie nowa "kolekcja" (cena pewnie też nowa, wyższa), wtedy z dł. 175 nie będzie problemu. Druga sprawa, którą narte wybrać Progressor 800,czy 8+? Czy jedyna różnica w tych nartach to taliowanie?? Bo z tego co wyczytałem na forum obie narty oceniane są pozytywnie i na stoku zachowują się podobnie. Obie te narty dostępne są w długości 170 cm od ręki. Co wybrać: Progressor 800 czy 8+ i w jakiej długości, 170 będą dobre czy szukać rozmiaru 175 cm?? Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdziłem dostępność nart pod linkiem, który podesłaliście i również tam nie ma długości 175... niby w serwisach internetowych jest ta dł, ale gdy dzwonie okazuję się, że pozostały już tylko 170cm. Sprawdzałem chyba grubo w ponad 15 sklepach (allegro również) i nigdzie nie ma tych nart w tej dł. W takim razie mam pytanie, czy warto kupić te narty (fischer progressor 800) w dł 170??? Drugie pytanie, czy kupić fp 800 czy fp 8+?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dostępność nart pod linkiem, który podesłaliście i również tam nie ma długości 175... niby w serwisach internetowych jest ta dł, ale gdy dzwonie okazuję się, że pozostały już tylko 170cm. Sprawdzałem chyba grubo w ponad 15 sklepach (allegro również) i nigdzie nie ma tych nart w tej dł. W takim razie mam pytanie, czy warto kupić te narty (fischer progressor 800) w dł 170??? Drugie pytanie, czy kupić fp 800 czy fp 8+?

Kup FP 900;) http://www.ebay.pl/i...d#ht_3128wt_932 I nie pytaj czy sobie poradzisz, bo sobie poradzisz! Narta wymaga nieco większej uwagi, co pozwoli Ci szybciej robić postępy! Pozdrawiam, Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy P900 nie jest bardziej nartą gigantową??? Mi zależy na narcie na której pojadę krótkim i dłuższym skrętem. Sam nie jestem jeszcze zdecydowany, który styl mi bardziej odpowiada. Z moją "głową" raczej muszę odpuścić temat P900, bo znów zwiozą mnie do szpitala w Nowym Targu, hehe...A tak wogóle to rozmawiałem przed chwilą ze sklepem w Wawie i koleś znalazł mi narte P800 w długości 175 cm. Czy kupować ją z wiązaniami RS 10 czy RS 11???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy P900 nie jest bardziej nartą gigantową??? Mi zależy na narcie na której pojadę krótkim i dłuższym skrętem. Sam nie jestem jeszcze zdecydowany, który styl mi bardziej odpowiada. Z moją "głową" raczej muszę odpuścić temat P900, bo znów zwiozą mnie do szpitala w Nowym Targu, hehe...A tak wogóle to rozmawiałem przed chwilą ze sklepem w Wawie i koleś znalazł mi narte P800 w długości 175 cm. Czy kupować ją z wiązaniami RS 10 czy RS 11???

P900 powstała wg tej samej filozofii co P800 (przód SL tył GS) różni się lepszą płytą i bardziej zaawansowaną "kanapką" z dwiema warstwami "titanalu". Obecne taliowanie zdecydowanie stępiło jej pazury w porównaniu do P9+ Przy Twojej wadze pewnie bezpieczniej będzie RS 11! Tutaj fajna strona z ustawieniami DIN. Możesz sam dobrać siłę. (narciarze też się przestawiają) http://theloginovs.w...bidings/iso.htm M

Użytkownik keicam edytował ten post 29 sierpień 2012 - 18:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek. Daj spokój z tymi RUSKIMI:) Mi ta stronka pokazuje 5 a od 30-lat jeżdżę na 8,5. Pod warunkiem, że jazda swobodna. W chwili wjechania na bardziej podkręcone bramki na odrobinę stromszym stoku natychmiast to ustawienie ( 8,5) jest zbyt...........bezpieczne ( czytaj NIE BEZPIECZNE). Wiązania wypinają tam gdzie nie powinny. Jak wsiądę na narty znajomego z ustawieniem poniżej 6 to pierwsze skręty nawet na łące kończą się ..........ryciem koparą po śniegu:) ( tu oczywiście trochę przesadzam) Chodzi jednak o to, że zbyt słabe podkręcenie wiązań jest równie niebezpieczne jak za mocne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A czy P900 nie jest bardziej nartą gigantową??? Mi zależy na narcie na której pojadę krótkim i dłuższym skrętem. Sam nie jestem jeszcze zdecydowany, który styl mi bardziej odpowiada. Z moją "głową" raczej muszę odpuścić temat P900, bo znów zwiozą mnie do szpitala w Nowym Targu, hehe...A tak wogóle to rozmawiałem przed chwilą ze sklepem w Wawie i koleś znalazł mi narte P800 w długości 175 cm. Czy kupować ją z wiązaniami RS 10 czy RS 11???

