Skocz do zawartości

Druga para nart


Aiki

Rekomendowane odpowiedzi

:)Witam Wszystkich .
Dawno nic na forum nie pisałem, co nie znaczy, że nie czytałem..
Zima się zbliża więc „białe” już mnie opanowuje i już planuję różne wyjazdy. Myślę też o drugiej parze nart do jazdy bardziej poza trasą i w puchu , ale takie, ktore na wyjeżdżonym stoku i na twardym też nieźle pojadą. Chciałbym poznać różne opinie.
Pisać każdy może lepiej lub gorzej... ale zależy mi na poznaniu opinii tych , którzy mają lub znają takie narty oraz tych, którzy mogą coś mądrego zasugerować.
Potem planuję , może w październiku lub początku listopada wyskoczyć pewnie do Austrii na Tuxa i coś potestować a na koniec kupić.
Aktualnie jeżdżę na Nordicach Grandsport 14 , dl 176 R= 17 , 119/72/102
Poprzednie Voelkl Slalom P50 dł 177 , R=16, 107/62/92
Teraz chciałbym jeszcze poszerzyć nartę nie zwiększając promienia a może nawet zacieśniając go , a to ponieważ więcej zapędzam się poza trasę i ujeżdżam różne warunki .
Aktualnie mam 184 wzrostu i ważę 76 kg, poziom 7 ( lat 72).
Kocham narty, lubię pojechać szybko, staram się dynamicznie. Jeżdżę przy każdej pogodzie.
Przeważnie czerwone trasy, ale nie unikam czarnych i poza.
Nie mam wyrobionego zdania o właściwej dla mnie długości nart. Te , które mam 176 są niezłe, ale chcę spróbować nieco dłuższe. Spróbuję 2 a może 3 cm , to pokażą testy, natomiast pod stopką myślę o 75, 76 cm, R w granicach 15 max 16.5
Oczywiście cena +/- do1500 pln
Np.
Rossignol Zenith 76 ( dł 176 R=14,5 , 127/76/108)
Blizzard Magnum 7,6 IQ (dl 176 R=16, 124/76/107)
ale oczywiście mogą być inne. Chciałbym znać Wasze opinie i sugestie zanim będę coś testował. Myślę, że w Austrii będzie duży wybór do testowania.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Witam Wszystkich .
Dawno nic na forum nie pisałem, co nie znaczy, że nie czytałem..
Zima się zbliża więc „białe” już mnie opanowuje i już planuję różne wyjazdy. Myślę też o drugiej parze nart do jazdy bardziej poza trasą i w puchu , ale takie, ktore na wyjeżdżonym stoku i na twardym też nieźle pojadą. Chciałbym poznać różne opinie.
Pisać każdy może lepiej lub gorzej... ale zależy mi na poznaniu opinii tych , którzy mają lub znają takie narty oraz tych, którzy mogą coś mądrego zasugerować.
Potem planuję , może w październiku lub początku listopada wyskoczyć pewnie do Austrii na Tuxa i coś potestować a na koniec kupić.
Aktualnie jeżdżę na Nordicach Grandsport 14 , dl 176 R= 17 , 119/72/102
Poprzednie Voelkl Slalom P50 dł 177 , R=16, 107/62/92
Teraz chciałbym jeszcze poszerzyć nartę nie zwiększając promienia a może nawet zacieśniając go , a to ponieważ więcej zapędzam się poza trasę i ujeżdżam różne warunki .
Aktualnie mam 184 wzrostu i ważę 76 kg, poziom 7 ( lat 72).
Kocham narty, lubię pojechać szybko, staram się dynamicznie. Jeżdżę przy każdej pogodzie.
Przeważnie czerwone trasy, ale nie unikam czarnych i poza.
Nie mam wyrobionego zdania o właściwej dla mnie długości nart. Te , które mam 176 są niezłe, ale chcę spróbować nieco dłuższe. Spróbuję 2 a może 3 cm , to pokażą testy, natomiast pod stopką myślę o 75, 76 cm, R w granicach 15 max 16.5
Oczywiście cena +/- do1500 pln
Np.
Rossignol Zenith 76 ( dł 176 R=14,5 , 127/76/108)
Blizzard Magnum 7,6 IQ (dl 176 R=16, 124/76/107)
ale oczywiście mogą być inne. Chciałbym znać Wasze opinie i sugestie zanim będę coś testował. Myślę, że w Austrii będzie duży wybór do testowania.
Pozdrawiam


