Skocz do zawartości

Czystość balansu


Dziadek Kuby

Rekomendowane odpowiedzi

Cyt. z narty.onet.pl. Poznanie teorii skrętu: - Narta carvingowa jest nartą talkowaną. Jest zbliżona swoim kształtem do kształtu wycinanego skrętu. - przestawienie do tyły nacisku stopy względem środka bocznego oporu narty, daje nawietrzność narty. Tak jak żaglówka ostrzy do wiatru, tak narta ostrzy do skrętu. Wystarczy stanąć na narcie, a narta sama poprowadzi nas w skręcie. Ważne jest na tym poziomie czyszczenie techniki. Może i banalne i dla wytrawnych narciarzy mało istotne, ale na tym poziomie zaczynamy czyścić naleciałości rotacyjne z techniki klasycznej. Istotą skrętu carvingowego, na tym poziomie, jest czysta zmiana balansu z jednej narty na drugą. Czystość techniki, to czystość balansu. Sygnowane mistrz Ogorzałek Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. z narty.onet.pl. Poznanie teorii skrętu: - Narta carvingowa jest nartą talkowaną. Jest zbliżona swoim kształtem do kształtu wycinanego skrętu. - przestawienie do tyły nacisku stopy względem środka bocznego oporu narty, daje nawietrzność narty. Tak jak żaglówka ostrzy do wiatru, tak narta ostrzy do skrętu. Wystarczy stanąć na narcie, a narta sama poprowadzi nas w skręcie. Ważne jest na tym poziomie czyszczenie techniki. Może i banalne i dla wytrawnych narciarzy mało istotne, ale na tym poziomie zaczynamy czyścić naleciałości rotacyjne z techniki klasycznej. Istotą skrętu carvingowego, na tym poziomie, jest czysta zmiana balansu z jednej narty na drugą. Czystość techniki, to czystość balansu. Sygnowane mistrz Ogorzałek Pozdrawiam

Kilka lat temu zgłębiając internet celem poszukiwania porad dotyczących techniki jazdy na krawędziach, trafiłem na stronę szkoły Pana Ogorzałka. Być może teraz ma inne wytyczne szkoleniowe, natomiast wtedy pierwszą lekcją, po złapaniu równowagi, był od razu delikatny balans całego ciała z czystym wejściem na krawędź. Na stokach obserwowałem naukę pługu i nie wiedziałem kto tu ma rację. Pierwsze wyjazd z moją małżonką i nieudana próba przekazania "czystego balansu" , co ja gadam do tej próby w zasadzie nie doszło - samo utrzymanie się na nartach bez pługu było w zasadzie niemożliwe . Oddałem ją pługującemu instruktorowi. Nawet przeszło mi przez myśl czy nie ożeniłem się z delikatnie upośledzoną skoro nie może wykonać "czystego balansu", ale rozglądają cię po tej oślej łączce przekonałem się , że jest w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć w niedzielę postaram się z rodzinką wykonać na Stożku przestawienie do tyłu nacisku stopy względem środka bocznego oporu narty, co da mi mam nadzieję nawietrzność narty. Tak jak żaglówka ostrzy do wiatru, tak nasze narty naostrzą do skrętu. Czystego balansu życzy Ojciec Lucyny

Hmm, to bedzie nie w temacie, ale tez się zastanawiałem nad Stożkiem w niedzielę, ale obraz z kamery nie jest zbyt zachęcający. Może ktoś tam dziś był i potwierdzi lub rozwieje moje obawy? Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cyt. z narty.onet.pl. Poznanie teorii skrętu: - Narta carvingowa jest nartą talkowaną. Jest zbliżona swoim kształtem do kształtu wycinanego skrętu. - przestawienie do tyły nacisku stopy względem środka bocznego oporu narty, daje nawietrzność narty. Tak jak żaglówka ostrzy do wiatru, tak narta ostrzy do skrętu. Wystarczy stanąć na narcie, a narta sama poprowadzi nas w skręcie. Ważne jest na tym poziomie czyszczenie techniki. Może i banalne i dla wytrawnych narciarzy mało istotne, ale na tym poziomie zaczynamy czyścić naleciałości rotacyjne z techniki klasycznej. Istotą skrętu carvingowego, na tym poziomie, jest czysta zmiana balansu z jednej narty na drugą. Czystość techniki, to czystość balansu. Sygnowane mistrz Ogorzałek Pozdrawiam

Cudowne. Talkowana narta żeby miała lepszy posuw. Wystarczy teraz na niej stanąc i już - prosto do szpitala (kursant na ortopedię a instruktor do Kobierzyna lub Tworek zaleznie gdzie bliżej);):D Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy oprócz telemarku na taliowanych nartach, oraz fun i bodycarvingu istnieje jakaś ewolucja z zastosowaniem nart taliowanych, gdzie nie należy starać się ustawiać tułowia możliwie (czyt. odpowiednio) prostopadle do linii spadku stoku.(*) Przykładem jest np. śmig, gdzie rozumiem, że tułowiem nie należy kręcić. Być może coś oczywistego mi umknęło, jednak mimo w/w stylów nie znam innych, *.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...