No to najpierw musisz zdecydować czy odpowiada Ci bardziej styl długim skrętem czy styl krótkim skrętem. Wcześni.ej nie ma co kupować nart. ;) :) A poważniej kup sobie najlepsze narty na jakie Cie stać w długości 175 cm czyba że chcesz nartę sportową to tam będzisz miał już podział na gigant i SL. POzdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć No to najpierw musisz zdecydować czy odpowiada Ci bardziej styl długim skrętem czy styl krótkim skrętem. Wcześni.ej nie ma co kupować nart. ;) :) A poważniej kup sobie najlepsze narty na jakie Cie stać w długości 175 cm czyba że chcesz nartę sportową to tam będzisz miał już podział na gigant i SL. POzdrawiam serdecznie

Witam Ale nadal pozostaje które to są te najlepsze. Dajmy na to że mamy przeznaczone na narty 3k Które będą najlepsze? A które przy kwocie 1.5k tyle chce przeznaczyć michal_c A tak na marginesie i dla zabawy, kasa nie ma znaczenia. Ktoś chce nam zafundować 1parę nart, bez znaczenia cena- które to będą te najlepsze :P A może takie były by dobre http://www.skionline...t-tpx,5065.html Wiem gdzie leżą nówka funkiel nie śmigana do kupna od zaraz w dł 176 za 1469 zł i jeszcze pokrowiec dają gratis. Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 29 sierpień 2012 - 22:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufaj sprzedawcy z tego sklepu on ma pojecie i jak poszukasz na tym forum to nie kest tylko moje zdanoe;-)

Odnośnie długości, to przeczytałem gdzieś tu na forum, że w Polsce przyjęła się jazda na zakrótkich nartach... wiadomo, sprzedawca chce sprzedać i będzie gorąco namawiać mnie na 170. Wolę zaufać doświadczonym narciarzom udzielających się na forum. Decyzja zapadła, biorę nartę 175. Odnośnie porad sprzedawców, znajomemu kolega narciarz, handlujący nartami polecił mu narty 160-165 cm przy wzroście 180cm i wadze ok 85kg... ja dziękuję za takie rady.

Maciek. Daj spokój z tymi RUSKIMI:) Mi ta stronka pokazuje 5 a od 30-lat jeżdżę na 8,5. Pod warunkiem, że jazda swobodna. W chwili wjechania na bardziej podkręcone bramki na odrobinę stromszym stoku natychmiast to ustawienie ( 8,5) jest zbyt...........bezpieczne ( czytaj NIE BEZPIECZNE). Wiązania wypinają tam gdzie nie powinny. Jak wsiądę na narty znajomego z ustawieniem poniżej 6 to pierwsze skręty nawet na łące kończą się ..........ryciem koparą po śniegu:) ( tu oczywiście trochę przesadzam) Chodzi jednak o to, że zbyt słabe podkręcenie wiązań jest równie niebezpieczne jak za mocne.

Mi ten Ruski kalkulator pokazuję 8,5, więc chyba dobrze, bo tak zawsze ustawiali mi wiązania w wypożyczalni...a co do wypożyczalni, to trafiałem zawsze na taką w której nie było żadnej interesującej mnie narty w dł powyżej 165. Dlatego nie mam porównania jak jeździ się na dłuższych nartach.