wybierz cokolwiek pod stopa 80-90, dziob 125 i wiecej, dlugosc min 180

oczywiscie seria AC albo RTM nasuwaja sie same przez sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz cokolwiek pod stopa 80-90, dziob 125 i wiecej, dlugosc min 180

oczywiscie seria AC albo RTM nasuwaja sie same przez sie


Dobrze piszesz , ale wydaje mi sie , że to dla nieco cięższego . Stopka szersza ok. sprobuje. Oprócz tego cena jest dwa razy wyższa. Może potestowe będą tańsze. Spróbuję takie oczywiście, ale czekam na więcej postów.
Pozrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję, przeczytaj identyczne wątki. Jest tam sporo konkretnych informacji.

http://www.skiforum....ead.php?t=37868

http://www.skiforum....ead.php?t=37495

http://www.skiforum....ead.php?t=37754

A co do długości i szerokości. Jeśli to ma być druga para to kup coś znacząco innego. Jan zaproponował Ci i tak dość (moim zdaniem zbyt) kompromisowe rozwiązanie - nartę tylko o 3 cm dłuższą od używanej i szerszą 8-18mm. To nie jest znacząca różnica!!! Ja będę bardziej 'śmiały". Długość 184 cm, 94-98 mm pod stopą. Do off piste to żadna awangarda - raczej punkt wyjścia, na trasy też dobra. Uwagi o promieniu nie rozumiem - poza trasą ma to małe znaczenie a na trasie 20-22 m (a tyle ten sprzęt ma) wystarczy...
A co do wagi - ciesz się - narta będzie Ci szła płycej (inni muszą mieć 110-120 mm) a ciągle będzie dobra na krawędzi.

Pozdro
Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 02 wrzesień 2011 - 07:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję, przeczytaj identyczne wątki. Jest tam sporo konkretnych informacji.

http://www.skiforum....ead.php?t=37868

http://www.skiforum....ead.php?t=37495

http://www.skiforum....ead.php?t=37754

A co do długości i szerokości. Jeśli to ma być druga para to kup coś znacząco innego. Jan zaproponował Ci i tak dość (moim zdaniem zbyt) kompromisowe rozwiązanie - nartę tylko o 3 cm dłuższą od używanej i szerszą 8-18mm. To nie jest znacząca różnica!!! Ja będę bardziej 'śmiały". Długość 184 cm, 94-98 mm pod stopą. Do off piste to żadna awangarda - raczej punkt wyjścia, na trasy też dobra. Uwagi o promieniu nie rozumiem - poza trasą ma to małe znaczenie a na trasie 20-22 m (a tyle ten sprzęt ma) wystarczy...
A co do wagi - ciesz się - narta będzie Ci szła płycej (inni muszą mieć 110-120 mm) a ciągle będzie dobra na krawędzi.

Pozdro
Wiesiek


moja konserwa wynikala z faktu, ze kolega chcioal cos, co by tez szlo na ubitym
to co podalem, te parametry, to obecnie nie powder a big mountain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja konserwa wynikala z faktu, ze kolega chcioal cos, co by tez szlo na ubitym
to co podalem, te parametry, to obecnie nie powder a big mountain


Na 100% spróbuję zarówno "konserwy" jak i coś wiecej. Poczytałem te wątki , które podał Wujot i poszerzyło mi to "światopogląd", chociaż zawarte w nich często cenne informacje są mocno zadymione przez raczej jałową dyskusję. Jednak z braku śniegu jest to całkiem zrozumiałe.
Wezmę opinie pod uwagę przy testowaniu nart.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% spróbuję zarówno "konserwy" jak i coś wiecej. Poczytałem te wątki , które podał Wujot i poszerzyło mi to "światopogląd", chociaż zawarte w nich często cenne informacje są mocno zadymione przez raczej jałową dyskusję. Jednak z braku śniegu jest to całkiem zrozumiałe.
Wezmę opinie pod uwagę przy testowaniu nart.
Pozdrawiam


proponuje wyrzucic wszystko, co nie jest oparte na osobistych doswiadczeniach piszacych.........

