Skocz do zawartości

długość nart dla dziecka - pytanie


basia-bma

Rekomendowane odpowiedzi

mam ogromną prośbę o radę w sprawie długości nart dla córki (od sprzedawców mam sprzeczne opinie) ? młoda 10 lat, 137 cm i jeździ od 5 roku życia, ale tylko raz w roku, średnio ok 7-10 dni, w zeszłym sezonie nie jeździła w ogóle, bo rozchorowała się tuż przed wyjazdem mam dla niej narty 120 cm, które sięgają jej do brody - będą jeszcze dobre w tym roku czy powinna mieć 130 cm ? przymierzałam jej w sklepie 130-tki i sięgają jej lekko za nos proszę doradźcie która długośc będzie dla niej lepsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześc

mam ogromną prośbę o radę w sprawie długości nart dla córki (od sprzedawców mam sprzeczne opinie) ? młoda 10 lat, 137 cm i jeździ od 5 roku życia, ale tylko raz w roku, średnio ok 7-10 dni, w zeszłym sezonie nie jeździła w ogóle, bo rozchorowała się tuż przed wyjazdem mam dla niej narty 120 cm, które sięgają jej do brody - będą jeszcze dobre w tym roku czy powinna mieć 130 cm ? przymierzałam jej w sklepie 130-tki i sięgają jej lekko za nos proszę doradźcie która długośc będzie dla niej lepsza

Jeżeli córa jeździ - jeździ a nie zsuwa sie pługiem - swobodnie zjeżdża z każdego stoku - to wtedy dowzrostu minimum. Jezeli radzi sobie gorzej, jest bojaźliwa lub słabsza moga byc -10 cm ale to minimum. 120 utrudnia jaj jazdę i postępy. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kogo mam słuchać ? córka nieździ nie najgorzej, nie zsuwa się się pługiem, miała treningi instruktorskie, jeździ od 5 roku życia, ale jeździ raz do roku po 7-10 dni, nie jest zawodnikiem, jeździ rekreacyjnie, powinna podszkolić technikę mam dla niej z zeszłego sezonu rossignole radical JR 120 cm, 98-65-85, r = 10 m, córka przy wzroście 137 waży ok 29-30 kg, jest wysportowana, trenuje pływanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Cześc Jeżeli córa jeździ - jeździ a nie zsuwa sie pługiem - swobodnie zjeżdża z każdego stoku - to wtedy dowzrostu minimum. Jezeli radzi sobie gorzej, jest bojaźliwa lub słabsza moga byc -10 cm ale to minimum. 120 utrudnia jaj jazdę i postępy. Pozdro serdeczne

Skoro powinna podszkolic technike jest wysportowana i dobrze sobie radzi to minimum do wzrostu. Narty dzieciece sa lekkie z natury a jak jeszcze skrócimy je o 20 cm to będą raczej jazdę utrudniały niz ułatwiały. Zdecydowanie kup córce 140 cm i oddaj pod opieke instriktora jeżeli sama nie czujesz się na siłach a zobaczysz że efekty bedą wspaniałe. Nartke 120 cm bedzie obracała samym ruchem stóp, na bardziej rozjezdzonych stokach bedzie sie jej kopała w sniegowych odsypach a na zmrozonym nie bedzie trzymała. To nie ciężka i sztywna slalomka, która możemy dobierac -10 -15 cm. Jezli ma to byc tylko jeszcze jadna zabawka to wtedy rzeczywiście nie ma to znaczenia jak pisze Kuba99. Nie chodzi o ambicje sportowe kogokolwiek tylko o porządną, bezpieczną, samodzielna jazdę. Pozdrawiam serdecznie

Użytkownik Mitek edytował ten post 19 grudzień 2011 - 12:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu .... jeśli kupisz deski o długości 130 centymetrów , w tym roku to w następnym , będziesz miała ten sam problem więc albo, albo albo zostaw te , które masz i zakupy, zrób za rok albo, kup narty o długości 140 cm ..... znasz umiejętności dziecka .... decyduj jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z przykrością stwierdzam,,że zupełnie nie masz racji. Jeżeli dziecko nie spędzi kilkudziesięciu dni na nartach w tym sezonie to zakup nowych nart nie ma większego sensu.