Cześć No to najpierw musisz zdecydować czy odpowiada Ci bardziej styl długim skrętem czy styl krótkim skrętem. Wcześni.ej nie ma co kupować nart. ;) :) A poważniej kup sobie najlepsze narty na jakie Cie stać w długości 175 cm czyba że chcesz nartę sportową to tam będzisz miał już podział na gigant i SL. POzdrawiam serdecznie

Właśnie...ciężko się zdecydować, co mi odpowiada... w sumie to chciałbym jeszcze trochę pożyć i może te P900 (na pewno) są nie dla mnie :-) Stać mnie na P800 i wezmę je w dł 175. Szukałem jeszcze P8+ ale są tylko w dł 170. Narty sportowe, hmmm... zastanawiałem się jeszcze nad nartą FISCHER RC4 SUPERRACE SC, ale chyba jeszcze nie teraz, chociaż nie wiem czy to tak naprawdę narta sportowa. Boję się tylko o jedno, czy moje kolano to wytrzyma??? Rozumiem, że aby wprowadzić w skręt nartę odł 175cm potrzeba więcej energii i siły. W styczniu nabawiłem się lekkiej kontuzji prawego kolana (częśiej obciążam to nogę- hamowanie), które bolało jak przenosiłem ciężar ciała na prawą nogę. Teraz czasem się ból odzywa np. wtedy gdy mocno ją obciążam (uczucie jakby kolano puchło, pompowało się od środka). Pójdę na USG i do ortopedy, może coś poradzi. Starość... nie radość :-) Tymczasem intensywnie myślę nad wyjazdem pt.: "Podróż za jeden uśmiech 3". Pewnie się zdecyduję i pojadę... w końcu zobaczę jak wyglądają narty!!

Witam Ale nadal pozostaje które to są te najlepsze. Dajmy na to że mamy przeznaczone na narty 3k Które będą najlepsze? A które przy kwocie 1.5k tyle chce przeznaczyć michal_c A tak na marginesie i dla zabawy, kasa nie ma znaczenia. Ktoś chce nam zafundować 1parę nart, bez znaczenia cena- które to będą te najlepsze :P A może takie były by dobre http://www.skionline...t-tpx,5065.html Wiem gdzie leżą nówka funkiel nie śmigana do kupna od zaraz w dł 176 za 1469 zł i jeszcze pokrowiec dają gratis. Postrufka

Dzięki za info odnośnie nart... jeździłem na takiej narcie w styczniu i jakoś średnio mi to wszystko wychodziło. Wydawało mi się, że na dobrze przygotowanej trasie ta narta spisywała by się lepiej. Gdy na niej śmigałem, był rozjeżdżony strasznie śnieg i grzęzła strasznie, omało co się nie zabiłem, hehehe Ale wydaję mi się, ży była to ta narta http://www.skionline...-tpi2,5067.html A co daje różnica w taliowaniu (pod butem) pomiędzy P800 (122 / 74 / 103) a P8+(120 / 72 / 103 )? Czy wogóle to ma jakieś znaczenie?

Czesc sklep Fischeru w Warszawie na ul.Studemckiej ja tam kupilem w marcu tego roku swoje p800 w dlugosci 175cm(gabaryty mamy podobne)

Dzięki za info, dopiero teraz zobaczyłem Twoją odpowiedź... Na stronie internetowej jest dostępny rozmiar FP800 175, w super cenie. Jutro dzwonie i sprawdzam, czy są w realu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, dopiero teraz zobaczyłem Twoją odpowiedź... Na stronie internetowej jest dostępny rozmiar FP800 175, w super cenie. Jutro dzwonie i sprawdzam, czy są w realu.

Cześć, tutaj masz P8 w niezłej cenie! http://www.ebay.pl/i...f#ht_2624wt_932 M

Maciek. Daj spokój z tymi RUSKIMI:) Mi ta stronka pokazuje 5 a od 30-lat jeżdżę na 8,5. Pod warunkiem, że jazda swobodna. W chwili wjechania na bardziej podkręcone bramki na odrobinę stromszym stoku natychmiast to ustawienie ( 8,5) jest zbyt...........bezpieczne ( czytaj NIE BEZPIECZNE). Wiązania wypinają tam gdzie nie powinny. Jak wsiądę na narty znajomego z ustawieniem poniżej 6 to pierwsze skręty nawet na łące kończą się ..........ryciem koparą po śniegu:) ( tu oczywiście trochę przesadzam) Chodzi jednak o to, że zbyt słabe podkręcenie wiązań jest równie niebezpieczne jak za mocne.