moja corka, majaca duze dosw zawodnicze i pozatrasowae, ostatnio porzucila inne narty na rzecz bridge na prawie wszystkie warunki. na duuuzy puch bierze katane lub cos w stylu pontoon..............................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma to być narta kompromisowa, BigMountain a nie Powder, to ja ze swojej strony i doświadczenia z tą nartą mogę polecić K2 Rictor, narta na przygotowanym śniegu radzi sobie wyśmienicie, jest bardzo zwrotna, można dynamicznie przechodzić ze skrętu w skręt, rozmuldzone, rozjeżdzone stoki również pokonuje świetnie bez jakichkolwiek oporów. Jak chodzi o jazde poza trasami też fajnie sobie radzi, oczywiście nie mówie tutaj o jakimś mega dużym świeżym opadzie... ja mam 182/82 i wziąłem 174, no i to niestety był błąd, niby jeździ mi się na niej bardzo fajnie, ale czuje że miałem wziąć 181, poza trasami byłaby lepsza, więc Tobie również taką długość radzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma to być narta kompromisowa, BigMountain a nie Powder, to ja ze swojej strony i doświadczenia z tą nartą mogę polecić K2 Rictor, narta na przygotowanym śniegu radzi sobie wyśmienicie, jest bardzo zwrotna, można dynamicznie przechodzić ze skrętu w skręt, rozmuldzone, rozjeżdzone stoki również pokonuje świetnie bez jakichkolwiek oporów. Jak chodzi o jazde poza trasami też fajnie sobie radzi, oczywiście nie mówie tutaj o jakimś mega dużym świeżym opadzie... ja mam 182/82 i wziąłem 174, no i to niestety był błąd, niby jeździ mi się na niej bardzo fajnie, ale czuje że miałem wziąć 181, poza trasami byłaby lepsza, więc Tobie również taką długość radzę.

W swoim pierwszym poście piszę, że nie chodzi o kompromis tylko o jazdę poza trasą , zarówno puch, twarde niejeżdżone, jak i rozjeżdżone ( czytaj: poorane).
Jednego dnia pojeździ się bardziej po trasach na jednych nartkach, innego wiecej poza.
Ja mam 184 cm i 76 kg więc 180 i wiecej / 80 - 85 mialoby sens, ale muszę przed kupnem spróbować. A tak wogóle to podziały Big Mountain, Allmountain, Powder itp to wymysly marketigowców i nie ma zadnej sztywnej granicy ,ale dziękuję za sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim pierwszym poście piszę, że nie chodzi o kompromis tylko o jazdę poza trasą , zarówno puch, twarde niejeżdżone, jak i rozjeżdżone ( czytaj: poorane).


Moim zdaniem to jest własnie kompromis, dla mnie przynajmniej, puch to warunki na które nie ma co wychodzić z nartami węższymi od 100-110 w tali, jak chcesz dobrze pojeździć również na twardym nierozjezdzonym i na pooranym to takie własnie są K2 Rictor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest własnie kompromis, dla mnie przynajmniej, puch to warunki na które nie ma co wychodzić z nartami węższymi od 100-110 w tali, jak chcesz dobrze pojeździć również na twardym nierozjezdzonym i na pooranym to takie własnie są K2 Rictor.


chyba lekko przesadzasz z ta szerokoscia
moje grizzly czy AC doskonale sobie radza w kazdych warunkach, wlaczajac bezdenny puch
oczywiscie, ze wole na takie warunki podlozyc pod nogi moje katany czy inne sumo, ale nie mow ze nie ma co wychodzic itp

co do rictor'a to mam osobiste uprzedzenie z czasow, gdy pisywalem n skionline - tak natretnej reklamy wspolzalozyciela skionline nt wlasnie tych nart nie widzialem w zyciu - nie mowie ,ze jest to zla narta, po prostu wyjasniam moje uprzedzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Moim zdaniem lepiej zainwestować w doszkolenie niż w drugie narty.
Pozdrawiam


