Skocz do zawartości

Można sobie śmiało poużywać-filmiki


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

Prawa do "pouzywania" posiadam, uzywac nie bede. To pierwsze to tez takie sobie smiganie ale w bardzo szybkim tempie, Nie wielu tak potrafi - gratki. Nagraj cos "technicznego" bo z wolnej jazdy to masz u mnie dobra ocene.

Fredo( przepraszam za formę), dzięki! Nie liczyłem na TAKĄ ocenę z Twoich palców:) Nagram coś więcej na Stubai na początku kwietnia. Ciężko dziś trafić na jakieś trudniejsze warunki:) Tam gdzie to powyżej kręciłem było 160 osób na całą dolinę więc o 16-stej był sztruks. Poza trasą mało śniegu. Nieskromnie dodam: jestem wychowany na bielskiej Saharze bez ratraka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia. Zanim cos napisze proszę o przyjrzenie się pracy lewej reki i porównania jej z prawą. Porównaj moment wbicia kijka prawego i lewego. Mozesz tez porównac pozycję ciała w obu skrętach. I na koniec czy zauważasz jak szybko z dolnej narty wpadasz na górną? Fakt zauwazenia róznic (jakich?) pomoze mi w naprowadzeniu Ciebie na poprawę jazdy. Zaznaczam, ze jazda BARDZO mi się podoba. Przypomina mi styl jazdy ktory preferuję osobiscie. :) (dlatego Twoja jazda podoba sie też Fredowi :P )

Użytkownik niko130 edytował ten post 18 luty 2011 - 21:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harpia. Zanim cos napisze proszę o przyjrzenie się pracy lewej reki i porównania jej z prawą. Porównaj moment wbicia kijka prawego i lewego. Mozesz tez porównac pozycję ciała w obu skrętach. I na koniec czy zauważasz jak szybko z dolnej narty wpadasz na górną? Fakt zauwazenia róznic (jakich?) pomoze mi w naprowadzeniu Ciebie na poprawę jazdy. Zaznaczam, ze jazda BARDZO mi się podoba. Przypomina mi styl jazdy ktory preferuję osobiscie. :)

Wiedziałem, że ktoś wytknie mi łapy. Mogę pojechać inaczej. To kwestia "stylu". To trochę tak jak uczą tenisistów ustawiać się do piłki i konfrontacja z tym co widzimy u np. Sereny:) Ona przeczy całkowicie teorii a jest skuteczna. Nie chcę aby to zabrzmiało zarozumiale. Jestem pewien, że wiesz o czym piszę. p.s. jestem już za stary na poprawę jazdy:) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznosc mozesz poprawic , wiek tu nie odgrywa roli (zajrzyj na prive). Jesli chcesz poprawic co nieco to przyjrzyj się dokładniej wg moich wskazówek. Ja poprawiam sie za kazdym pobytem na stoku. Dzis cwiczyłem jazde na SZCZERYM lodzie (poza trasą), choc obok mialem sztruksową aleję. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie kumam!!!

Skumasz jak bedziesz chciał wykonac d ł u g i skret. Wtedy poczujesz wpływ narty wew. W fazie początkowej JESTES na dolnej narcie popatrz co robisz deczko pózniej. Ty juz masz zaprogramowany ruch i tego nie czujesz. Spójrz inaczej , Jedz skręt r25-30. Wykonasz go ale czy w równowadze na dolnej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz skręt r25-30. Wykonasz go ale czy w równowadze na dolnej ?

Bez problemu. Czasami łapie mnie górna na bardzo stromym stoku jak jadę na Nordica Enforcer ( 98 pod butem) ale szczerze tego unikam. Najlepiej "pogadajmy" live:) Sam zobaczysz. Zawsze dziwiły mnie te Ogorzałkowe teorie o obciążaniu obu nart ale jednego się od Marka nauczyłem. Zabawa balansem przód-tył. To bardzo wspomaga czucie narty.

Użytkownik Harpia edytował ten post 18 luty 2011 - 23:49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. jestem już za stary na poprawę jazdy niko130 To oczywiście żart. Właściwie zawsze stojąc na nartach staram się coś poprawić.

Ja powiem tak: Nie zawsze sie da to cos poprawic, a jezeli sie by dalo, to czy bedzie to skuteczne. Jezdzisz (filmy) tak szybko, ze to cos nie mozesz utrwalic bo za sek. wkracza przyzwyczajenie. Trzeba by pod czyims dobrym okiem rozpoczac skrocony(w tabletce) kurs od poczatku. Dostales sie w szpony niko130 i nie ma zmiluj. Ja mam przewage nad Toba bo moge sie na zywo odszczeknac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale z p.s. się nie zgadzam. Nigdy nie jest za późno a jak ktoś tak twierdzi to znaczy, że albo już skończył, albo już wystarczy mu to co umie, co na jedno wychodzi. Ja jestem po 70 i ciągle się uczę, radzę posłuchać Niko130. A radość życia nie nie zadowolenie z tego co się umie tylko z tego czego sie jeszcze mozna nauczyć. W aikido jest takie powiedzenie .."codziennie możesz być lepszy odtego kim byłes wczoraj".. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: Nie zawsze sie da to cos poprawic, a jezeli sie by dalo, to czy bedzie to skuteczne.

Słusznie, jeśli poprawiać to z głową, według planu i konsekwentnie, jeśli robi się to chaotyczne to nie ma szans na sukces. W zasadzie można by uruchomić osobny wątek poświęcony przebudowywaniu techniki jazdy - mam w tym pewne doświadczenie:cool: Mając motywację, wiedzę, pewien zasób umiejętności i podstawową sprawność fizyczną, można samemu, nawet całkowicie, zmienić technikę swojej jazdy. Ktoś obdarzony dozą talentu, pracując nad sobą ŚWIADOMIE, jest w stanie zrobić to w ciągu trzech sezonów, ktoś mniej utalentowany lub mniej sprawny poświęci pięć sezonów po 20 dni na śniegu. W naszych, krajowych warunkach, podstawową przeszkodą jest brak dobrej jakości materiałów ( książka + DVD ) na których można się oprzeć, nie każdy włada dostatecznie dobrze np angielskim aby z tą przeszkoda sobie poradzić, nie każdego stać na instruktora - specjalistę. Początek jest trudny bo trzeba stopniowo " wymazywać " stare, złe przyzwyczajenia i w to miejsce " wgrywać " nowe dla naszej pamięci mięśniowej zespły ruchowe. Tego nie da się zrobić uprawiając " narciarstwo swobodne ", warunkiem niezbędnym jest wykonywanie ćwiczeń wg ułożonego logicznie planu - wtedy, będąc konsekwentnym, mamy szansę na postep. Czy wiek jest ograniczeniem ? W zasadzie nie, na pewno nie nauczę starszego jegomościa posługującego się ledwo/ledwo techniką ześlizgową, agresywnego carvingu na stromym stoku ale jestem w stanie zmienić mu sylwetkę, poprawić balans, generalnie dążąc do uczynienia jego jazdy bardziej skuteczną i mniej energochłonną, niekonicznie na " czystej krawędzi ", delikwent musi tylko chcieć chcieć;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie.. Przyłaczam sie do zdania Roberta: ZA szybko (pierwszy filmik)- a takie wspaniałe góry do podziwiania wokół..... :rolleyes:;), gdzie sie spieszyć ... ;) Fajna jazda. widać ile mi brakuje... ;) Pozdrawiam Michał (uprawniony)

Użytkownik mig12345 edytował ten post 19 luty 2011 - 15:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...