Skocz do zawartości

Wkładki dorabiane indywidualnie do butów narciarskich!


Rekomendowane odpowiedzi

Rzucę nowym tematem :) Kupiłem nowe buty narciarskie niby wszystko ok ale po 3 zjazdach bolą mnie stopy i muszę odpinać klamry :( Postanowiłem dorobić wkładki indywidualnie formowane do mojej stopy. Wkładki narciarskie powinny być twarde aby szybko przenosić siły na krawędzie nart ale jak są źle wyprofilowane to stopa dociskana przez klamry bardzo szybko się męczy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam-SIDAS! Mam sidas custom dorobione indywidualnie do mojej stopy :):):). Mimo, że mam wygodne buty to coś było nie tak po paru godzinach jazdy. Z tymi wkładkami zmienia się trochę geometria-pozycja stopy w bucie, jest bardziej komfortowo, pieta trochę jakby wyżej leży i mam chyba lepszą kontrole nad nartą. Oryginalna wkładka w bucie Tecnica to taki kapec prawie jak w adidasach, jak się je porówna to od razu widać, ze to inna liga jest!. Sidas jest sztywniejszy, wyprofilowany, ma wstawki usztywniające stopę z jakiegoś kompozytu-włókna węglowego chyba, jest porowata i stopa lepiej oddycha. Szczerze polecam! ;) Pyta ktoś o cenę ...jak zwykle za komfort i zaawansowanie technologiczne płacimy...słono :( chyba prawie 300 dałem. Na osłodę dodam, że w przyszłości wkładkę można przenieść do innych butów (chyba, ze komuś jeszcze noga rośnie to odpada :D ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak napisali koledzy - inna liga, ja kupiłem bo oryginał w rosołach zgiął się w dwóch miejscach i uwierały jak diabli. Kupiłem a Szczecinie, ale wytargowałem za 150 ;) (buty były od nich i miały jeszcze gwarancję). Pamiętaj tylko, że pokazało się kilka wkładek, ale sidas jest topowy. pozdrawiam R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niestety mała nie jest od 300 do 350 zł w zależności jaka wkładka sportowa czy rekreacyjna. Wygląda to tak: Przychodzimy z butami wyjmujemy z nich stare wkładki i dobieramy rozmiar nowych. Stajemy na specjalnych poduszkach na których odciska się kształt naszych stup. W tym czasie wkładki grzeją się w wygrzewarce i potem zostają nakładane na poduszki. Stajemy na nowych wkładkach, a potem to już tylko chłodzenie obróbka i gotowe. Zwykłe wkładki są do butów narciarskich za miękkie gdyż w bucie stopa jest dociskana. Cena trochę wysoka ale myślę, że warto zainwestować. Sam długo nad tym myślałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktoś może polecić mi gdzie takie wkładki można profesjonalnie zrobic w Wa-wie? Mam jakiś problem ze stopami, jak zapinam buty nawet lekko to dociskam sobie jakis nerw i potwornie bolą mnie środkowe palce, normalnie jakbym do wrzątku włożyła. masakra. mam tak w każdych butach narciarskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić mi gdzie takie wkładki można profesjonalnie zrobic w Wa-wie? Mam jakiś problem ze stopami, jak zapinam buty nawet lekko to dociskam sobie jakis nerw i potwornie bolą mnie środkowe palce, normalnie jakbym do wrzątku włożyła. masakra. mam tak w każdych butach narciarskich.

http://www.windsport...YZOWANE SERWISY tam jest wyszukiwarka przedstawicieli w Polsce i co można u nich zrobić :) szukaj: Formowanie skorup butów, ew. Wykonywanie wkładek wyścielających, ew. Wykonywanie wkładów wewnętrznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkladka w butach jest slabo formowana, a wiec noga nie powinna bolec. Tu jest po prostu albo zle dobrany but, albo za duzy i zbyt mocne scisniecie klamer 1 i 2, ktore powinny byc zmakniete dosc lekko (a dokladniej tak mocno aby nie bylo deformacji stopy/skorupy). A tak poza tym polecam wkladki, ale tu raczej nie pomoga. P.S. Widze ze niby pomogly, ale pomijajac naprawde dziwna stope to raczej efekt uboczny. Np. zmiana wysokosci wkladki i tym samym inne zapiecie buta. Tak czy siak kasa nie jest zmarnowana.

Użytkownik lucasd edytował ten post 21 styczeń 2011 - 17:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.windsport...YZOWANE SERWISY tam jest wyszukiwarka przedstawicieli w Polsce i co można u nich zrobić :) szukaj: Formowanie skorup butów, ew. Wykonywanie wkładek wyścielających, ew. Wykonywanie wkładów wewnętrznych

Teoretycznie (zgodnie z informacją Winsportu) można wkładki dorobić w Ski Teamie ale jest to nieprawda (dzwoniłem do nich) Spróbuj w firmie Drajmed http://drajmed.pl/index-2.html, oni dorabiają wkładki ortopedyczne i w rozmowie telefonicznej poinformowali mnie, że do butów narciarskich też dorabiają. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wkładki narciarskie powinny być twarde aby szybko przenosić siły na krawędzie nart ale jak są źle wyprofilowane to stopa dociskana przez klamry bardzo szybko się męczy. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Mnie buty w oryginalnych profilowanych wkładkach uciskały na podbiciu stopy(na wys. 2 klamry od dołu). Po prostu stopa nie mieściła się na wysokość. Rozwiązanie okazało się proste, wywalić wkładki. Teraz jeżdżę bez żadnych wkładek i nic nie boli. :) Dlatego uprzedzam osoby, które maja wysokie podbicie, ta super wkładka może się w bucie nie zmieścić.

Cena niestety mała nie jest od 300 do 350 zł

To prawie tyle co moje buty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dokładnie w butach narciarskich wkładki są miękkie i płaskie czyli nie będą odpowiednie dla każdego. Tak jak Panowie piszą wkładki dobrane ( zrobione na wymiar ) będą idealnie dopasowane do danej stopy i nie pozostanie nic innego jak tylko przyjemność

No no, odkrywczy tekst jak na pierwszy post, tak po 4 latach od zakończenia tematu.Chyba 1 -sza nagroda w dziale "wykopaliska" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...