Przykro mi , ale stwierdzam, że z uporem lansujesz swoje założenie, że jak ktoś chce kupić drugie narty , to dlatego, że bez nich nie da się poza trasą jeździć. Ale , żebyś nie wiem jak dobrze jeździł i znał się perfect teoretycznie na jeździe, bez spróbowania całkiem innych nie dowiesz się co też nowego wymyślili i czy to przypadkiem nie jest większa frajda na tym nowym sprzęcie. Ja jak już wiesz mam 72 lata i chcę właśnie wypróbować coś innego. Nie przeszkadza to wcale podnoszeniu techniki jazdy i nie ma związku z inwestowaniem.
Oszczędność zwynikająca z Twojej Rady jest taka sama jak z samochodu, ktorego się nie kupi.

A tak wogóle to jest tyle do poznania i wypróbowania a czasu nie tak znowu dużo , o czym też się przekonasz w swoim czasie.
Serdecznie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiki kolego... starszy kolego;) jak przeczytałem że masz 72 lata to myślałem że to literówka jest. Gratuluję że Ci się chce, w tym wieku to nie jest takie oczywiste... Na tym forum jest tak jak w życiu, prawda jest gdzieś po środku. Koledzy chcą jak najlepiej, czasem tylko jest im trudno postawić się w czyjejś sytuacji. Wierzę że znajdziesz jakąś cenną radę. Chciałbym mieć w Twoim wieku tyle powera... To co mogę Ci poradzić to zebranie wszystkich informacji i wyeliminowanie skrajnych. ;)

Pozdrawiam, Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lekko przesadzasz z ta szerokoscia
moje grizzly czy AC doskonale sobie radza w kazdych warunkach, wlaczajac bezdenny puch


no tak ale jak sam piszesz duuużo lepiej jest w tedy mieć jakieś 100mm, a takie 80-90 są właśnie bardzo dobrym kompromisem pomiędzy puchem a sztruksem.

co do rictor'a to mam osobiste uprzedzenie z czasow, gdy pisywalem n skionline - tak natretnej reklamy wspolzalozyciela skionline nt wlasnie tych nart nie widzialem w zyciu - nie mowie ,ze jest to zla narta, po prostu wyjasniam moje uprzedzenie


Janie, jakby Ci się gdzieś trafiły te Rictory to weź je tam przetestuj:) Masz wielkie doświadczenie, bardzo cenię sobie Twoje uwagi co do nart. Chętnie więc poznam Twoją opinię z jazdy na nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiki kolego... starszy kolego;) jak przeczytałem że masz 72 lata to myślałem że to literówka jest. Gratuluję że Ci się chce, w tym wieku to nie jest takie oczywiste... Na tym forum jest tak jak w życiu, prawda jest gdzieś po środku. Koledzy chcą jak najlepiej, czasem tylko jest im trudno postawić się w czyjejś sytuacji. Wierzę że znajdziesz jakąś cenną radę. Chciałbym mieć w Twoim wieku tyle powera... To co mogę Ci poradzić to zebranie wszystkich informacji i wyeliminowanie skrajnych. ;)