Jerzy, ale Ty już jeździsz nawet po czarnych trasach.;) ,a michal_c jeszcze nie jeździ. Zresztą 8,5 w jego przypadku to już sporo. m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam Ale nadal pozostaje które to są te najlepsze. Dajmy na to że mamy przeznaczone na narty 3k Które będą najlepsze? A które przy kwocie 1.5k tyle chce przeznaczyć michal_c A tak na marginesie i dla zabawy, kasa nie ma znaczenia. Ktoś chce nam zafundować 1parę nart, bez znaczenia cena- które to będą te najlepsze :P A może takie były by dobre http://www.skionline...t-tpx,5065.html Wiem gdzie leżą nówka funkiel nie śmigana do kupna od zaraz w dł 176 za 1469 zł i jeszcze pokrowiec dają gratis. Postrufka

Jak żartujesz to OK. Jak nie ... szkoda. Zobaczysz później o co chodzi. Wisi nad Toba gdżeciarstwo. Ostatnio dużo czasu spędzam z klasycznym gadżeciarzem. Wiele się od niego dowiedziałem i nauczyłem - ale o gadżetach a nie o nartach. Potrzeba czasu. Serdeczne pozdro Cześć

.....ciężko się zdecydować, co mi odpowiada... w sumie to chciałbym jeszcze trochę pożyć i może te P900 (na pewno) są nie dla mnie :-) Stać mnie na P800 i wezmę je w dł 175. Szukałem jeszcze P8+ ale są tylko w dł 170. Narty sportowe, hmmm... zastanawiałem się jeszcze nad nartą FISCHER RC4 SUPERRACE SC, ale chyba jeszcze nie teraz, chociaż nie wiem czy to tak naprawdę narta sportowa. Boję się tylko o jedno, czy moje kolano to wytrzyma??? Rozumiem, że aby wprowadzić w skręt nartę odł 175cm potrzeba więcej energii i siły. W styczniu nabawiłem się lekkiej kontuzji prawego kolana (częśiej obciążam to nogę- hamowanie), które bolało jak przenosiłem ciężar ciała na prawą nogę. Teraz czasem się ból odzywa np. wtedy gdy mocno ją obciążam (uczucie jakby kolano puchło, pompowało się od środka). Pójdę na USG i do ortopedy, może coś poradzi. Starość... nie radość :-) Tymczasem intensywnie myślę nad wyjazdem pt.: "Podróż za jeden uśmiech 3". Pewnie się zdecyduję i pojadę... w końcu zobaczę jak wyglądają narty!!

Jeżeli przeraża Cie narta i " chciałbys trochę pożyć" to jesteś niestety słaby (zdecydowanie słabszy niż piszesz) i zdaj sobie z tego sprawę - im szybciej tym lepiej. Narty sportowe to (umownie oczywiście) pierwsze narty w katalogu w grupie "race". Reszta to niestety smieć. Aby wprowadzić nartę w skręt ( nie będąc zawodnikiem na trasie zawodów) potrzeba jedynie techniki - zero siły - ZERO. Tu szukaj swoich rezerw! Co do kolana idź do dobrego ortopedy koniecznie!!. Możesz miec sporą kontuzję ale możesz tez w ostatniej chwili jej zapobiec. Nie lekceważ tego. I na Boga nie pisz że w wieku 30 lat: "starość nie radość" - skąd możesz wiedzieć co to starość chłopcze?? Zacznij się zajmować jazdą a nie kupowaniem - wiem to teraz w modzie - ale nie o to chodzi. Pozdro serdeczne

Użytkownik Mitek edytował ten post 30 sierpień 2012 - 01:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeraża Cie narta i " chciałbys trochę pożyć" ....

michal_c ... Mitek ma rację mniemam że, opierasz są wiedzę na tym, co wyczytałeś ... a to niestety jest tylko zbiór (mocno) subiektywnych odczuć i co najważniejsze, sa to odczucia ludzi którzy , nikt nie wie jak jeżdżą ... dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczyć i pojeździć

