Skocz do zawartości

Torba na wyprawę narciarską


Tomaszos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pozwoliłem sobie założyć ten temat ponieważ mam mały problem,w Styczniu wyjeżdżam na narty autokarem,w informacjach wyjazdowych spostrzegłem że każdy uczestnik może zabrać ze sobą jeden bagaż główny (plecak bez stelaża zewnętrznego, walizkę lub torbę) o wadze do 20 kg i o wymiarach (80x60x30) plus bagaż podręczny o wadze do 5 kg plus jedną parę nart lub deskę snowboardową, najlepiej w pokrowcu. Buty narciarskie powinny być spakowane w bagażu głównym. Ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych organizator nie gwarantuje zabrania bagażu przekraczającego limit. I tu właśnie mam problem,jak mam spakować w jedną torbę buty narciarskie,spodnie narciarskie,kurtkę narciarską,jak nie dwie+ inne ubranie,gacie,skarple,kask,gogle,rękawice,w torbę 80x60x30,ponieważ w bagaż podręczny spakuję jakieś żarcie aparat,itp Doradźcie proszę co z tym fantem zrobić,niby błaha sprawa a spokoju mi nie daje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zwykle przy pakowaniu się na wycieczkę rowerową czy pieszą z plecakiem: układasz przed sobą niezbędne rzeczy które chcesz zabrać i torbę do ktorej masz zamiar to wpakować (to tak dla porównania). Po czym odstawiasz mniej więcej połowę na bok - wtedy pozostaną rzeczy ABSOLUTNIE niezbędne.... zwykle się mieszczą... ;). ew. wpakuj połowe ciuchów na siebie np. pomysł pakowanie kurtki (2?) jest niezbyt ekonomiczny.... Wykorzystaj też resztę dopuszczalnego bagażu. 5kg na żarło - to naprawdę sporo.... potrzebujesz tyle? Spoko - uda sie... Ostatnio spakowałem 4 osoby w 550 litrowy bagażnik (z nartami!!! tylko jedna para wystawała na podłokietnik) i klapa bez problemu zamknęła sie...

Użytkownik mig12345 edytował ten post 25 październik 2011 - 12:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam, Pozwoliłem sobie założyć ten temat ponieważ mam mały problem,w Styczniu wyjeżdżam na narty autokarem,w informacjach wyjazdowych spostrzegłem że każdy uczestnik może zabrać ze sobą jeden bagaż główny (plecak bez stelaża zewnętrznego, walizkę lub torbę) o wadze do 20 kg i o wymiarach (80x60x30) plus bagaż podręczny o wadze do 5 kg plus jedną parę nart lub deskę snowboardową, najlepiej w pokrowcu. Buty narciarskie powinny być spakowane w bagażu głównym. Ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych organizator nie gwarantuje zabrania bagażu przekraczającego limit. I tu właśnie mam problem,jak mam spakować w jedną torbę buty narciarskie,spodnie narciarskie,kurtkę narciarską,jak nie dwie+ inne ubranie,gacie,skarple,kask,gogle,rękawice,w torbę 80x60x30,ponieważ w bagaż podręczny spakuję jakieś żarcie aparat,itp Doradźcie proszę co z tym fantem zrobić,niby błaha sprawa a spokoju mi nie daje

A po co Ci na przykład dwie, przepraszam trzy kurtki - no bo jedna bedziesz miał na sobie?? UIbrania narciarskie pakuje do pokrowca razem z nartami, skarpetkami, majtkami itd. Do torby ida buty i reszta. Zazzwyczja jest jeszcze duzo wolnego miejsca. Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć A po co Ci na przykład dwie, przepraszam trzy kurtki - no bo jedna bedziesz miał na sobie?? UIbrania narciarskie pakuje do pokrowca razem z nartami, skarpetkami, majtkami itd. Do torby ida buty i reszta. Zazzwyczja jest jeszcze duzo wolnego miejsca. Pozdro serdeczne

może z dwiema grubymi kurtkami przesadziłem,a co do trzeciej na sobie,hmm zimą zwyklę nie chodzę w narciarskiej kurtce,lecz w cienkim softshell`u a pod spód polarowa bluza,spoko nie marznę ,już gdzieś pisałem że jestem zimno lubem ,zastanawiam się zmieścisz grube spodnie i kurtkę narciarską do powiedzmy takiego pokrowca, http://allegro.pl/no...1870907959.html Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może z dwiema grubymi kurtkami przesadziłem,a co do trzeciej na sobie,hmm zimą zwyklę nie chodzę w narciarskiej kurtce,lecz w cienkim softshell`u a pod spód polarowa bluza,spoko nie marznę ,już gdzieś pisałem że jestem zimno lubem

Ale tu musisz niestety optymalizować pod kątem dostępnej przestrzeni bagażowej a nie swoich przyzwyczajeń. Tak wiec kurtka narciarska na siebie. A do pokrowca nie musisz pakować akurat spodni. Pakuj to, co najlepiej tam wejdzie. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak : Zwykle staram się brać minimalne minimum rzeczy na wyjazd, co skutkuje zabieraniem do małej, podręcznej torby tylko i wyłącznie ciuchów dresowo-piżamowych wraz z ilomaś tam zmianiami bielizny, kosmetykami no i ... klapkami np. ;-) O ile musisz naturalnie zabrać zwykłe obuwie (niekoniecznie zimowe, a mogą to być zwykłe, lekkie buty sportowe) o tyle ze sobą i to już do podróży zabieram kurtkę narciarską (po co mi inna na wyjeździe narciarskim?) i takież spodnie. Jakiś cienki polar, bielizna termo, czy inny softshell spokojnie się zmieści w torbie na buty, a do właściwej, podróżnej włożysz cały pozostały ekwipunek, kanapek od mamy nie wyłączając. Z mojego doświadczenia wychodzi, że - z kolei - buty narciarskie, w właściwie ich wnętrze jest idealnym miejscem na przechowywanie różnych cennych, a skorych do tłuczenia się "izotoników", opatulonych dodatkowo w narciarskie skarperty ... dla bezpieczeństwa ma się rozumieć ;-) A do wewnątrz kasku (w worku) wkładasz i rękawice i kominiarkę i gogle. Spokojnie Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 25 październik 2011 - 12:49 dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

może z dwiema grubymi kurtkami przesadziłem,a co do trzeciej na sobie,hmm zimą zwyklę nie chodzę w narciarskiej kurtce,lecz w cienkim softshell`u a pod spód polarowa bluza,spoko nie marznę ,już gdzieś pisałem że jestem zimno lubem ,zastanawiam się zmieścisz grube spodnie i kurtkę narciarską do powiedzmy takiego pokrowca, http://allegro.pl/no...1870907959.html Pozdrawiam :)

no ale jak masz kłopot z miejscem to kurtke weź na siebie a przyda się w podróży pod głowę chociażby. Do Livigno sie troche jedzie jednak. ;) Spokojnie wszystko wepchniesz do kazdego pokrowca jeżeli tylko wchodzą narty z wiazaniami i pokrowiec się zamyka. Zazwyczaj w pokrowcu na jedna parę da sie przewieźć dwie i jeszcze pare drobiazgów. Nie domknie sie ale nie ma się co przejmować. Dasz radę. Miłej jazdy zyczę. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...