Skocz do zawartości

[Maska na twarz] Uzywacie?


chemik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łukasz, tobie jest az tak zimno na nartach czy po prostu chcesz szpanowac :> Nie kupuj tego, bo to nie do nart sluzy. Powiem szczerze, ze kiedys tez czegos takiego szukalem, u Carrery nic mi nie powiedzieli. Jesli chcesz czegos co naprawde chroni twarz przed zimnem, kup sobie normalna materialowa maske - zauwaz, ze ta plastikowa nie zaslania calej twarzy, sluzy tylko ochronie przed pedem powietrza przez kilka sekund skoku. Tylko nieliczni w skokach uzywaja czegos takiego (moze jest robione na zamowienie) a w narciarstwie alpejskim zawodnicy zakladaja normalne maski w extremalnych warunkach. Kiedy jest naprawde zimno. Nie warto, naprawde. Pozdrowka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak musialem jezdzic przy - 20 stwierdzilem, ze maska musi byc na wyposazeniu :), mala i zmiesci sie zawsze w kieszeni, a bywa ze i na miescie nosilem :) chroniac sie przed wiatrem i mrozem Zgadzam sie, ze nie warto brac zwyklych polarowych czy bawelnianych, nie majac jeszcze maski chronilem sie bawelnianymi bandanami, polarowymi szalikami itp - momentalnie najpierw robily sie wilgotne a pozniej nawet probowaly przymarzac. Neopren ma ta wlasciwosc, ze nie absornuje pary wodnej - moja maska na razie sprawdza sie bez zarzutu :) choc w extremalnych, podawanych warunkach (te -40 stopni :P) jeszcze nie sprawdzalem i mam nadzieje ze nie bede musial Jakby ktos potrzebowal to polecam - zamawialismy hurtem na wyjazd dla wiekszej grupy i troche mi zostalo: (70 neopren, 30 % polyamid) http://allegro.pl/it...ska_okazja.html oczywiscie dla forumowiczow jeszcze z kilka zlotych taniej :):) Pozdrawiam i zycze sobie i wszystkim w Nowym Roku przynajmniej z 1,5 sniegu, lekkiego mrozu, pięknego słońca, braku wiatru i tłoku przy wyciągach i generalnie bardzo udanego sezonu bez kontuzji :) Kudik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
kale, windblock, windlocker i windstopper to w zasadzie synonimy - wszystkie mają tę samą cechę - chronią przed wiatrem. Trudno ocenić, która z masek jest najlepsza na ogląd. Wg mnie najważniejsze jest, żeby chroniła całą twarz (brak szczelin w okolicach gogli), miała membranę w okolicach ust i nosa (kwestia lepszego oddychania i parowania) i żeby w trakcie jazdy się nie przesuwała. Dobrze, gdy maska ma też kołnierz chroniący szyję. Wybór między kominiarkami, a maskami "bez głowy" to sprawa indywidualna. Ja jeżdzę w masce "bez głowy", kupionej chyba w intersporcie (ta z Twojego linka: http://www.8a.pl/pag...kt,id,4316.html) - jest dobra. Pozdrawiam, J.

Użytkownik wueres edytował ten post 19 marzec 2009 - 20:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska na twarz? Jeśli już to z olejkiem avocado i aktywną soją... ;) A tak na poważnie to kask i gogle to już i tak dla mnie konieczność, choć wolałbym jeździć w zupełnej swobodzie w obrębie głowy i twarzy.

:eek::eek::eek: Caly czas przypuszczalem,ze jestes facetem :D ;)

Użytkownik samba-77 edytował ten post 22 marzec 2009 - 00:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek::eek: Caly czas przypuszczalem,ze jestes facetem :D ;)

Samba, Ty to masz oko.... :D Ale już nie wspomnę, że ja zawsze wiedziałam, że Ty jesteś kobietą ;) Choć raz pisałam już sprostowanie... No a na zawodach na szczęście nikt się nie zorientował, ale jak mi taki rozgłos z wueresem robicie,to pewnie zaraz się wyda... | i ciekawe, co na to sese... :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...