3. Waga - 90-94 4. Wzrost - 185 ... 6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum.....ighlight=skala ) - uczciwe 5 podchodzące pod 6

pytasz o P 8 /800 a odrzucasz P9 patrząc na powyższe spokojnie możesz wziąć P9 (moja subiektywna ocena)... będzie tylko trochę twardsza od 8-emki pojeździsz i będzie jak nowa P8 :) race SC ? ... po prostu NIE jak już to poszukaj pierwszej slalomki ... producent nieważny a i tu nie przesadzaj z cm w dół bo będzie to łyżwa jarek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jak żartujesz to OK. Jak nie ... szkoda. Zobaczysz później o co chodzi. Wisi nad Toba gdżeciarstwo. Ostatnio dużo czasu spędzam z klasycznym gadżeciarzem. Wiele się od niego dowiedziałem i nauczyłem - ale o gadżetach a nie o nartach. Potrzeba czasu. Serdeczne pozdro Cześć Jeżeli przeraża Cie narta i " chciałbys trochę pożyć" to jesteś niestety słaby (zdecydowanie słabszy niż piszesz) i zdaj sobie z tego sprawę - im szybciej tym lepiej. Narty sportowe to (umownie oczywiście) pierwsze narty w katalogu w grupie "race". Reszta to niestety smieć. Aby wprowadzić nartę w skręt ( nie będąc zawodnikiem na trasie zawodów) potrzeba jedynie techniki - zero siły - ZERO. Tu szukaj swoich rezerw! Co do kolana idź do dobrego ortopedy koniecznie!!. Możesz miec sporą kontuzję ale możesz tez w ostatniej chwili jej zapobiec. Nie lekceważ tego. I na Boga nie pisz że w wieku 30 lat: "starość nie radość" - skąd możesz wiedzieć co to starość chłopcze?? Zacznij się zajmować jazdą a nie kupowaniem - wiem to teraz w modzie - ale nie o to chodzi. Pozdro serdeczne

Może źle napisałem, że "narta mnie przeraża". Po prostu czasami przypomina mi się jak skończył się mój pierwszy wypad na narty :-) Bolało i musiałem się pakować i wracać. Ale byłem wtedy totalnie nieprzygotowany. Nie zraziło mnie to do nart i za rok rok jeździłem na nartach Fischer RC4 WC, na nich zobaczyłem co to prawdziwa zabawa. I właśnie też po głowie chodzi mi narta Fischer Superrace RC4 SC. Co do tej narty, to dług pewnie 170 cm?? Z tą "starością" to oczywiście żartuje, ale 10 lat temu nic mnie jeszcze nie bolało:-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie też po głowie chodzi mi narta Fischer Superrace RC4 SC. Co do tej narty, to dług pewnie 170 cm??

Przy twoim wzroście i wadze to zasada będzie prosta, jeśli chodzi o katalogową nartę na trasę- zawsze najdłuższa z katalogu. Aczkolwiek, znając rzeczywistość sklepową, skończysz pewnie na drugim rozmiarze od góry. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem intensywnie myślę nad wyjazdem pt.: "Podróż za jeden uśmiech 3". Pewnie się zdecyduję i pojadę... w końcu zobaczę jak wyglądają narty!! .

Witaj Wal śmiało, ja już sobie nie wyobrażam; by miało mnie zabraknąć na tej imprezie. A nawet namawiam coraz więcej znajomych. Nie martw się o poziom jazdy, bo jadą ludziska o bardzo różnym poziomie jazdy na nartach . A i jest okazja pozamieniać się nartami. Gorąco polecam :D Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 30 sierpień 2012 - 10:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jak żartujesz to OK. Jak nie ... szkoda. Zobaczysz później o co chodzi. Wisi nad Toba gdżeciarstwo. Ostatnio dużo czasu spędzam z klasycznym gadżeciarzem. Wiele się od niego dowiedziałem i nauczyłem - ale o gadżetach a nie o nartach. Potrzeba czasu. Serdeczne pozdro

Witaj Myślałem, że ty żartujesz i chciałem pociągnąć wątek. Że jestem gadżeciarzem to zdaje sobie z tego sprawę; alkoholikiem też jestem, bo w tygodniu wypijam ze trzy piwa. A czasem jak jest z kim to więcej. :P A co to znaczy Zobaczysz później o co chodzi.- To tyczy się mnie, czy ogólnie????? :P:pSzykujesz jakiś "atak":p:p Postrufka

