Skocz do zawartości

PILNE! Okulary sportowe ze szkłami korekcyjnymi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Czy wiecie, gdzie w Warszawie można kupić/zamówić okulary narciarskie (nie gogle) ze szkłami korekcyjnymi? Moja siostra kupiła jakiś czas temu takie okulary, mają wymienne szybki przeciwsłoneczne/"przeciwmgielne" i dorobione do ich kształtu szkła korekcyjne. Niestety sklep, w którym je kupiła już zlikwidowany. Potrzebuje nabyć takie w tym tygodniu. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy wiecie, gdzie w Warszawie można kupić/zamówić okulary narciarskie (nie gogle) ze szkłami korekcyjnymi? Moja siostra kupiła jakiś czas temu takie okulary, mają wymienne szybki przeciwsłoneczne/"przeciwmgielne" i dorobione do ich kształtu szkła korekcyjne. Niestety sklep, w którym je kupiła już zlikwidowany. Potrzebuje nabyć takie w tym tygodniu. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

jesli chcesz wszelkie wskazówki..... to poszukaj raczej gogli dla 'okularników' lub szkieł kontaktowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydowałam się na kontakty (na szczęście mogę ich używać) też miałam takie problemy. Wówczas w sklepach optycznych pytałam, wskazując na sportowe modele okularów (oprawek), do których można wstawić przeciwsłoneczne szkła korekcyjne plastikowe. Jest to istotne, bowiem nie do każdej oprawki da się wprawić szkła korekcyjne, to podobno ma związek z krzywizną powierzchni szkła w danej oprawce. Może pójdź do takiego zakładu, gdzie jest duży wybór i spróbuj podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy wiecie, gdzie w Warszawie można kupić/zamówić okulary narciarskie (nie gogle) ze szkłami korekcyjnymi? Moja siostra kupiła jakiś czas temu takie okulary, mają wymienne szybki przeciwsłoneczne/"przeciwmgielne" i dorobione do ich kształtu szkła korekcyjne. Niestety sklep, w którym je kupiła już zlikwidowany. Potrzebuje nabyć takie w tym tygodniu. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Spróbuj w dobrych sklepach rowerowych, mają sporo w ofercie. Ja kupiłem Rudy Project Perception, służą mi już dobrych parę lat, są drogie ale można znależć tańsze opcje np Accent, Brenda itp. Mozna rozważyć gogle typu OTG ( over the glasses ), niezłe i nie tak drogie są Uvexy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego modelu ale niestety trzeba uważać na wymianę oprawki przy niskich temperaturach, jest tam plastikowy klip który potrafi się wyłamać :confused: więc coś w tym kierunku należy szukać ale bardziej trwałego jeśli zamierzamy często wymieniać nakładki (w komplecie są przyciemniające oraz te żółte rozjaśniające). http://www.arctica.pl/p46/s-70

Użytkownik Bogdan100 edytował ten post 06 luty 2011 - 22:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wadę ma siostrzeniec? bo niektórych wad nie da się wykonać w oprawkach sportowych. Ja mam skrzywienie osiowe i mogłem jedynie kupić gogle blizarda dla okularników z czego się cieszę bo są lepszym rozwiązaniem niż okulary sportowe. Zaleta szkła korekcyjne są zawsze czyste . Gdy zaparują gogle wciąż widzę bo mam okulary po ich podniesieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pewnie bym to rozważał, ale to nie dla mnie, tylko dla siostrzeńca. Kontakty nie wchodzą w grę z przyczyn zdrowotnych, poza tym decyzja co do rodzaju sprzętu została już podjęta, ja muszę pomóc w realizacji.

pisałem tak radykalnie bo mam bardzo niedobre doświadczenia z tego typu 'goglami'... 1. Kazda wkładka optyczna ma nieco inny układ osi soczewek w stosunku do źrenic i oczy muszą sie jakąs chwile przystosowywać by widzieć poprawnie - w moim przypadku wykluczało to zamiennośc okulary- gogle z wkładką na stoku, a bez okularów ostro widze na pól metra..... 2. Kompletna katastrofa w momencie zaparowania - czy np. upadku- zaprószenia sniegu pod gogle (przejazdu pod działającoa armatką itp). Brak jakiejkolwiek możliwości wysuszenia-wytarcia na stoku.... Jeżdziłem w tym czymś 2 dni i nigdy wiecej. Natomiast ten sam egzemplarz doskonale sprawdził sie na rowerze w zimniejsze dni... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...