Nie wiem Kuba dlaczego stawiasz taka granicę - kilkadzisiąt dni. Często miałem wpływ na dobór nart dzieci, które uczyłem i wielokrotnie obserwowałem fakt ograniczenia postepów przy narcie za krótkiej oraz bardzo szybkich postepach przy narcie dobranej do wzrostu lub nawet +5. Zawsze tez były to "normalne dzieci" to znaczy jeżdżące na nartach feryjnie, no max 20 25 dni w sezonie. Mysle, że jeżeli dziewczyna jest sprawna i chce robic postepy a nie ma barier finansowych aby sprzet zmieniac to dlaczego robic z niej lebiegę. Pozdrawiam Cie serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powstaje problem butów , odpowiednich kijków ,skarpet , rękawic, gogli, bielizny termoaktywnej ,sposób serwisowania nart itd. Sama zmiana nart niczego nie rozwiązuje , to jest część całości. Dobór jednego z elementów pogarsza sprawę. Basiu, napisz ile córka waży i opisz jakie ma obecnie pozostałe elementy sprzętu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już raz napisała ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________. córka nieździ nie najgorzej, nie zsuwa się się pługiem, miała treningi instruktorskie, jeździ od 5 roku życia, ale jeździ raz do roku po 7-10 dni, nie jest zawodnikiem, jeździ rekreacyjnie, powinna podszkolić technikę mam dla niej z zeszłego sezonu rossignole radical JR 120 cm, 98-65-85, r = 10 m, córka przy wzroście 137 waży ok 29-30 kg, jest wysportowana, trenuje pływanie Pozdrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem jakie znaczenie ma reszta wyposażenia narciarskiego :) - mamy buty 4-klamrowe, termoaktywną bieliznę i kurtkę / spodnie z membraną - córka jeździ tak od zawsze - nie rozumiem pytania :) jeździ z kijami, ale ich nie wbija nie rozważam zupełnie zakupu nowych nart, raczej myślę nad pożyczeniem (ale w pl, ba za granicą wyjdzie drogo przy obecnym kursie euro) lub używanymi - jeśli rzeczywiście powinny być dłuższe jedziemy na 10 dni myślałam, że w przyszłym roku wymienię je sprzet, ale teraz sama nie wiem czy te narty rzeczywiście nie za krotkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...młoda 10 lat, 137 cm i jeździ od 5 roku życia, ale tylko raz w roku, średnio ok 7-10 dni,...mam dla niej narty 120 cm......czy powinna mieć 130 cm ? przymierzałam jej w sklepie 130-tki i sięgają jej lekko za nos proszę doradźcie która długośc będzie dla niej lepsza

Dla porównania, młody, 9 lat, 134 cm, 25 kg, jeżdzi od 3 roku życia, do 20 dni w sezonie, co trzeci dzień godzinka z instruktorem, na koniec ostatniego sezonu narty 130 cm r ~8 m i dla kontrastu 140 cm r~12m. Sprzęt pozostaje na bieżący sezon, być może dojdą jakieś narty typu 80 mm w tali, jeżeli coś ciekawego "się trafi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W takim razie powstaje problem butów , odpowiednich kijków ,skarpet , rękawic, gogli, bielizny termoaktywnej ,sposób serwisowania nart itd. Sama zmiana nart niczego nie rozwiązuje , to jest część całości. Dobór jednego z elementów pogarsza sprawę. Basiu, napisz ile córka waży i opisz jakie ma obecnie pozostałe elementy sprzętu .

Nie rozumiem co to ma do rzeczy. Sprzet trzeba wymieniac co jakiś czas, ktory właśnie nadszedł. A co z tym wspólnego ają rekawice gogle, bielizna?? Cześc

Dla porównania, młody, 9 lat, 134 cm, 25 kg, jeżdzi od 3 roku życia, do 20 dni w sezonie, co trzeci dzień godzinka z instruktorem, na koniec ostatniego sezonu narty 130 cm r ~8 m i dla kontrastu 140 cm r~12m. Sprzęt pozostaje na bieżący sezon, być może dojdą jakieś narty typu 80 mm w tali, jeżeli coś ciekawego "się trafi".