Cześć Jeżeli przeraża Cie narta i " chciałbys trochę pożyć" to jesteś niestety słaby (zdecydowanie słabszy niż piszesz) i zdaj sobie z tego sprawę - im szybciej tym lepiej. Narty sportowe to (umownie oczywiście) pierwsze narty w katalogu w grupie "race". Reszta to niestety smieć. Aby wprowadzić nartę w skręt ( nie będąc zawodnikiem na trasie zawodów) potrzeba jedynie techniki - zero siły - ZERO. Tu szukaj swoich rezerw! Co do kolana idź do dobrego ortopedy koniecznie!!. Możesz miec sporą kontuzję ale możesz tez w ostatniej chwili jej zapobiec. Nie lekceważ tego. I na Boga nie pisz że w wieku 30 lat: "starość nie radość" - skąd możesz wiedzieć co to starość chłopcze?? Zacznij się zajmować jazdą a nie kupowaniem - wiem to teraz w modzie - ale nie o to chodzi. Pozdro serdeczne

Co racja to racja też mi się tak wydaje jesteś (zdecydowanie słabszy niż piszesz) itd. Ale wszystko jest dla ludzi i każdy może jeździć zdecydowanie lepiej gdy będzie jeździł i jeździł i jeszcze będziesz miał świadomość że trzeba coś poprawiać bez względu jaki poziom osiągniesz. :eek:Narty sportowe to (umownie oczywiście) pierwsze narty w katalogu w grupie "race". Reszta to niestety smieć. :eek: zdecydowanie nie Postrufka

Dzięki za info odnośnie nart... jeździłem na takiej narcie w styczniu i jakoś średnio mi to wszystko wychodziło. Wydawało mi się, że na dobrze przygotowanej trasie ta narta spisywała by się lepiej. Gdy na niej śmigałem, był rozjeżdżony strasznie śnieg i grzęzła strasznie, omało co się nie zabiłem, hehehe Ale wydaję mi się, ży była to ta narta http://www.skionline...-tpi2,5067.html A co daje różnica w taliowaniu (pod butem) pomiędzy P800 (122 / 74 / 103) a P8+(120 / 72 / 103 )? Czy wogóle to ma jakieś znaczenie?

Witaj Różnica w taliowaniu ma znaczenie. Może 2mm w nartach allmountain to niewiele, ale w reace to już sporo. Ja bym Tobie polecił nartę zupełnie inną i jestem przekonany, że dziękował byś mi po kilku dniach jazdy. Ale jest tu wielu przeciwników tego typu nart. Zwłaszcza tych którzy na niej nigdy nie jeździli.:rolleyes: Jest to http://www.skionline...ictor,5476.html Ciężko zdobyć używaną, bo nikt się jej nie pozbywa. Ale pewnie dało by radę może na ebay. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witaj Myślałem, że ty żartujesz i chciałem pociągnąć wątek. Że jestem gadżeciarzem to zdaje sobie z tego sprawę; alkoholikiem też jestem, bo w tygodniu wypijam ze trzy piwa. A czasem jak jest z kim to więcej. :P A co to znaczy Zobaczysz później o co chodzi.- To tyczy się mnie, czy ogólnie????? :P:pSzykujesz jakiś "atak":p:p Postrufka

No Jacek - przecież sam napisałeś, że jesteś gadżeciarzem. A ja nie pisze tego negatywnie tylko żartobliwie właśnie. A "żartujesz" dotyczyło "najlepszej narty". Atak??? Weź przestań :):)

:eek:Narty sportowe to (umownie oczywiście) pierwsze narty w katalogu w grupie "race". Reszta to niestety smieć. :eek: zdecydowanie nie Postrufka

A tu możesz zastosować "zobaczysz później". Ja sie o tym o przekonałem po 20-25 latach jeżdżenia i nie wymysliłem tego sam tylko przejąłem od zdecydowanie lepszych od siebie. Jasne, są narty specjalne, dedykowane do warunków czy też sposobu jazdy ale ogólenie gdy szukasz narty, której chciałbyś zaufać w każdej sytyuacji to bierzesz sportową albo komórkę i masz większą gwarancje, że sie nie zwiedziesz. Zaznaczam "większą" ale nie całkowitą. Jasne że trafiają sie modele udane czy bardzo udane ale piszę statystycznie. Pzdrowionka