Pozdrawiam, Maciek

Chyba nie ten wątek ale miejsce dobre.
Witaj!
Miło mi jest zamienić z Tobą pierwsze słowa. Jak chodzi o power w tym wieku, to Pierwszy jest Ten co nad nami, a reszta leży we wLasnych rękach.
Najważniejsze to jest to czym się człowiek karmi tzn. co je i jak żyje, co go kręci a co odpuszcza i ciagle dużo ruchu i stale plany na przyszłość, czego Ci serdecznie życzę.
A co do kolegów to wielu wydaje mi się nieźle znam. Wielu cenię za spostrzegawczość i, wiedze narciarską i celne uwagi. Dużo czytam (Twoje posty też), i potrafię wyłowić co jest potrzebne. Z wieloma uwagami na forum się nie zgadzam, czesto np. co innego jest w treści a co innego wynika z filmiku. Przeważnie nie zabieram glosu, bo zdaję sobie sprawę z własnej wiedzy i praktyki, ale nikogo nie chcę urazić i nie chcę się przekomarzać i wymądrzać , pozostawiam to innym. Chociaż nieraz mnie podkusi.
Ogladam wiele filmów także na youtube i często najlepsi, wcale nie stosują się do wzorca, ale jadą skutecznie i zgodnie z prawami fizyki.
Ja już w Pucharze Świata nie wystartuję, ani nie jestem modelką na wybiegu, chodzi o to żeby była jak największa radocha, dobrze jak w wiekszym towarzystwie i kiedy są widzowie (myślę , że adrenalina potrzebna jest kazdemu), ale chetnie się uczę.

Jak się zmienia styl jazdy i sprzęt na przestrzeni niewielu ostatnich lat, nie mówiąc o starszych czasach to widać, np. jeździłem na Atomicach ołówkach 215, ale zaczynałem na jesionowych dechach bez kantów z wiązaniami paskowymiNormalne jest, że to czego uczyli instruktorzy wcześniej, następni instruktorzy wykorzeniali, a teraz znów zmieniają na coś nowego. Wszędzie decydują prawa fizyki.
Do października jeszcze trochę, może coś na Tuxie, a na dziś forum, które przybliża BIAŁE czego Wszystkim życzę.
Serdecznie podrawiam Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przykro mi , ale stwierdzam, że z uporem lansujesz swoje założenie, że jak ktoś chce kupić drugie narty , to dlatego, że bez nich nie da się poza trasą jeździć. Ale , żebyś nie wiem jak dobrze jeździł i znał się perfect teoretycznie na jeździe, bez spróbowania całkiem innych nie dowiesz się co też nowego wymyślili i czy to przypadkiem nie jest większa frajda na tym nowym sprzęcie. Ja jak już wiesz mam 72 lata i chcę właśnie wypróbować coś innego. Nie przeszkadza to wcale podnoszeniu techniki jazdy i nie ma związku z inwestowaniem.
Oszczędność zwynikająca z Twojej Rady jest taka sama jak z samochodu, ktorego się nie kupi.

A tak wogóle to jest tyle do poznania i wypróbowania a czasu nie tak znowu dużo , o czym też się przekonasz w swoim czasie.
Serdecznie pozdrawiam


Ja po prostu wypowiadam swoje zdanie. To czy masz 72 lata czy 12 czy 22 nie ma znaczenia. Jeździłęm na przeróżnych nartach i na jednych jest troche lepiej a na innych trochę gorzej. Nie są jednak warunkiem niezbędnym do realizacji marzeń o jeździe w takich czy innych warunkach co zresztą sma potwierdzasz. I tyle.
Pozdro serdeczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie, jakby Ci się gdzieś trafiły te Rictory to weź je tam przetestuj:) Masz wielkie doświadczenie, bardzo cenię sobie Twoje uwagi co do nart. Chętnie więc poznam Twoją opinię z jazdy na nich.[/QUOTE]

moj problem jest taki, e ostatni sezon stracilem wiec jest duzo do odrobienia……..
nawet 2 pary nieruszone czekaja w ski-room zeby je wreszcie przegonic….ale jezeli wpadna mi w rece owe R to je przelece….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gorzej jak w tym roku malo sniegu bedzie:D

Co do mitka to tak jakbys po autostradzie mial jechac maluchem lub mercedesem ciekawe czy tylko doswiadczenie by tu sie liczylo:D

Z tego co sie czyta dzisiaj poza trase to wstyd w 85(pod butem ) wyjechac nie wsponme o wezszych takze jesli kolega lubi poza trasa pojechac to 90 wydaje sie byc minimum.

Wiecie marketing w to jedno ale ktos rowniez projektuje narty by przyjemnie sie w nich jezdzilo w danych warunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...