To, że jeździ i ile nie ma znaczenia. Ważne jak jeździ. Promień skretu nie ma przy dziecięcych nartach wielkiegoznaczenia jeżeli nie mówimy o jeździe sportowej. Co ma za znaczenie 8 czy 12 metrów?? Jak jeździ adaptacja nastepuje natychmiast. Pozdrawiam

Użytkownik Mitek edytował ten post 19 grudzień 2011 - 22:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć To, że jeździ i ile nie ma znaczenia. Ważne jak jeździ. Promień skretu nie ma przy dziecięcych nartach wielkiegoznaczenia jeżeli nie mówimy o jeździe sportowej. Co ma za znaczenie 8 czy 12 metrów?? Jak jeździ adaptacja nastepuje natychmiast. Pozdrawiam

Mitek oczywiście ma rację. Pamiętam jak kupowałem pierwsze narty Ninie. Miała ok.4 lat i oczywiście szukałem nowoczesnych nart mocno taliowanych. Wtedy Rossignol i Dynastar proponował 60-siątki ( relatywnie) bardzo szerokie pod butem i mało taliowane. Wydawały mi się zabytkowe. Oczywiście kupiłem inne ( mocno taliowane) i jak zobaczyłem córkę w pierwszym skręcie to zrozumiałem potęgę Rosoła i Dynastara. Narty które wybrałem przeszkadzały w naturalnym sposobie jazdy jaki najpierw uprawiają dzieci - ześlizg. To pewien paradoks ale ja jako zwolennik ekstremalnych SL uważam, że powinno zaczynać się na nartach o długim promieniu bo to ułatwia techniki ślizgowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałam nadzieje, że ktoś odpowiedział na dzisiejszego maila :(

Basiu. Przepraszamy. Masz słuszne "pretensje". Dla narciarskiego rozwoju Twojej córki różnica pomiędzy 120 a 130 ma drugorzędne znaczenie. Jedzcie i cieszcie się górami i jazdą. To naprawdę mały problem. Znacznie później , na wyższym poziomie wtajemniczenia 10cm robi różnicę. Teraz.............nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejętności córki oceniam na 6 - czy takie narty http://allegro.pl/na...2027429446.html będa ok ? przeczytałam, że adresowane są do zawodników ... czy to oznacza, że córka sobie na niech nie poradzi ? powinnam poszukać coś bardziej rekreacyjnego ?

poszukaj dłuższego :) to narta nie dla zawodników (nawet tych najmłodszych) tylko dla dzieci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli opis to ściema, a napis racing na nartach nic nie oznacza ? czym się rózni taki model http://www.sportness.pl/produkt/427/1/ od takiego http://www.sportness.pl/produkt/428/1/ ? mam okazję tanio kupić trochę starsza wersję pierwszego modelu (wyjdzie taniej niż pożyczenie), tylko mnie trochę opis zmyla (slalomówka dla młodszych zawodników ...) - będzie sie nadawać ? czy raczej szukać czegoś w stylu drugiego modelu ? czy w ogóle będzie jakaś rożnica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

czyli opis to ściema, a napis racing na nartach nic nie oznacza ? czym się rózni taki model http://www.sportness.pl/produkt/427/1/ od takiego http://www.sportness.pl/produkt/428/1/ ? mam okazję tanio kupić trochę starsza wersję pierwszego modelu (wyjdzie taniej niż pożyczenie), tylko mnie trochę opis zmyla (slalomówka dla młodszych zawodników ...) - będzie sie nadawać ? czy raczej szukać czegoś w stylu drugiego modelu ? czy w ogóle będzie jakaś rożnica ?

To jednka dwie różne narty. RSX to narta o bardziej zaawansowanej konstrukcji. Osobiście polecam dla dobrze jeżdżących dzieci. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...