Użytkownik Mitek edytował ten post 30 sierpień 2012 - 11:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Różnica w taliowaniu ma znaczenie. Może 2mm w nartach allmountain to niewiele, ale w reace to już sporo. Ja bym Tobie polecił nartę zupełnie inną i jestem przekonany, że dziękował byś mi po kilku dniach jazdy. Ale jest tu wielu przeciwników tego typu nart. Zwłaszcza tych którzy na niej nigdy nie jeździli.:rolleyes: Jest to http://www.skionline...ictor,5476.html Ciężko zdobyć używaną, bo nikt się jej nie pozbywa. Ale pewnie dało by radę może na ebay. Postrufka[/QUOTE] Co do tej narty, którą mi zaproponowałeś K2 Rictor, to niestety cena jest zaporą nie do przejscia. Na pewno nie teraz. Odkąd żona się dowiedziała :eek:, że chce kupić narty suszy mi głowę (delikatnie mówiąc).:D A tak naprawde, to che przeznaczyć na narty do 1500 max, a ceny tych K2 na ebay-u i w PL zaczynają się od 1750 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć No Jacek - przecież sam napisałeś, że jesteś gadżeciarzem. A ja nie pisze tego negatywnie tylko żartobliwie właśnie. A "żartujesz" dotyczyło "najlepszej narty". Atak??? Weź przestań :):) A tu możesz zastosować "zobaczysz później". Ja sie o tym o przekonałem po 20-25 latach jeżdżenia i nie wymysliłem tego sam tylko przejąłem od zdecydowanie lepszych od siebie. Jasne, są narty specjalne, dedykowane do warunków czy też sposobu jazdy ale ogólenie gdy szukasz narty, której chciałbyś zaufać w każdej sytyuacji to bierzesz sportową albo komórkę i masz większą gwarancje, że sie nie zwiedziesz. Zaznaczam "większą" ale nie całkowitą. Jasne że trafiają sie modele udane czy bardzo udane ale piszę statystycznie. Pzdrowionka

Witaj Nie chodziło mi żaden "atak" personalny. Tylko zawsze powtarzasz że narty nie są najważniejsze. I trudno się z tym nie zgadzać. A proponujesz by kupił najlepsze na jakie go stać. A później jeszcze, że narty katalogowe w grupie Race to tylko te pierwsze, reszta to śmieć. Wyglądało mi to na jakiś żart, który jeszcze się nie skończył. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej narty, którą mi zaproponowałeś K2 Rictor, to niestety cena jest zaporą nie do przejscia. Na pewno nie teraz. Odkąd żona się dowiedziała :eek:, że chce kupić narty suszy mi głowę (delikatnie mówiąc).:D A tak naprawde, to che przeznaczyć na narty do 1500 max, a ceny tych K2 na ebay-u i w PL zaczynają się od 1750 pln.

Witam Mam zaprzyjaźniony sklep skatingowy gdzie sprzedają wyroby K2 Kiedyś mi proponowali że mogą dla mnie sprowadzić narty K2 w dobrej cenie. Można by dopytać, jaka by była cena i co leży jeszcze przed sezonem w magazynach. Postrufka P.S. A może Narty Dynastar Outland 80 /2012 nówka i pokrowiec do tego; za 1139 zeta w dł 178 cm Chętnie bym je wypróbował, jak byś miał na PZjU3 a było by na co zamieniać ;)

Użytkownik metaal edytował ten post 30 sierpień 2012 - 17:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam zaprzyjaźniony sklep skatingowy gdzie sprzedają wyroby K2 Kiedyś mi proponowali że mogą dla mnie sprowadzić narty K2 w dobrej cenie. Można by dopytać, jaka by była cena i co leży jeszcze przed sezonem w magazynach. Postrufka P.S. A może Narty Dynastar Outland 80 /2012 nówka i pokrowiec do tego; za 1139 zeta w dł 178 cm Chętnie bym je wypróbował, jak byś miał na PZjU3 a było by na co zamieniać ;)

Jakbyś mógł zapytać się o cene tych K2 Rictor, byłoby fajnie. Szukałem w necie tych nart, ale nie ma ich w jakiejś interesująej mnie cenie. Narta ma bardzo dobrą opinie (WST). A jeżeli chodzi o nartę slalomową np. Fischer RC4 Superrace SC, to na niej pojedziemy krótkim skrętem, czy długim też da rade? Według testerów WST na narcie klase wyżej World Cup pojedziemy i krótkim (pkt.7,9) i dłuższym skrętem (pkt. 7,5) http://www.skionline...czyzni,690.html Może dla niektórych wyda się to banalne, ale mnie to zastanawia. Przepraszam, jeżeli to wydaję się "trywialne" pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...